Cambler

Leczenie neuropatii cukrzycowej

Pierwszym etapem obróbki jest podniesienie poziomów glukozy we krwi w normalnym zakresie, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu nerwów. Monitorowanie stężenia glukozy we krwi, planowania posiłków, aktywność fizyczna i cukrzyca leki lub insulinę pomoże kontroli stężenia glukozy we krwi. Objawy mogą się pogorszyć, gdy poziom glukozy we krwi jest najpierw poddane kontroli, ale w miarę upływu czasu, przy utrzymaniu niższych poziomów glukozy we krwi pomaga zmniejszyć objawy. Dobra kontrola stężenia glukozy we krwi mogą także zapobiec lub opóźnić wystąpienie dalszych problemów. Jako naukowcy dowiedzieć się więcej o przyczynach neuropatii, nowe metody leczenia mogą stać się dostępne, aby pomóc powolny, zapobiec, a nawet odwrócić uszkodzenie nerwów.

Jak to opisano w dalszej części, dodatkowa obróbka zależy od rodzaju problemu nerwów i objawów. Jeśli masz problemy z nogami, lekarz może skierować pacjenta do specjalisty pielęgnacji stóp.

Ulgę w bólu

Lekarze zazwyczaj leczenia bolesnej neuropatii cukrzycowej z lekami doustnymi, chociaż inne rodzaje zabiegów może pomóc niektórym ludziom. Osoby z ciężkim nerwobóli może korzystać z kombinacji leków i terapii. Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia Twojego neuropatii.

Leki stosowane, aby pomóc złagodzić ból nerwu m.in. cukrzycowej

 • tricykliczne antydepresanty, takie jak amitryptylina, imipramina, dezypramina i (Norpramin, Pertofrane)
 • Inne typy leków przeciwdepresyjnych, takich jak duloksetyna (Cymbalta), bupropionu, wenlafaksyny (Wellbutrin), paroksetynę (Paxil) i citalopramem (Celexa)
 • leki przeciwdrgawkowe, takie jak pregabaliny (Lyrica), gabapentyny (Gabarone, Neurontin), karbamazepina, i lamotryginy (Lamictal)
 • opioidy i opiaty-podobne, takie jak oksykodon o kontrolowanym uwalnianiu, opioidów, oraz tramadolu (Ultram), opioid, który działa również jako środek przeciwdepresyjny

Duloksetyny i pregabaliny są zatwierdzone przez US Food and Drug Administration w szczególności do leczenia bolesnego obwodową neuropatią cukrzycową.

Nie musisz być w depresji lekami przeciwdepresyjnymi, aby pomóc złagodzić ból nerwu. Wszystkie leki mają skutki uboczne, a niektóre nie są zalecane do stosowania u dorosłych i starszych osób z chorobami serca. Ponieważ ponad-the-counter leków, takich jak ból paracetamol i ibuprofen mogą nie działać dobrze w leczeniu najbardziej nerwobóle i może mieć poważne skutki uboczne, niektórzy eksperci zalecają unikanie tych leków.

Zabiegi, które są stosowane do skóry zwykle do stopy obejmują krem ​​kapsaicyna i lidokainy łatek (Lidoderm, Lidopain). Badania sugerują, że aerozole azotanów lub plastry do stóp może złagodzić ból. Badania kwas alfa-liponowy, przeciwutleniacz, i olej z wiesiołka wykazały, że mogą pomóc w łagodzeniu objawów i może poprawić czynność nerwów.

Urządzenie zwane kolebką łóżko może utrzymać pościel i koce od dotykania wrażliwe stopy i nogi. Akupunktura, biofeedback, lub fizykoterapia może pomóc złagodzić ból w niektórych ludzi. Zabiegi, które wymagają stymulacji elektrycznej nerwów, terapii magnetycznej oraz lasera lub fototerapii może być pomocne, ale potrzebne są dalsze analizy. Badacze bada również kilka nowych terapii w badaniach klinicznych.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Aby złagodzić łagodne objawy gastropareza-niestrawność, odbijanie, nudności lub wymioty-lekarze sugerują jeść małe, częste posiłki, unikanie tłuszczów, i jeść mniej błonnika. Gdy objawy są nasilone, lekarze mogą przepisać erytromycynę trawieniu prędkości, metoklopramid przyspieszenia trawienia i pomóc złagodzić nudności, lub inne leki, aby pomóc regulują trawienie i zmniejszają wydzielanie kwasu żołądkowego.

