Cambler

Cukrzyca podwaja ryzyko zaburzeń erekcji

Mężczyźni z cukrzycą są dwa razy częściej mają problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji (co lekarze nazywają zaburzenia erekcji), jak mężczyźni bez problemu. To sprawia, że cukrzyca jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji. Cukrzycę mężczyźni również mają tendencję do konfrontacji z tym problemem w młodszym wieku niż u mężczyzn w populacji ogólnej.

U mężczyzn z cukrzycą, zaburzenie erekcji zazwyczaj rozwija się stopniowo w ciągu miesięcy lub lat. Na początku erekcja może nie być tak sztywne jak kiedyś lub może nie trwać tak długo, jak kiedyś. Czasem zaburzenia erekcji to pierwszy znak, że człowiek ma cukrzycę.

Cukrzyca może powodować zaburzenia erekcji w co najmniej dwa sposoby: mogą szkodzić nerwów, które instruują tętnice w prąciu rozszerzają się i może ograniczać przepływ krwi do prącia przez uszkodzenia naczyń krwionośnych. Osoby chore na cukrzycę często mają wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukru we krwi, wysoki wszystkie choroby, które mogą dalej szkodzić naczynia krwionośne i zakłócają odpowiedniego przepływu krwi.

Chociaż zarówno cukrzycy typu 1 i typu 2 zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z erekcją, badania na zwierzętach sugerują, że droga do zaburzeń erekcji mogą się różnić w zależności od typu cukrzycy człowiek ma. Jeśli okaże się to prawdą, w badaniach na ludziach, może to być krok w kierunku lepiej dostosowanych zabiegów.

Dokładnie kontrolować stężenie cukru we krwi może zapobiec naczyń krwionośnych i nerwów, które przyczyniają się do uszkodzenia zaburzeń erekcji. Jedno z badań mężczyzn z erekcją problemy z cukrzycą i okazało się, że gorzej ich kontrola poziomu cukru we krwi, tym więcej ich życie seksualne cierpiał.

Wielu mężczyzn z cukrzycą mogą korzystać z Viagra i związanych z narkotykami. Inne terapie zaburzeń erekcji również pracować również u mężczyzn z cukrzycą. Są to leki, które mogą być wstrzykiwane do boku prącia, albo umieszczony w otworze urządzenia, w których stosuje się próżnię do ciągnięcia krwi do prącia oraz nadmuchiwane protezy, które są wszczepiane do prącia.

Wysokie ciśnienie krwi, a erekcje

Mężczyźni z zaburzeniami erekcji są o 38% bardziej narażeni na wysokie ciśnienie krwi niż mężczyźni bez zaburzeń erekcji, według badania, które zbadano dokumentację medyczną prawie 2 miliony ludzi. Badanie wykazało również, że zaburzenia erekcji często występuje u mężczyzn, którzy palą lub mają nadwagę, zarówno wspólne czynniki ryzyka nadciśnienia tętniczego. W rzeczywistości, zaburzenia erekcji jest czasami mężczyzny pierwszy znak ostrzegawczy, że ma wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca.

Jedną rzeczą, komplikując połączenie między wysokim ciśnieniem krwi, zaburzenia erekcji, że stosowanie niektórych leków do sterowania wysokiego ciśnienia krwi, zwłaszcza beta-blokery, został powiązany z zaburzeniami erekcji. Jest możliwe, że te leki jakiś wpływ na układ nerwowy lub przepływu krwi w taki sposób, że są odpowiednie dla tętnic serca, ale szkodliwe dla przepływu krwi do prącia. Jest również możliwe, efekt ten może być co najmniej częściowo psychologiczne. W przypadku wystąpienia zaburzeń erekcji po człowiek zaczyna robić nowe leki, to jest możliwe, że obawy o jego zdrowie, a nie samego leku, są wyzwalania problemu.

Ponadto, zdając sobie sprawę z możliwych skutków ubocznych wykazano, aby ludzie bardziej skłonni do uznania skutków jako nieprawidłowe. Jednym badaniu oceniano mężczyzn z nowo rozpoznaną chorobą serca, ale bez erekcji, który rozpoczął biorąc atenolol beta bloker (Tenormin). Wśród tych, którzy zostali poinformowani o możliwych skutków ubocznych seksualne tego leku, prawie jedna trzecia zgłaszane problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji po biorąc atenolol na chwilę. W przeciwieństwie do tego, tylko 3% mężczyzn, którzy nie zostali poinformowani nazwę leku lub jego skutki uboczne przyznało, że doświadczyło zaburzeń erekcji podczas przyjmowania go.

Chociaż jakieś leki ciśnienie krwi może mieścić powodować zaburzenia erekcji, problem wydaje się być większa diuretykami i beta-blokery, niż w przypadku inhibitorów ACE. Jeśli występują zaburzenia erekcji wkrótce po rozpoczęciu leczenia któregokolwiek z tych leków, należy zwrócić się do lekarza, jeśli można spróbować innego leku.