Cambler

Bypass żołądka (malabsorptive) procedura chirurgiczna

(Rodzaje bariatrycznej zabiegów chirurgicznych obejmujących bypass żołądka do pewnego stopnia to: Roux-en-Y gastric bypass [RYGBP], biliopancreatic przekierowania [BPD], biliopancreatic dywersję i przełącznik dwunastnicy, [BPD-DS])

Przegląd procedury

Co to jest operacji pomostowania żołądka?

Operacji pomostowania żołądka, rodzaj chirurgii bariatrycznej (chirurgii utrata masy ciała), jest to procedura, która zmienia proces trawienia. Chirurgia bariatryczna jest opcja, że dopiero dziś skutecznie leczy chorobliwą otyłość u ludzi, dla których środki bardziej konserwatywne, takie jak dieta, ćwiczenia i leki nie były skuteczne.

Chirurgia bariatryczna działa w jeden z trzech sposobów:

 • Ograniczenie lub ograniczenie ilości przyjmowanego pokarmu dzięki zmniejszeniu rozmiaru żołądka

 • Nieprawidłowe wchłanianie lub ograniczenie wchłaniania pokarmów w przewodzie pokarmowym przez "obejścia" części jelita cienkiego w różnym stopniu

 • Połączenie obu ograniczeń i zespołem złego wchłaniania

Aktualnie, w Stanach Zjednoczonych, pięć Typy bariatrycznej procedur chirurgicznych są powszechnie stosowane w celu uzyskania ciągłej utraty wagi. W czysto restrykcyjne bariatrycznej operacje nazywane są opaska żołądka lub zszywania żołądka. Biliopancreatic przekierowania z lub bez wyłącznika dwunastnicy (BPD-DS) jest głównie malabsorptive chirurgia bariatryczna. Operacji pomostowania żołądka jest połączeniem zarówno ograniczenia i zaburzenia wchłaniania.

Rodzaje bariatrycznej procedur chirurgicznych obejmujących bypass żołądka do pewnego stopnia są:

 • Roux-en-Y bypass żołądka (RYGBP). Roux-en-Y bypass żołądka jest najczęściej przeprowadza procedurę bariatrycznej. Działa poprzez łączenie elementów zarówno restrykcyjne i malabsorptive. Element ograniczający może być osiągnięty przez zszycie żołądka na dwie części. Górna część staje się mały woreczek, który służy jako "nowej" żołądka. Mały rozmiar nowo utworzonej żołądek jest tak zmniejszona, że ​​"ogranicza" lub ogranicza ilość spożywanych pokarmów. Zapewnia również uczucie sytości i zadowolenia z mniejszych porcji żywności. Dolna część żołądka nie odbiera, przechowuje i mixy żywności, ale funkcjonalny, nadal pozostaje wydzielanie soków trawiennych.

  Malabsorptive element obejście żołądka osiągane chirurgicznie podzielenie jelito w pewnym obszarze. Po podzielony dolna część cienkim (jelicie czczym) jest ciągnięta do góry w celu bezpośredniego połączenia do małej torebki lub "nowej" żołądka. Drugi koniec tego cienkiego jest chirurgicznie podzielony zszywane z powrotem w określonym miejscu dalej w dół jelita cienkiego. Kształt jelita się nieco podobna do "Y." W rezultacie, gdy jedzenie jest spożywane, wejdzie on w "nowy" brzuch, a następnie wędruje do jelita czczego, najpierw "z pominięciem" górną część jelita. Efekt pominięciem górnej części jelita zmniejsza ilość kalorii i składników odżywczych, które są wchłaniane przez organizm. Zabieg ten można prowadzić w dwóch trzecich z nadmiarem utraty wagi w ciągu dwóch lat. Z powodu złego wchłaniania pokarmu, co zwiększa ryzyko niedoborów żywieniowych. Dlatego po zabiegu, ważne jest, aby postępować zgodnie z wytycznymi lekarza za suplementacji żywieniowej. Bypass żołądka Roux-en-Y może być przeprowadzane z laparoskopii, niż przez otwartą nacięcia u niektórych pacjentów. Procedura ta posiada kilka małych nacięć i trzy lub więcej Laparoskopy-małych cienkich rurek z kamer wizyjnych dołączony do uwidocznienia wnętrza jamy brzusznej podczas operacji. Chirurg przeprowadza operację, podczas gdy patrząc na monitor TV. Ludzie z wartości wskaźnika masy ciała (BMI) 60 lub więcej lub tych, którzy już mieli jakiś rodzaj operacji brzusznej zazwyczaj nie są uważane za tą techniką. Metoda laparoskopowa pozwala lekarz zrobić serię dużo mniejsze nacięcia. Laparoscopic gastric bypass zwykle redukuje długość pobytu w szpitalu, ilości blizn, i powoduje szybsze odzyskiwanie niż procedury otwartej.

