Cambler

Odpowiednie buty mogą złagodzić ból kolana

Buty, sandały, pompy, trampki, mokasyny... Jeśli chodzi o buty, opcje są oszałamiający. Co nosisz na nogach może mieć wpływ na kolana, więc opłaca się wiedzieć, które może zmniejszyć ból obuwie i ochrony stawów kolanowych. Te wskazówki mogą pomóc wybrać odpowiednie obuwie.

Fakty stóp

Twoje stopy zmienia się z wiekiem, a więc należy do wyboru obuwia. Mięśnie stopy dostać słabsze, a stawy stóp dostać skrzypiące. Elastyczność maleje, a obcasy stracić część obicia tłuszczowej. Rozmiar buta może nawet wzrosnąć, jak nogi rozłożone, dzięki skutków masy i grawitacji. Dodaj do problemów takich jak bunions i stawów, a na sobie wygodne, dobrze dopasowane buty, staje się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Chroń swoje kolana

Wpływ obuwia na kolana zapalenie stawów nie jest dobrze zbadany. Jednak ostatnie badania pokazują, że płaskie buty z elastyczne podeszwy jak płaskie buty do chodzenia-umieścić mniej stresu, lub "obciążenia", na kolana niż drewniaki i grubych podeszwach butów stabilności.

Prowadzi to do myślenia, że ​​eksperci buty z niską podeszwą, która jest elastyczna i wygina stopą może zapobiec uszkodzeniu artretyczne kolana i ból. Pomyśl lekkie buty sportowe lub Oxfords gumowej podeszwie, a nie buty z sztywnych, grubych podeszwach.

Specjalne wkładki boczne klinowane zwane wkładki może przynieść ulgę w bólu dla niektórych ludzi. Badania te wkładki do butów receptę wykazały sprzeczne wyniki, ale i potrzebne są dalsze badania.

Wielkie polowanie na buty

Dobrze dopasowane i wygodne w dotyku są najważniejszymi czynnikami przy wyborze butów. Najprościej jest but, który jest w kształcie stopy. Jeden trick jest prześledzenie buty na papierze, a następnie krok boso na zarysie, aby zobaczyć, czy stopa mieści się w nim.

Wybierz buty z gumową podeszwą elastycznego dla amortyzacji. Kwadratowy lub okrągły nosek jest najlepszy, ponieważ daje palcach biegaj.

Unikaj muły i otwartych oparciem drewniaki, które nie oferują oparciem. I wysokie obcasy? Kładą one ogromny nacisk na palce stóp i postawy i doprowadzić do problemów. Nosić niskie obcasy (2 cale lub mniej) tylko wtedy, gdy trzeba, i wrócić do mieszkań, jak tylko możesz.

Zakupy elegancko

Stopy mają tendencję do pęcznienia w ciągu dnia, więc zakupy obuwia najlepiej zrobić po południu, kiedy stopy są na ich największy. Mają nogi mierzona podczas stoisz. U większości ludzi, jedna stopa jest większa od drugiej, więc kupić rozmiar buta, który może pomieścić większą stopę.

Spróbuj na obu butach sobie ten sam typ pończoch lub skarpet, które zamierzasz nosić z buta po zakupie. Jeśli nosisz ortezy na receptę, upewnij się, że przyniósł je ze sobą.

Dobrze się spacer po sklepie. Upewnij się, że buty doskonale pasuje na boki, przód, tył, a najlepszych i masz manewru w polu toe. Chcesz buty, które czują się komfortowo od razu, bez konieczności podziału w.

Jeśli masz pytania lub trudności ze znalezieniem dobrze dopasowane buty, skonsultować podiatrist lub odwiedzić sklep ortopedyczny but.

Główne dania na wynos

  • Noszenie odpowiedniego obuwia może zmniejszyć ból stawów i chroni stawy kolanowe.

  • Płaskie buty z elastycznymi podeszwami umieścić mniej stresu na kolana niż drewniaki i grubych podeszwach butów stabilności.

  • Przy zakupie obuwia, najlepiej jest but, który jest w kształcie stopy.