Cambler

Korzystanie z trzciny

Stosując trzciny poprawia stabilność i równowagę zabierając masy ciała na nogę naprzeciw boku cukrowej. Istnieją cztery rodzaje pędów dostępne. Każda z nich zawiera inną ilość nośnika. Zwrócić się do lekarza lub fizjoterapeuty, aby pomóc Ci wybrać rodzaj trzciny cukrowej, który jest właśnie dla Ciebie.

C trzciny

C jest prosty trzciny trzciny z zakrzywioną rączką. Zapewnia to tylko minimum pomocy.

Funkcjonalne trzciny uścisk

Ta laska ma prostą rączkę zamiast krzywą C. Pozwala to na lepszą przyczepność i kontrolę trzcinowego. Oferuje on więcej wsparcia niż trzciny C.

Quad trzciny

To ma podstawę prostokąta i cztery krótkie nogi. To jest w małym i szerokiej podstawie. Oba typy zapewnienia większego wsparcia niż C lub funkcjonalnych laski Grip. Są dobre dla osób o słabości jednej ręki lub nogi.

Hemi-walker trzciny

Jest to kombinacja quad trzciny i walker. To jest dla osób bardziej ciężkie osłabienie po jednej stronie, i dla tych, nauka przejścia z walker na lasce.

Rozmiar trzciny

Wybierz właściwy rozmiar z trzciny cukrowej dla wysokości. Gdy stoi się twoja ręka zwisa na swojej stronie, w górnej części trzciny powinny być na poziomie z nadgarstka gniecenie. Gdy trzyma laskę, łokieć powinien mieć lekki (dwadzieścia stopni) zakręt. Poprosić o pomoc przy zakupie laskę, jeśli nie jesteś pewien rozmiaru trzcinowego.

Wykorzystanie trzciny

  1. Korzystanie z trzciny odpowiednio zwiększy stabilność i równowagę podczas chodzenia lub stojącej. Należy korzystać z trzciny na przeciwległym boku obrażeń lub słabości, z których niezależnie ręka jest Twoja dominująca.
  2. Kiedy zacząć chodzić, należy rozpocząć od wprowadzenia wszystkich masy na silne nogi, a następnie krok z dotkniętego nogi i trzciny cukrowej w tym samym czasie. Trzciny cukrowej i twój słaby mecz powinien huśtawka i uderzyć w ziemię w tym samym czasie.
  3. Z Twoja waga obsługiwana zarówno laskę i Twojej dotkniętego nogi, krok po kroku z nienaruszonej nogi.
  4. W przypadku korzystania z trzciny dla równowagi, Zasadź laskę mocno na ziemi, zanim się o krok.
  5. Idąc po schodach:
  • Wspinać się po schodach, trzymając laskę na boku silnej nogi, chwycić się poręczy (jeśli to możliwe) z ramienia swojego dotkniętego nodze. Step up z dobrej nogi pierwszy. Pamiętaj: ". Się z dobrem" Następnie przenieść swoją laskę i skażone nogę do tego samego kroku.
  • Zejść po schodach: pierwsze miejsce na trzcinę i uszkodzoną nogę na następnym kroku w dół. Pamiętaj: ". Precz z Bad" Następnie, korzystając z trzciny, aby Ci pomóc i trzymając poręczy (jeśli to możliwe), obniżyć silną nogę w tym samym punkcie.

Spadek Zapobieganie: Zawsze upewnij się, że wskazówka na trzcinie jest w dobrej formie. Zużyte wskazówka jest bardziej prawdopodobne, aby spowodować poślizg na lodzie, śniegu lub mokrej nawierzchni. Użyj szeroką końcówkę, która zmieści się na lasce. Do stosowania zimą, zapytaj o urządzeniu "ice-chwytania" dla dolnej części trzciny.