 • Biliopancreatic napędzającymi (BPD). Biliopancreatic przekierowania jest głównie malabsorptive i jest bardziej skomplikowana procedura niż obejście żołądka Roux-en-Y. W procedurze tej części dolnej żołądek usuwa się. Część żołądka, co pozostaje połączone bezpośrednio do końcowej części jelita cienkiego (jelicie czczym). W żywności trawiono, całkowicie omija powiększeniu fragment jelita niż w obejściu żołądka Roux-en-Y. Ta operacja może skutkować większym stopniem zaburzenia wchłaniania niż Roux-en-Y, w wyniku większych niedoborów żywieniowych. To nie jest, jak powszechnie wykonywane.
  Odmianą biliopancreatic przekierowania jest procedura nazywa przełącznik dwunastnicy (BPD-MS). Adaptacja ta zachowuje część żołądka, który zawiera zawór, który kontroluje uwalnianie pokarmu w jelicie cienkim. To pomaga zapobiec "dumping syndrome", który może spowodować wymioty lub biegunkę. Niewielka część górną cienkiego (dwunastnica), są również zachowane.

Jakie są różne części układu pokarmowego? Ilustracja anatomii układu pokarmowego, dorosłych

Trawienie jest procesem, w którym żywność i ciecz są podzielone na mniejsze części, tak że ciało może użyć ich do budowy i odżywiają komórki. Trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej, w którym żywność i cieczy są pobierane w, i jest zakończona w jelicie cienkim. Przewód pokarmowy jest szereg narządów pustych połączone w długi, skręcenie rury od jamy ustnej do odbytu.

Żołądek jest, gdy występują trzy zadania mechaniczne przechowywania mieszania i opróżniania. Normalnie, to jest to, co się dzieje:

 • Po pierwsze, żołądek przechowuje spożytej żywności i płynów, co wymaga mięśnie górnej części żołądka, aby zrelaksować się i przyjąć duże ilości połkniętego materiału.

 • Druga, dolna część żołądka miesza się z żywnością, cieczy i soków trawiennych wywołanych przez żołądek wskutek działania mięśni.

 • Po trzecie, żołądek opróżnia jego zawartość do jelita cienkiego.

Spożywczy jest następnie trawiona w jelicie cienkim i rozpuszcza się w sokach z trzustki, wątroby i jelit, a zawartość jelita są mieszane i popychany do przodu w celu umożliwienia dalszego trawienia.

Procedury Malabsorptive zmiany tego procesu na różne sposoby, w zależności od rodzaju procedury.

Przyczyny postępowania

Chirurgia bariatryczna jest wykonywana, ponieważ jest to obecnie najlepsza opcja leczenia do produkcji trwały spadek masy ciała u pacjentów otyłych, dla których nonsurgical metody odchudzania nie były skuteczne.

Potencjalnymi kandydatami do chirurgii bariatrycznej obejmują:

 • Osób o wskaźniku masy ciała (BMI) większym niż 40

 • Mężczyźni, którzy są 100 funtów na ich idealnej masy ciała lub kobiet, które są 80 funtów na ich idealnej masy ciała

 • Osób z BMI 35 lub więcej, którzy mają inną chorobę, takie jak związane z otyłością typu 2 cukrzycy, bezdechu sennego, albo choroby serca

Ponieważ operacja może mieć poważne skutki uboczne, długoterminowe korzyści zdrowotne musi uznać i znaleźć większe niż ryzyko. Pomimo faktu, że niektóre techniki chirurgiczne mogą być wykonywane laparoskopowo ze zmniejszonym ryzykiem wszystkie chirurgii bariatrycznej jest uważany za poważną chirurgii.