Do łagodzenia biegunki lub innych problemów jelitowych, lekarze mogą nakazać antybiotyku takiego jak tetracyklina, lub innymi lekami zależnie od przypadku.

Zawroty głowy i osłabienie

Siedzącej lub stojącej powoli może zapobiec pustki w głowie, zawroty głowy lub omdlenia związane z ciśnieniem krwi i krążenia problemów. Podnosząc głowę łóżku lub na sobie pończochy elastyczne mogą również pomóc. Niektórzy korzyści ze zwiększonej soli w diecie i leczenie hormonami zatrzymywania soli. Inne korzyści z wysokich ciśnień krwi lekarstwa. Fizykoterapia może pomóc, gdy osłabienie lub utrata koordynacji mięśni jest problemem.

Problemy z oddawaniem moczu i seksualne

Aby wyjaśnić to zakażenie dróg moczowych, lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyk. Picie dużej ilości płynów pomoże zapobiec kolejnej infekcji. Ludzie, którzy mają nietrzymanie moczu należy spróbować regularnie-co 3 godziny, na przykład, ponieważ nie może być w stanie powiedzieć, kiedy pęcherz jest pełny.

W leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn, lekarz najpierw zrobić badania, aby wykluczyć przyczyny hormonalne. Są dostępne w leczeniu zaburzeń erekcji spowodowanych neuropatii kilka metod. Leki są dostępne, aby pomóc mężczyznom i utrzymania erekcji poprzez zwiększenie dopływu krwi do prącia. Niektóre leki doustne, a inne są wstrzykiwane do penisa i dodaje się do cewki moczowej w penisa. Mechaniczne urządzenia próżniowe mogą również zwiększyć przepływ krwi do penisa. Inną możliwością jest operacyjnie implantu nadmuchiwany lub półsztywne urządzenie z prącia.

Dopochwowe środki poślizgowe mogą być przydatne dla kobiet po neuropatia powoduje suchość pochwy. W leczeniu problemów z podniecenia i orgazmu, lekarz może skierować kobiet do ginekologa.

Pielęgnacja stóp

Osoby z neuropatią należy zachować szczególną ostrożność z ich stóp. Nerwy do stóp są najdłuższe w organizmie i są te najczęściej dotknięte neuropatii. Utrata czucia w nogach oznacza, że ​​rany lub obrażenia nie mogą być zauważone i może stać się owrzodzenie lub zainfekowany. Również problemy z krążeniem zwiększa ryzyko owrzodzenia stóp.

Ponad połowa wszystkich amputacji kończyn dolnych w Europie występuje u osób z cukrzycą - 86000 amputacji rocznie. Lekarze szacują, że prawie połowa amputacje spowodowane neuropatią i słabe krążenie można było zapobiec poprzez staranną pielęgnację stóp.

Wykonaj następujące kroki, aby dbać o swoje nogi:

 • Myj stopy codziennie, ciepły-nie za pomocą ciepłej wody i łagodnego mydła. Unikać moczenia stóp. Osuszyć miękkim ręcznikiem i wysuszyć dokładnie między palcami.
 • Skontroluj swoje stopy i palce codziennie do cięć, pęcherze, zaczerwienienie, obrzęk, modzele, czy innych problemów. Użyj układania lustro lustro na podłodze działa dobrze lub otrzymać pomoc od kogoś innego, jeśli nie widać dna stopami. Powiadamiają się z lekarzem wszelkich problemów.
 • Nawilża stopy z balsamem, ale uniknąć balsam między palcami.
 • Po kąpieli lub prysznicu, odciski i modzele delikatnie plików z pumeksu.
 • Co tydzień lub w razie potrzeby, nacięcie paznokcie do kształtu palce i złożyć brzegi tablicy ściernym.
 • Zawsze noś buty lub kapcie, aby chronić stopy przed urazami. Zapobiec podrażnieniu skóry przez noszenie grubych, miękkie, bezszwowe skarpetki.
 • Nosić buty, które dobrze pasują i pozwalają palce, aby przejść. Przerwa w nowe buty stopniowo, najpierw je na sobie tylko przez godzinę w temperaturze w czasie.
 • Przed założeniem butów na, je uważnie patrzeć i czuć się wnętrzności z Twojej strony, aby upewnić się, że nie ma łez, ostrych krawędzi lub przedmiotów w nich, że może poranić nogi.
 • Jeśli potrzebujesz pomocy, dbanie o swoje stopy, umówić się na wizytę do lekarza stóp, zwany także podiatrist.