Cambler

Cukrzyca i depresja: niepokojące połączenie

Jak się czujesz fizycznie, z pewnością może wpłynąć, jak się czujesz psychicznie - i vice-versa. Doskonałym przykładem tego połączenia jest cukrzyca i depresja. W toku badania sugerują, że osoby z każdej choroby zdrowia są na większe ryzyko rozwoju innych. Przez siebie, cukrzyca i depresja mogą być trudne do zniesienia. Razem mogą poważnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Przewlekła choroba zagadka

Liczne badania badali związek pomiędzy cukrzycą i depresją. Ale naukowcy nadal nie ma pewności, czy cukrzyca powoduje depresję lub depresja powoduje cukrzycę. Najnowsze badania sugerują, wpływ może iść w obie strony, chociaż depresja wydaje się mniej prawdopodobne, aby doprowadzić do cukrzycy.

Niedawny przegląd 16 badań z prawie 500 tysięcy uczestników, okazało się, że osoby z cukrzycą typu 2 były bardziej narażone na depresję niż osoby bez tej choroby. Wcześniejsze badania odnotowano 24 procent większe ryzyko depresji u osób z cukrzycą typu 2. Osób poniżej 45 mogą być szczególnie narażone na cukrzycę typu 2, depresji lub jeśli mają już inne choroby.

Możliwości połączenia

Zadanie stałe zarządzania cukrzycy może być stresujące. Osoby chore na cukrzycę mogą muszą przyjmować insulinę lub inne leki w celu kontroli poziomu cukru we krwi i ściśle obserwować to, co jedzą. Mogą czuć się odizolowany i osamotniony w kontaktach z takiej choroby przewlekłej. Przyczyny te mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego osoby chore na cukrzycę są bardziej podatne na depresję.

Z drugiej strony, ci, którzy są w depresji może przechylić w stronę stylu życia, które zwiększają ich ryzyko cukrzycy. Na przykład w depresji może być przyczyną, który je bardziej. Uczucie zmęczenia może ograniczyć aktywność fizyczną. Takie objawy depresyjne może prowadzić do przyrostu masy ciała, z nadwagą lub otyłością jest głównym czynnikiem ryzyka dla cukrzycy.

Bez względu na to, która choroba jest na pierwszym miejscu, zarządzanie obaj razem może być szczególnie trudne. Mogą pogorszyć objawy dla obu chorób i utrudniać leczenie. Na przykład, osoba z cukrzycą, który staje się w depresji mogą być mniej skłonni się prawidłowo odżywiać, jak dobrze wpływa on lub ona kontroluje poziom cukru we krwi.

Prawidłowe leczenie zarówno może zrobić różnicę, choć. Ostatnie badania w annały Family Medicine odkrył, że leczenie cukrzycy i depresji, w ​​tym samym czasie pacjenci radzili sobie lepiej. W rzeczywistości, uczestnicy badania, którzy dostali taką zintegrowaną opiekę miał lepszą kontrolę cukru we krwi i mniej objawów depresji.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.

Depresja uznając

Pierwszym krokiem w leczeniu depresji rozpoznaje go. Użyj poniższego listę kontrolną w celu ustalenia, czy zły przypadek blues może być depresja. Jeśli objawy brzmią znajomo, porozmawiaj z lekarzem.

  • Czy cierpisz na uczucia przygnębienia, bezradności lub pesymizmu na dzień na raz?

  • Czy masz problemy ze snem, z zasypianiem w nocy, pobyt we śnie, lub spanie za dużo?

  • Czy często czujesz się zmęczony lub brak energii?

  • Czy zatrzymany spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi?

  • Jesz znacznie mniej niż zwykle lub znacznie więcej?

  • Czy masz problemy koncentrując się na rutynowe zadania?

  • Czy poczucie winy lub bezwartościowości niewłaściwym?

  • Czy masz nawracające myśli o śmierci lub samobójstwie?

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.