Cambler

7 porad dotyczących zapobiegania i leczenia hipoglikemii

Jeśli masz cukrzycę, najprawdopodobniej staramy się jak najlepiej, aby utrzymać poziom cukru we krwi tak blisko jak to możliwe, normalne. Ale mimo nawet najlepsze starania, większość osób z cukrzycą doświadcza hipoglikemii lub niskiego poziomu glukozy we krwi, w pewnym momencie.

Mimo, hipoglikemia jest dość powszechne i mogą być traktowane szybko, ważne jest, aby przygotować się do choroby i wiedzieć, jak działać od razu. Bez natychmiastowego leczenia, hipoglikemii może być niebezpieczne dla osób z cukrzycą. Dobra wiadomość? Może on być traktowany łatwo małej planowania.

Oto klucze do zarządzania hipoglikemii:

1. Poznaj swoje znaki.
Wiele osób z cukrzycą może czuć, kiedy ich stężenia glukozy we krwi (lub) stężenia cukru we krwi zaczyna spadać zbyt nisko. Ale te oznaki i objawy nie są takie same dla wszystkich. Upewnij się, że wiesz, jak twoje ciało reaguje na niski poziom glukozy we krwi. Typowe objawy obejmują zawroty głowy, głód, drżenie, poceniu, bóle głowy, zły humor, nerwowość, splątanie, i słabość. Zwróć uwagę na te sygnały i sprawdzić poziom glukozy we krwi, aby potwierdzić, gdy poziom spadnie.

2. Zrozumieć swoje lekarstwa.
Jeśli wziąć insulinę w cukrzycy, ważne jest, aby wiedzieć, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka hipoglikemii. Istnieje jednak również wiele innych rodzajów leków przeciwcukrzycowych, które mogą zwiększać ryzyko, nawet przy ścisłej kontroli choroby. Są to glipizyd (GLUCOTROL, Glucotrol XL), chlorpropamid (diabinese) i repaglinidu (Prandin). Zwrócić się do lekarza, jeśli leki zwiększają ryzyko hipoglikemii.

3. Testy, testy, testy.
Ważne jest, aby mieć przy sobie glukometr z was, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzić poziom glukozy we krwi, w tym, kiedy czujesz, że są zbyt niskie. Łapiąc niski poziom glukozy od razu, że nie tylko zaczynają rozpoznawać sygnały organizmu, ale może traktować problem, zanim będzie gorzej.

4. Stash niektórych cukrów.
Niski poziom cukru we krwi może nastąpić w każdej chwili, dlatego tak ważne jest, aby być przygotowanym na to leczyć. Jeśli poziom glukozy we krwi spada poniżej 70 mg / dl, mają "szybkie poprawki" przekąskę, która zawiera 15 g węglowodanów. To wystarczy, aby podnieść większości niski poziom glukozy we krwi. Pomysły obejmują pół szklanki soku owocowego, pięć lub sześć twardych cukierków, 2 łyżki rodzynek, cztery lub pięć krakersy krakersy, lub 03:57 kostek cukru. Zawsze mieć szybki żywności skręcić z tobą, w tym w samochodzie lub w pracy, więc nigdy nie jesteś bez nich.

Po przekąskę, odczekaj 15 minut i ponownie sprawdzić poziom glukozy we krwi. Jeśli nadal są zbyt niskie, mają inną porcję. Jeśli masz ochotę na poziom cukru we krwi jest niskie, ale nie mają żadnej możliwości, aby go przetestować, grać bezpiecznie i traktować go.

5. Przygotować się do sytuacji kryzysowej.
Jeśli hipoglikemia nie traktuje wystarczająco szybko, można zemdleć. Jeśli tak się stanie, trzeba natychmiastowego leczenia. Lekarz może przepisać glukagon, który jest wstrzykiwany jak insulina i może bardzo szybko podnieść poziom glukozy we krwi. Jeśli wziąć insulinę, prowadzą glukagonu z tobą i powiedzieć swoim znajomym i rodzinie, jak go używać. Jeśli glukagon nie jest dostępny, a cierpi na ciężką hipoglikemią, znajomych lub rodziny powinny zadzwonić pod numer 911. Aby chronić siebie, czy bliscy nie są wokół, nosić bransoletkę lekarza, który informuje innych o swojej chorobie.

6. Podjąć kroki, aby temu zapobiec.
Mimo, że hipoglikemia może się zdarzyć każdemu, można podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko. Na przykład, spróbuj trzymać się planu diety jak najwięcej. Jedz regularne posiłki i przekąski. I upewnij się, że jesz tyle na każdym posiedzeniu. Uważaj z alkoholem, które mogą obniżać poziom glukozy we krwi. Jeść przed i podczas gdy pijesz alkohol do zwalczania jego skutków. I zapytać lekarza, czy powinieneś mieć przekąskę przed wysiłkiem, zwłaszcza jeśli stężenie cukru we krwi ma tendencję do spadku z działalności.

7. Zgłoś regularne problemy.
Jeśli wystąpi hipoglikemia kilka razy w tygodniu, porozmawiać z lekarzem. Osoby, których poziom cukru we krwi kilkakrotnie krople są na ryzyko rozwoju hipoglikemii nieświadomość, choroba, w której organizm nie wyczuwa, kiedy wymaga leczenia. Zmiana lub dostosowanie się leki mogą pomóc.