Chociaż nie wszystkie zagrożenia z każdej procedury są w pełni znane, chirurgii bariatrycznej ma pomóc wielu ludziom, aby zmniejszyć lub wyeliminować niektóre zdrowotne otyłości problemów. To może pomóc w:

 • Niższy poziom cukru we krwi

 • Niższe ciśnienie krwi

 • Zmniejszyć lub wyeliminować bezdech senny

 • Zmniejszyć obciążenie serca

 • Niższe cholesterolu poziomy

Chirurgia dla utraty wagi nie jest panaceum, ale procedury te mogą być bardzo skuteczne w ludzi, którzy są zmotywowani po zabiegu przestrzegać wskazówek lekarza, dla odżywiania i aktywności fizycznej i brać suplementy.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić żołądka procedury ręcznego.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre możliwe powikłania obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Zakażenie

 • Zakrzepy

 • Zapalenie płuc

 • Krwawienie wrzód

 • Rozwój kamieni żółciowych

 • Krwawienie z przewodu pokarmowego

Przy zabiegu omijania żołądka Roux-en-Y, a szczególnie biliopancreatic procedury przekierowania objawy malabsorptive może być bardziej poważne ze zwiększonym ryzykiem anemię i utratę witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, witaminy (A, D, E, K). Odpowiednie ilości żelaza, wapnia i witaminy B12 może być wchłaniany. To może powodować metaboliczne choroby kości i osteoporozy.

Zwężenie stomijnego występuje, gdy jest zwężenie (dokręcania) otworu pomiędzy żołądka i jelit po procedurze Roux-en-Y. Gdy to nastąpi, wymioty po posiłku i czasami może wystąpić po picia. Zwężenie stomii mogą być traktowane łatwo, ale należy natychmiast.

"Dumping syndrom" jest bardziej prawdopodobne z tych procedur, ponieważ jedzenie w żołądku przechodzi do jelita szybko. Objawy to nudności, pocenie się, omdlenia, zawroty głowy, tachykardia, kołatanie serca, pragnienie, aby położyć, utrata koncentracji, osłabienie i / lub biegunkę. Prawie 85 procent pacjentów z żołądka aortalno odczuje ten zespół po tym zabiegu.

Istnieje ryzyko, że dodatkowa operacja może być konieczne z powodu powikłań, w tym kamieni żółciowych.

Jednym z najbardziej poważnych powikłań obejście żołądka jest wyciek żołądka, które mogą powodować zapalenie otrzewnej rozwijać. Otrzewnej zapalenia otrzewnej, gładkie błony wyściełającej jamy brzucha.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem:

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje swoją zgodę lekarza na wykonywanie procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań jeśli coś jest niejasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, jod, taśmy lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzające krew), aspiryna, leki ibuprofen, Naprosyn, lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać niektóre z tych leków przed zabiegiem.

 • Możesz zostać poproszony, aby rozpocząć ćwiczenia i zmienić dietę na kilka tygodni przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś kobietą w wieku rozrodczym może pojawić kontroli urodzeń doradztwo, tak aby nie zajść w ciążę w pierwszym roku po zabiegu ze względu na ryzyko dla płodu z szybką utratą masy ciała.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Teren wokół miejsca operacji może być ogolone.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Operacji pomostowania żołądka wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od rodzaju procedury są wykonywane i praktyki lekarz za.

Bypass żołądka jest zazwyczaj wykonywane podczas snu w znieczuleniu ogólnym.

Generalnie, operacji pomostowania żołądka następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w ramieniu lub ręce.

 3. Będziesz umiejscowiony leżąc na plecach na stole operacyjnym.

 4. Nietrzymanie cewnika może być włożony do pęcherza.

 5. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 6. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 7. Dla procedury otwartej, lekarz będzie jeden duży nacięcie w okolicy brzucha. Procedurę laparoskopowym szereg niewielkich nacięć będzie wykonane w brzuchu. Dwutlenek węgla gaz zostanie wprowadzony do brzucha w celu napompowania jamę brzuszną tak, żołądka i innych konstrukcji mogą zostać łatwo uwidoczniono laparoskopii.

