Cambler

Co zrobić, gdy skoki cukru we krwi

Może to być frustrujące próbuje utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Z dnia na dzień, mogą znacznie różnić się, i nie zawsze jesteś przewidywalny. Chociaż największe niebezpieczeństwo dla osób z cukrzycą jest, gdy poziom glukozy we krwi jest za małe, ważne jest też, aby podjąć działania, gdy poziom glukozy we krwi jest wysoki. Na szczęście, istnieje kilka kroków, które można podjąć w celu zapobiegania i leczenia tych niespodziewanych skoków.

Wysoki poziom cukru we krwi, zwany także hiperglikemię, często rozwija się w odpowiedzi na zbyt mało insuliny lub innego leku obniżającego stężenie glukozy lub zbyt dużo jedzenia. Ważne jest, aby zająć hiperglikemii. Nie tylko może powodować problemy, takie jak zaburzenia myślenia w krótkim okresie, to może zwiększyć ryzyko poważnych problemów, takich jak choroby serca, uszkodzenie nerek, ślepota i na czasie. Oto, co możesz zrobić hiperglikemii.

Poznaj swoje ciało

Jak dużo cukru we krwi wzrośnie lub spadnie w odniesieniu do konkretnego posiłku lub przekąski nie zawsze jest łatwe. Ale można lepiej przewidzieć te wahania, badając, jak twoje ciało reaguje na jedzenie. Ściśle monitorować spożycie żywności, w tym żywności i ulubione posiłki, przez tydzień lub dwa. Jeśli to możliwe, sprawdzić poziom glukozy we krwi przed i po jesz. Zapiski z wyników i ich przeglądu, aby dowiedzieć się, kiedy stężenie cukru we krwi jest najbardziej prawdopodobne spike.

Rozpoznać objawy

Regularne monitorowanie stężenia glukozy we krwi może pomóc wskazać okresy hiperglikemii. Ale nauka rozpoznać objawy mogą pomóc jeszcze szybciej podjąć działania. Typowe objawy to: zwiększone pragnienie, suchość w ustach, częste oddawanie moczu, zwiększone lub rozmyte widzenie i uczucie zmęczenia.

Jedz numerami

Skoki glukozy we krwi czasami występować, ponieważ jemy więcej, niż nam się wydaje. Aby pomóc, skrupulatnie zapisywać swoje kalorii i węglowodanów na jeden tydzień. Następnie użyj dziennik, aby zidentyfikować niektórych pokarmów lub pory dnia, które mają tendencję do przejadania się. Śledzenia spożycie może również pomóc opanować na prawidłowej wielkości porcji.

Skupić się na włókna

Pokarmy, które powodują skok glukozy we krwi do zalicza się używać prostych węglowodanów i cukrów, które są szybko trawione. Mogą to być białe pieczywo, biały ryż, zapakowane pieczywo, przetworzonej żywności, słodkie napoje gazowane, i więcej. Aby utrzymać stały poziom cukru we krwi, unikanie tych produktów i skupić się na taryfy wysokiej włókna, takie jak warzywa, produkty pełnoziarniste, i fasola. Włókno trwa dłużej przechodzić przez ciało i może pomóc utrzymać stały poziom glukozy we krwi.

Spacer go

Jeśli poziom glukozy jest wysoki po jedzeniu, zasznurować buty i udać się na spacer. Przeprowadzka do zaledwie 30 minut po jedzeniu pomaga spalić dodatkowe glukozy z posiłkiem. Jeśli masz typ 1 cukrzycy, należy pamiętać, że przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy sprawdzić, czy moczu ciał ketonowych z pasków testowych. Ketony są chemiczny organizm produkuje gdy korzysta tłuszcz jako paliwo. Jeśli są one wykrywane w moczu w umiarkowanych lub wysokich poziomach i cukru we krwi wynosi powyżej 300, nie ćwiczą. To może mieć wzrost cukru we krwi nawet wyższa.

Pilnuj swoje poranki

Jeśli stężenie cukru we krwi wydaje się być wysoki rano, nie jesteś sam. Zmiany hormonalne w godzinach porannych naturalnie powodować poziom cukru we krwi wzrasta. Jeśli poziom glukozy we krwi na czczo jest zbyt wysoka, porozmawiaj z lekarzem. Leki może być konieczne dostosowanie.

Uważaj na insulinę

Jeśli korzystasz z insuliny, porozmawiaj z lekarzem o swoim dawki. Zapytać, czy przed posiłkami dawka jest wystarczająca dla ilości węglowodanów jesz. Jeśli problem nie ustępuje po uwzględnieniu leków, omówić jak obliczyć dawkę korekcji i kiedy go używać.

Główne dania na wynos

  • Wysoki poziom cukru we krwi, zwane hiperglikemia, może upośledzać myślenie i zwiększa ryzyko choroby serca, uszkodzenie nerek, ślepota i na czasie.

  • Istnieje kilka sposobów zapobiegania i leczenia wysokiego poziomu cukru we krwi. Są to nauki rozpoznać objawy, aby można było szybko podjąć działania.

  • Ściśle monitorować spożycie żywności na tydzień lub dwa, sprawdzanie poziomu glukozy we krwi przed i po jesz. Zaloguj się, aby dowiedzieć się, kiedy wyniki cukru we krwi jest najbardziej prawdopodobne spike.

  • Pokarmy, które powodują wysokie stężenie glukozy we krwi należą te, które wykorzystują proste węglowodany i cukry, które są szybko trawione. Zamiast koncentrować się na taryfy wysokiej włókna, takie jak warzywa i produkty pełnoziarniste.

  • Jeśli stężenie cukru we krwi jest wysoki, po jedzeniu, ćwiczeniach przez 30 minut może pomóc spalić dodatkowe glukozy z posiłku.