Cambler

Europejczycy coraz stawów kolanowych szybciej

ludzie są coraz stawów kolana w młodszym wieku, nowe badania znajdzie. Zarówno otyłość i kolana urazy wzrastała. Mogą to być główne przyczyny wcześniejszego zapalenia stawów, badanie sugeruje. Naukowcy przyjrzeli się średni wiek rozpoznania choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Średnia wynosiła 69 w 1990. Według obecnej dekady, średnia wynosiła 56. Około 5% przypadków są teraz wśród ludzi w wieku od 45 do 54. Dwadzieścia lat temu, tylko 1,5% rozpoznano w tej grupie wiekowej. Badania zostały zaprezentowane podczas konferencji. Inne badania oceniano wpływ sportu na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych. Badanie połączone wyniki poprzednich badań na ten temat. Ludzie, którzy grali konkretnych sportów były 3 do 6 razy częściej niż nonplayers rozwijać choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Ryzyko to było widać w amatorskich lub elitarnych piłkarzy. To też było zobaczyć w elitarnych biegaczy długodystansowych, ciężarowców i zapaśników konkurencyjnych. HealthDay Aktualności pisał o badaniach 5 listopada.

Jaka jest reakcja lekarza?

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszym typem zapalenia stawów. Z wiekiem nasze ryzyko zachorowania wzrasta. Aż do ostatnich 20 lat, choroba zwyrodnieniowa stawów rzadko u osób poniżej 50 roku życia. Obecnie około 5% z zapaleniem kości i stawów występuje u osób w wieku 45 do 54 lat.

Choroba zwyrodnieniowa stawów, które biorą wpływa najwięcej zużycia. Obejmuje kolana, biodra, ręce i nogi.

Właściwie to nie powinno być zaskoczeniem, że choroba zwyrodnieniowa stawów teraz uderza ludzi w młodszym wieku. Dwie z głównych czynników, które zwiększają ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów są dodatkowe wagi ciała, zwłaszcza otyłość i wspólne szkody.

Wszyscy jesteśmy świadomi, z szybkim wzrostem otyłości. Alarmujące liczby dzieci z nadwagą. Wiele z nich otyłość we wczesnym wieku dojrzałym, jeśli nie wcześniej.

Sportowcy dzisiaj podjąć większe walenie do ich ciał, niż kiedykolwiek wcześniej. Są większe, silniejsze i szybsze. Wielkość i siła ich mięśni nie wykazują żadnych oznak spowolnienia.

Możesz zrobić mięśnie silniejsze, ale nie ma sposobu, by wzmocnić stawy. Moc i siłę mięśni wyprzedził zdolność stawów do podjęcia tej kary.

Konkurencyjne sporty, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów należą:

 • Piłka nożna (piłka nożna)

 • Biegi długodystansowe

 • Podnoszenie ciężarów

 • Zapasy

 • Europejska piłka nożna

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Nie ma najpewniejszy sposób, aby zapobiec zapaleniu kości i stawów. Ale można zmniejszyć szanse.

 • Utrzymać zdrową wagę, począwszy od dzieciństwa

 • Chronić stawy przed urazami, jak najwięcej

 • Regularnie ćwiczyć

Niektóre sporty konkurencyjne wyraźnie zwiększa ryzyko choroby zwyrodnieniowej kolan i bioder. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, wykonywać faktycznie może zapobiec zapaleniu kości i stawów. Tego typu ćwiczenia są generalnie dobre dla stawów:

 • Spaceru lub jazdy w pomocnym, dobrze wyściełanym obuwia

 • Pływacki

 • Jazda na rowerze, czy na zewnątrz, na rowerze lub w domu na rowerze stacjonarnym

 • Odporność szkolenia z lekkim do umiarkowanego ciężarami. Nie dodajemy masę, aby zobaczyć, jak wiele można podnieść. Z lżejszych wag i więcej powtórzeń, mięśnie doda siły i tonu mniej wspólnego stresu

 • Aerobik w wodzie

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Wielu ludzi, którzy robią wszystko to, co nadal się choroby zwyrodnieniowej stawów. Jedzą prawo, utrzymać swoją wagę w linii, uniknąć urazów i ćwiczenia elegancko. Znacznie więcej badań jest wykonywana, aby spróbować zrozumieć, dlaczego oni rozwijać zapalenie kości i stawów, czasami w bardzo młodym wieku.