Cambler

Ćwiczenia dla chorych na cukrzycę na receptę

Połączenie ćwiczeń aerobowych i siły szkolenia jest najlepsze dla cukrzycy.

Ćwiczenie jest doskonałe lekarstwo dla chorego serca, lub dla zachowania zdrowego jeden zdrowy. To jest tak samo ważne dla chorych na cukrzycę typu 2. Jest to rodzaj cukrzycy, która ma tendencję do rozwijania się stopniowo, często w odpowiedzi na nadwagę lub brak aktywności fizycznej. Jest jeden rodzaj ćwiczeń lepiej niż inny na cukrzycę? "Ćwiczenia na receptę" od Europejskiego Stowarzyszenia Serca zaleca połączenie ćwiczeń aerobowych i treningu siłowego. Jest to także świetne połączenie dla serca.

Ta podwójna strategia ma sens. Oddychanie, jak spacery czy pływanie, wzmacnia serce, płuca i mięśnie. To pomaga kontrolować ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Utrzymuje tętnice elastyczne. Jest to również istotne dla utraty wagi i nadmiar tkanki tłuszczowej, czy dla utrzymania wagi. Wszystkie z nich są kluczowe strategie dla wielu osób z cukrzycą. Trening siłowy pomaga mięśnie lepiej reagują na działanie insuliny, hormonu, który zapoczątkowuje cukru we krwi do komórek. Pojedynczy walka z nim może komórki mięśniowe "słuchania" na insulinę lepiej na 12 godzin lub więcej.

Recepta ćwiczenia dla osób z cukrzycą typu 2

Pieszo lub inne ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, trzech do siedmiu dni w tygodniu, w sumie 150 minut tygodniowo lub jogging lub inne intensywne ćwiczenia, trzy dni w tygodniu, w sumie 90 minut tygodniowo

I

Podnoszenie ciężarów lub inne ćwiczenia wzmacniające odporność mięśni (waga urządzenia, itp.) trzy dni w tygodniu


Jeść mniej i więcej ruchu to najlepszy przepis na zdrowie. Ale gdy masz cukrzycę typu 2, pobyt zrelaksowany jest równie ważny.

Musisz Flash 10 + i włączona obsługa JavaScript, aby zobaczyć ten film.
Przed rozpoczęciem

Większość osób z cukrzycą może uruchomić program chodzenia bez żadnych testów. Aby być na bezpiecznej stronie, Europejskie Stowarzyszenie Serca zaleca o stres (bieżnia) próbne, jeśli nie były aktywne i zdiagnozowano choroby serca, choroby tętnic obwodowych, lub innej choroby układu krążenia, trzeba od czasu do czasu ból w klatce piersiowej lub niewyjaśniona duszność, lub masz zamiar wskoczyć do schematu intensywne ćwiczenia. Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca poszerza to trochę, co sugeruje ćwiczenie wstępne stres test dla każdego, kto miał cukrzycę od 10 lat lub dłużej.


Zachowanie ostrożności

Osoby chore na cukrzycę muszą być nieco bardziej ostrożny wysiłku niż innych ludzi. Dla niektórych, niski poziom cukru we krwi może być niebezpieczne. Inni muszą zwrócić szczególną uwagę na stopy lub oczami. Oto kilka porad dotyczących wykonywania bezpiecznie z cukrzycą:

Zacznij powoli. Jeśli jesteś nowy do ćwiczeń, rozpocząć działalność nieobciążające jak spacery, pływanie lub jazda na rowerze. Stopniowo zwiększać swoje codzienne ćwiczenia.

Razem to prawda. Najlepszy czas na ćwiczenia jest godzina albo tak po jedzeniu, kiedy stężenie cukru we krwi może być nieco wyższa.

Znać swoje granice. Sprawdź poziom cukru we krwi przed i po wysiłku, aby zobaczyć, jak twoje ciało reaguje na wysiłek.

Chroń swoje nogi i oczy. Upewnij się, że buty pasują, więc nie dostać się pęcherze, które mogą prowadzić do owrzodzeń skóry. Jeśli masz nerwobóle lub utrata czucia (neuropatia), unikać działań, które mogą powodować odleżyny lub stres złamań. Jeśli opracowali nieprawidłowości naczyń krwionośnych w jednym lub obu oczach (retinopatia cukrzycowa), z dala od podnoszenia ciężarów lub innych działań, które powodują nagły wzrost ciśnienia krwi, które może powodować krwawienia w oku. Podnoszenie ciężarów światła jest w porządku-po prostu nie wstrzymywać oddechu podczas podnoszenia.

Bądź przygotowany. Mieć wodę i przekąski przydatne podczas ćwiczeń. Szczególnie istotne są bogate w węglowodany przekąski, które mogą szybko zwiększyć swój poziom cukru we krwi, jeśli jest zbyt niski.

Należytego wpisu. Nosić bransoletkę identyfikacji medycznej lub naszyjnik, który mówi, masz cukrzycę tylko w przypadku, gdy wpadają w kłopoty.