Cambler

Informacje o operacji wymiany stawu kolanowego

Kiedy kolano jest tak poważnie uszkodzony przez choroby lub urazu, sztuczne kolanowego mogą być uznane. Podczas operacji wymiany stawu kolanowego, wspólne powierzchnie są podstawione lub zastąpione protez. Prawie 600.000 kolana operacje zamienne są wykonywane corocznie w Stanach Zjednoczonych najczęściej wiek stawu kolanowego jest od wieku 60 do 80 lat.

Kto może być kandydatem do endoprotezoplastyki stawu kolanowego?

Budowa stawu kolanowego

Najczęstszą chorobą, która powoduje konieczność wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego jest choroba zwyrodnieniowa stawów, zwyrodnieniowe, choroby stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych. Choroba zwyrodnieniowa charakteryzuje załamania chrząstki stawowej i sąsiedniej kości kolana. Inne formy zapalenia stawów, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenia stawów, które są rezultatem urazu stawu kolanowego może również prowadzić do zwyrodnienia stawu kolanowego. Ponadto, złamania, rozdarty chrząstki i / lub podarte więzadeł również może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia stawu kolanowego na przestrzeni lat.

Decyzja zastąpić bolesne kolana sztuczną jest wspólna decyzja między Tobą a lekarzem. Inne alternatywne metody leczenia mogą być wykorzystane w pierwszej kolejności, w tym urządzeń wspomagających spacerowych i leków przeciwzapalnych.

Co się dzieje przed zabiegiem?

Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, w tym promieni X, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi operację. Ponadto, można również spotkać się z fizjoterapeuta do dyskusji rehabilitację po operacji i przechodzą badania krwi (lub inne testy).

Jak kolano zastąpione sztucznym kolanem?

Chociaż każda procedura zależy ogólnie operacji wymiany kolana trwa zwykle około dwóch godzin. Po uszkodzenia kości i chrząstki stawu kolanowego usunięto, chirurg ortopeda umieści nowy sztuczne kolano na swoim miejscu.

Dwa najbardziej popularne rodzaje protez kolanowych stosowane w gabinetach zamiennych są mocowane protezy i bezcementową protezę. Niekiedy połączenie tych dwóch typów jest używany do zastąpienia kolana. Proteza kolana składa się z metalu z ceramiki i / lub tworzywa sztucznego. Spiekanego proteza jest dołączony do kości z typem żywicy epoksydowej. Uncemented proteza przywiązuje do kości o drobnych oczkach z otworami na powierzchni, w celu kości rosnąć do siatki i przymocować w sposób naturalny do protezy.

Proteza (sztuczne kolano) składa się z trzech części:

  • Piszczelowej składnik (zastąpienie góry piszczeli lub kości piszczelowej)

  • Udowej składnik (w miejsce dwóch kości udowej [udowej] kłykci i rowek rzepki)

  • Rzepki składnik (zastąpić dolną powierzchnią rzepki że ociera się udowej)

Podczas gdy w trakcie zabiegu, pacjent może być w znieczuleniu ogólnym lub obudzić ze znieczuleniem podpajęczynówkowym lub zewnątrzoponowym.

Po zabiegu

Operacje stawu kolanowego zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni. Nawet gdy w szpitalu, pacjent zwykle zaczyna fizyczne ćwiczenia terapię rozpocznie odzyskania zakres ruchu stawu kolanowego. Fizykoterapia będzie kontynuować w domu. Ból także leki podaje się, aby pacjent wygodne.

Nacięcie się szwy lub klamer, które zostaną usunięte po kilku tygodniach.