 8. Na otwartej procedury, mięśni brzucha będzie oddzielone i jama brzuszna zostanie otwarty. Procedurę laparoskopowej, lekarz będzie włożyć laparoskopu i innych małych instrumentów.

 9. Na obejście żołądka Roux-en-Y, lekarz zszywek żołądka u góry, aby utworzyć nową małą torebkę na brzuchu. Reszta żołądka będą oddzielone od nowego worka i zamknięty przez zszywki, natomiast pozostała w żołądku będzie w dalszym ciągu produkować soki trawienne, które będą wykorzystane w fermentacji. Część jelita cienkiego będzie mieć kształt "Y", a połączenie z woreczka.

 10. Dla biliopancreatic przekierowania duża część dolnej żołądka zostaną usunięte. Niewielka część żołądka, który następnie pozostawia się bezpośrednio do końcowej części jelita cienkiego. Do dwunastnicy sama procedura, lekarz będzie utrzymywać bardziej żołądka, włącznie z zaworem kontrolującym uwalnianie pożywienia w jelicie cienkim. Niewielka część dwunastnicy również zachowane.

 11. Odpływ może być umieszczony w miejscu nacięcia w celu usunięcia płynu.

 12. Nacięcie zostanie zamknięta szwem lub zszywkami chirurgicznych.

 13. Będą stosowane sterylny bandaż / sos.

Po zabiegu

W szpitalu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej. Chirurgii utrata masy ciała zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni.

Możesz otrzymać leki przeciwbólowe w razie potrzeby, albo przez pielęgniarkę lub przez podawanie go samodzielnie za pomocą urządzenia podłączonego do linii dożylnej.

Będziesz zachęcać do poruszania się, jako tolerowane, gdy jesteś w łóżku, a potem wstać z łóżka i chodzić jak poprawia swoje siły. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi.

Na początku otrzymasz płynów przez IV. Po dzień lub dwa będziesz miał cieczy, takich jak jasne bulionu lub soku, do picia. Jak jesteś w stanie tolerować płynów, będziesz mieć grubsze cieczy, takich jak budyń, mleko lub zupa krem, następnie żywności, które nie mają do żucia, takich jak zboża lub gorącej żywności puree. Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jak długo jeść żywności puree po zabiegu. Przez jeden miesiąc po zabiegu, może być pokarmy stałe.

Pacjent powinien zostać poinformowany o przyjmowanie suplementów diety, aby zastąpić składników odżywczych utracone z powodu rekonstrukcji przewodu pokarmowego.

Zanim zostaniesz zwolniony ze szpitala, ustalenia będą dla wizyty kontrolnej u lekarza.

U siebie w domu

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby zachować część chirurgiczną czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte w czasie wizyty kontrolnej.

Nacięcie i mięśnie brzucha może boleć, zwłaszcza z głębokim oddychaniem, kaszel, i wysiłek. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Należy kontynuować ćwiczenia oddechowe wykorzystywane w szpitalu.

Należy stopniowo zwiększać swoją aktywność fizyczną, jako tolerowane. To może potrwać kilka tygodni, aby powrócić do poprzedniego poziomu wytrzymałości.

Możesz być poinstruowani, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, za kilka miesięcy, aby zapobiec obciążenie mięśni brzusznych i nacięcia chirurgicznego.

Chirurgii utrata masy ciała może być emocjonalnie trudne, ponieważ będzie dostosowanie się do nowych nawyków żywieniowych i ciała w procesie zmian. Możesz czuć się szczególnie zmęczona podczas pierwszego miesiąca po zabiegu. Ćwiczenia i uczęszczać do grupy wsparcia mogą być pomocne w tym czasie.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka i / lub dreszcze

 • Zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

W następstwie operacji pomostowania żołądka, lekarz może zalecić dodatkowe lub alternatywne instrukcje, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejskie Towarzystwo lekarzy bariatrycznej

Europejskie społeczeństwo dla chirurgii metabolicznej i bariatrycznej

Medem - biblioteka medyczna

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu pokarmowego i nerek (NIDDK)

Biuro chirurga ogólnego stanów zjednoczonych - Nadwaga i otyłość