Cambler

Depresja może zwiększać kolana ból stawów

Nowa nauka zbadała, jak depresja wpływa na ból stawów kolanowych. Naukowcy przyjrzeli się kolana rentgenowskie ponad 650 stawów u pacjentów w wieku powyżej 65 lat. Następnie w porównaniu uszkodzenia stawów każdego człowieka z poziomu bólu zgłaszanych przez pacjenta i objawów depresji. zapalenie stawów u pacjentów, którzy byli bardziej przygnębiony ból stawów zgłaszano w kolanie, niż tych, którzy mieli podobny poziom uszkodzenia stawów i nie zmagać się z depresją.

Łagodniejszych form zapalenia stawów najczęściej dotknięte depresji

Ustalenia te są prawdziwe, gdy osoby z depresją miały tylko łagodne do umiarkowanego uszkodzenia stawów. Depresja nie wydaje się wpływać na postrzeganie bólu u pacjentów z ciężkim zapaleniem stawów. Według autorów, wyniki te wskazują, że depresja może odegrać dużą rolę w jaki sposób ludzie z łagodniejszych form doświadczenia bólu stawów.

Podjąć kroki w celu rozpoznawania i leczenia depresji

Podjęcie kroków w celu zmniejszenia depresji mogą pomóc zminimalizować ból w przypadku łagodnego i umiarkowanego zapalenia stawów. Może także ograniczyć inne związane z tym problemy zdrowotne i poprawa jakości życia. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na depresję, należy porozmawiać z lekarzem. Objawy obejmują:

  • Trwające poczucie pustki lub beznadziejności

  • Utrata zainteresowania działalnością przyjemne

  • Trudności w koncentracji lub podejmowaniu decyzji

  • Nerwowość lub drażliwość

  • Zmiany wzorców jedzenia lub spania

  • Częste myśli o śmierci czy umierania

Nawet najbardziej poważne przypadki depresji są bardzo leczyć. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.nimh.nih.gov / zdrowie / topics / depresji.