Cambler

Jak cukrzyca wpływa na skórę

Mówią, że piękno jest powierzchowne. Ale ciemne plamy, pęcherze i przebarwienia często wskazują na problem, który sięga daleko pod powierzchnią. Problemy skórne mogą ostrzegać lekarza o tym, że masz cukrzycę zanim jeszcze jakieś znaki. I po jesteś z rozpoznaną cukrzycą, ciągłe problemy skórne mogą oznaczać swoje choroby nie jest pod kontrolą.

Na szczęście, można uniknąć związanych z cukrzycą wiele problemów skóry, utrzymując poziom cukru we krwi w ryzach. Regularnie kontrolować całą powierzchnię skóry i zgłaszania wszelkich zmian lub wątpliwości do lekarza od razu.

Suchość cykl rozpoczyna szkodliwy

Cukrzyca sprawia, że ​​ludzie bardziej podatne na suchej i swędzącej skóry lub zakażenia. Wysoki poziom cukru we krwi spada ilość płynu organizm posiada, pozostawiając skórę spieczona i kolczaste. Uszkodzenia nerwów może również hamować odpowiedź potu. W rezultacie skóra traci naturalną miękkość i wilgotność.

Można zauważyć, najpierw na suchą skórę na nogach, stopach i łokciach, ale może wystąpić w dowolnym miejscu ciała. Drapanie może spowodować pęknięcia, tworząc drogę dla bakterii i innych drobnoustrojów, aby wejść. Bakterie i grzyby mogą zaatakować gruczoły powiekach, mieszków włosowych, obszar wokół paznokci, przestrzenie między palcami u rąk i nóg, a Twoje pachy iw pachwinach, wśród innych stron.

Szkodliwe infekcje otrzymywać pokarm od cukru we krwi. Uszkodzenia nerwów i słabe krążenie również powolne gojenie. W rezultacie, u ludzi z cukrzycą często bardziej częste i poważne infekcje rany i skóry, niż u ludzi bez choroby.

Zainfekowane tkanki często palić, pojawiają się zaczerwienienie lub obrzęk, swędzenie, lub forma pęcherze lub skale. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zauważysz któryś z powyższych objawów. Może trzeba leków na receptę, takich jak leku przeciwgrzybiczego Diflucan (flukonazol) kontrolować infekcję.

Miej oko na łuszczycę

Czerwony, niejednolity, lub łuszcząca się skóra może również oznaczać łuszczycy-zapalnej choroby skóry. Choroba ta występuje, gdy białe krwinki atakują skórę pomyłkę zamiast bakterii lub wirusów.

Osoby z łuszczycą wydają się bardziej narażone na rozwój cukrzycy, i vice versa. Choroba nie może odejść, ale lekarz może zalecić leki na receptę-tym Neoral (cyklosporyna), Dovonex (kalcipotrien) i Vectical (kalcytriol) lub over-the-counter kremy do kontroli objawów.

Rozpoznawać choroby skóry związane z cukrzycą

Niektóre rodzaje chorób skóry występują często lub wyłącznie u ludzi z cukrzycą. Niektóre znikają, gdy odzyskasz kontrolę cukru we krwi. Inne wymagają odrębnego traktowania. Niektóre z najczęściej są:

Rogowacenie ciemne. Aksamitne, ciemne plamy pojawiają się, najczęściej z tyłu szyi, pod pachami lub w okolicy pachwiny, i może być pierwszym znakiem ostrzegawczym przed cukrzycą lub cukrzycą. Osoby z nadwagą są bardziej narażone. Utrata zbędnych kilogramów często czyści skórę.

Cukrzycowa dermopathy. Zmiany w małych naczyniach krwionośnych powodują jasnobrązowe złuszczające do formy, często na przedniej nogi. Plastry nie swędzenie lub zranić. Podobne choroby, obumarcie tkanek lipidowo cukrzycowa, powoduje większe plamy, które wymagają leczenia, jeśli złamać.

Eruptive ksantomatoza. Tłuszczów we krwi zwane trójglicerydy tworzą żółte, woskowe guzki otoczone czerwoną obwódką. Oni najczęściej rozwijają się na Twoich ramionach, nogach, pośladkach, nogach i plecach ręce, i znikają, gdy cukrzyca jest pod kontrolą.

Zapisz swoją skórę

Współpracować z lekarzem, aby opracować schemat pielęgnacji skóry, które oddziały poza te i inne problemy skórne. Zacząć od regularnego mycia z mydłem. Dokładnie wypłukać i wysuszyć dokładnie. Nie przegap dziedzin, takich jak między palcami i pod piersiami.

Utrzymać skórę wilgotną pijąc dużo wody i stosowania balsamu ani kremu regularnie. Lekarz może zaproponować odpowiednią formułę. I nosić bawełnianą bieliznę, tak że powietrze może poruszać swoim ciałem.

Główne dania na wynos

  • Niektóre rodzaje chorób skóry występują często lub wyłącznie u ludzi z cukrzycą. Mogą one zniknąć po odzyskać kontrolę cukru we krwi lub wymagają odrębnego traktowania.

  • Cukrzyca sprawia, że ludzie bardziej podatne na suchej i swędzącej skóry lub zakażenia, które mogą stać się poważne.

  • Osoby z cukrzycą pojawiają się bardziej narażone na łuszczycę.

  • Współpracować z lekarzem, aby rozwijać pielęgnacji skóry dostosowane do Ciebie.