Cambler

Choroba Parkinsona i otępienie

Choroba Parkinsona jest chorobą, która może spowodować ruch mięśnie zacisnąć i stać się sztywny, przez co trudno jest chodzić i angażować się w codziennej działalności. Osoby z chorobą Parkinsona, a także wystąpić drżenia, w niektórych przypadkach, może ostatecznie rozwijać problemy poznawcze, w tym utratę pamięci i demencję.

Choroba Parkinsona powstaje zmniejszone wytwarzanie dopaminy w mózgu. Brak dopaminy utrudnia mózgu koordynowania ruchów i przyczynia się do nastroju i zaburzeń poznawczych w późniejszym przebiegu choroby.

Fakty na temat choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona jest najczęściej u osób, które są starsze niż 50, średni wiek, w którym występuje 60. Ale niektórzy młodzi ludzie mogą dostać choroby Parkinsona. Gdy dotyka ktoś młodszy od wieku 50 lat, to się nazywa wczesnym początku choroby Parkinsona. Możesz rozwijać wczesnym początku choroby Parkinsona, ponieważ ktoś w twojej rodzinie ma. Jesteś starszy, tym większe ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona. Jest to także znacznie częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Choroba Parkinsona jest przewlekłą, postępującą chorobą i. Oznacza to, że jest to choroba, która nie znika i nadal gorzej z czasem.

Eksperci nie wiedzą, co powoduje rozwój choroby Parkinsona przez większość czasu, choć niektórzy mogą go odziedziczyć.

Objawy

Objawy choroby Parkinsona zwykle zaczynają się łagodne, a następnie stopniowo się o wiele gorzej. Pierwsze objawy są często tak subtelne, że wiele osób może nie zgłosić się do lekarza na początku. Są to typowe objawy choroby Parkinsona:

 • Wstrząsy, które wpływają na twarzy i szczęki, nogi, ramiona i ręce

 • Powolny, sztywny walking

 • Problemy z utrzymaniem równowagi

 • Problemy z koordynacją

 • Sztywny uczucie w ramionach, nogach i okolicy tułowia

 • Zmiany pisma

Ostatecznie, objawy choroby Parkinsona gorzej i obejmują:

 • Depresja

 • Problemy żołądkowo-jelitowe (np. zaparcia)

 • Problemy z oddawaniem moczu

 • Trudności żucia i połykania jedzenia

 • Utrata pamięci

 • Halucynacje

 • Demencja

Otępienie z chorobą Parkinsona

Początkowo, choroby Parkinsona wywołuje objawów fizycznych. Problemy z funkcji poznawczych, w tym zapominanie i trudności z koncentracją, mogą pojawić się później. Jak choroba pogarsza się z czasem, wiele osób rozwój demencji, co powoduje utratę pamięci i głęboka sprawia, że ​​trudne do utrzymania relacji z innymi.

Choroba Parkinsona demencji mogą powodować problemy z:

 • Mówienia i komunikowania się z innymi

 • Jest w stanie rozwiązać problemów

 • Zrozumienie pojęć abstrakcyjnych

 • Zapominanie

 • Trudności zwracając uwagę

Jeśli masz chorobę Parkinsona i otępieniem, w końcu prawdopodobnie nie będzie w stanie żyć samodzielnie. Demencja wpływa na zdolność do dbania o siebie, nawet w tych przypadkach choroby Parkinsona pozwala fizycznie wykonywać codzienne zadania.

Eksperci nie wiedzą, jak często i dlaczego demencja występuje z chorobą Parkinsona. Jest jednak jasne, że otępienie i problemy z funkcji poznawczych związane są ze zmianami w mózgu, które powodują problemy z ruchem. Jak z chorobą Parkinsona, otępienie występuje, gdy komórki nerwowe zdegenerowany, co prowadzi do zmiany chemiczne w mózgu. Choroba Parkinsona demencji mogą być także leczone lekami stosowanymi w leczeniu choroby Alzheimera, demencji innego rodzaju.

Diagnoza

Choroba Parkinsona może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ nie ma jednego badania, które mogą go zidentyfikować. Można go łatwo pomylić z innymi chorobami zdrowia. Lekarz zazwyczaj historię medyczną, w tym historię rodziny, aby dowiedzieć się, czy ktoś ma chorobę Parkinsona i przeprowadzić badanie neurologiczne. Czasami, MRI lub CT mózgu może określić inne problemy lub wykluczyć inne choroby.

Leczenie

Choroba Parkinsona nie można wyleczyć. Ale są różne terapie, które mogą pomóc w kontroli objawów. Wiele leków stosowanych w leczeniu choroby Parkinsona pomocy, aby zrównoważyć utratę dopaminy chemicznej w mózgu. Większość z tych leków nie pomaga zarządzać objawy dość pomyślnie.

Procedura zwana głębokim stymulacji mózgu mogą być również stosowane do leczenia choroby Parkinsona. Wysyła impulsy elektryczne do mózgu, aby pomóc kontroli drżenia i ruchy drganie. Niektórzy ludzie mogą wymagać operacji zarządzania objawy choroby Parkinsona, jak również.

Zapobieganie

Eksperci nie mają jeszcze zrozumieć, jak zapobiegać chorobie Parkinsona. W niektórych przypadkach wydaje się, że genetyczna predyspozycja do rozwoju choroby Parkinsona, ale nie zawsze jest to przypadek. Trwają badania w celu znalezienia nowych sposobów leczenia i zapobiegania chorobie.

Znajdowanie pomocy

Jeśli Ty lub Twoja rodzina ma pytania na temat choroby Parkinsona, chcesz informacji o leczeniu, albo trzeba znaleźć wsparcie, możesz skontaktować się z stowarzyszenie European choroby Parkinsona.