Cambler

Czy to jest czas, aby przyspieszyć leczenie bólu kolana?

Ból kolana z zapaleniem stawów mogą pojawić się nagle, ale to jest bardziej prawdopodobne, aby być stopniowe. Stopniowy wzrost na ból kolan tygodni lub miesięcy, sprawia, że ​​coraz trudniej jest wiedzieć, kiedy do lekarza o leczeniu.

Jedna wskazówka jest dostać się do lekarza, jeśli ból kolana, który trwa dłużej niż kilka tygodni. Lekarz może zdiagnozować przyczynę i zaproponować plan leczenia.

Jeśli masz zapalenie kości i stawów i ból kolana to spowodowane zużyciem na stawy, masz szeroki wachlarz możliwości leczenia. Ale szybciej zidentyfikować problem, łatwiej lekarz może ją leczyć.

Zabiegi krok pierwszy

Lekarz może zalecić począwszy od najmniej inwazyjnych zabiegów i dając im szansę na pracę. Mogą to być zmiany w stylu życia, takich jak utrata masy ciała. Dodatkowy ciężar wkłada dużo dodatkowego obciążenia na stawy. W rzeczywistości, każdy dodatkowy funt nosisz można umieścić aż sześć kilogramów nacisku na kolana, gdy są w ruchu. Utrata masy ciała wymaga czasu i wysiłku, więc bólu kolana będzie stopniowe.

Kolejnym pomocnym zmianą jest przejście do ćwiczeń, które nie pogarszają kolana. Na przykład, pływanie i jazda na rowerze umieścić mniejszą wagę na kolana niż chodzenie lub bieganie. Ważne jest, aby nie dać się fitness-ćwiczenia mogą zwiększyć zakres ruchu i elastyczność, co sprawi, że mniej bolesne, aby przenieść swoje kolana. Ćwiczenia także buduje siłę mięśni w nogach, co pozwala odciążyć kolana.

Fizykoterapia

Lekarz może zaproponować Ci iść do fizykoterapii kilka razy w tygodniu przez kilka tygodni. Fizjoterapeuta może opracować program ćwiczeń dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb, w tym wzmocnienie ćwiczenia do budowania mięśni. Ponownie, budynek na siłę mięśni w nogach odciąża się stawy kolanowe.

Inne nieinwazyjne sposoby leczenia bólu kolana obejmują urządzeń wspomagających, takich jak trzcina, wkładki do butów, i rękawy kolanem lub okłady. Lekarz może zaproponować leczenie w domu, takie jak stosowanie ciepła lub lodu na kolano trzy razy dziennie.

Zaostrzenie leki

Jako część planu opieki, lekarz może zaproponować Ci podjąć NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), aby zmniejszyć zapalenie stawów. NLPZ obejmują ibuprofen, który jest dostępny bez recepty. Istnieją również NLPZ recepty wytrzymałości, jeśli potrzebujesz silniejszego ulgę. Zazwyczaj trzeba podać leki co najmniej miesiąc, aby zobaczyć, czy są one skuteczne.

Procedury next-step

Zastrzyki

Jeżeli zmiany w stylu życia i leki nie pomagają, możesz porozmawiać z lekarzem o zastrzyki kolana. Lekarz może zalecić wiskosuplementacji, który jest zastrzyki kwasu hialuronowego z naturalnych substancji znajdują się w większości tkanek. Lekarz może także zalecić kortykosteroidy zastrzyki, które mogą zapewnić natychmiastową ulgę jeśli twój ból kolana flary. Możesz dostać się do czterech zastrzyków roku.

Endoprotezoplastyka

Operacja lub stawu powinny być ostatecznością. Badania w International Journal chorób reumatycznych jest on trudny do określenia najlepszy czas do działania. Często zależy od stopnia nasilenia bólu, gdy wszystkie inne terapie były nieskuteczne. Porozmawiaj z lekarzem o konieczności operacji wymiany stawu kolanowego, gdy nie można już wykonywać proste zadania, takie jak spacery lub iść w górę lub w dół po schodach, a jeśli czujesz bólu umiarkowanego do ciężkiego, gdy siedzisz nadal lub leżącej.

Inne powody, aby uznać operacji wymiany stawu kolanowego:

  • Kolano jest przewlekle zapalenie i obrzęk, a reszta i lód / ciepła nie dają ulgę. Kolano jest zdeformowana, to kłania się w lub na zewnątrz.

  • Liczba stawu kolanowego są znane w celu zapewnienia pomocy dla osób w każdym wieku z chorobą zwyrodnieniową stawów i powinno pozwolić na powrót do normalnej działalności.

Główne dania na wynos

  • Skontaktować się z lekarzem, jeśli ból kolana trwa dłużej niż dwa do trzech tygodni.

  • Zacznij od zmiany stylu życia, takich jak utrata masy ciała i zmniejszenie na ćwiczeniach obciążonych.

  • Porozmawiaj z lekarzem o bólu recepty wytrzymałości przeciwbólowe jeśli over-the-counter leki przeciwzapalne nie pomagają.

  • Zapytaj swojego lekarza o zastrzyki kolana złagodzić ból, jeśli modyfikacje stylu życia i leki nie pomagają.

  • Zastanów się operacji wymiany stawu kolanowego w ostateczności, jeśli ból jest nie do zniesienia i ograniczenia codziennych czynności.