Cambler

Bliższe spojrzenie na zastrzyki z kolanem

Kolana mają naturalny smar między kości zwanych kwas hialuronowy. Smar działa jako amortyzator. W wielu osób, ten smar niszczeniem w czasie, powodując ból kolana. Lekarz może zalecić niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), w celu zapewnienia pomocy. Ale jeśli over-the-counter i recepty NLPZ siły nie dają ulgę, lekarz może zalecić zastrzyki. Twoje opcje to syntetyczny kwas hialuronowy i kortykosteroidy, każdy działa w inny sposób

Zastrzyki Viscosupplementation

Zastrzyki Viscosupplementation natchnąć swój problem połączenie z syntetycznego kwasu hialuronowego. W zależności od produktu, lekarz używa, może on dać zastrzyk raz na tydzień przez trzy do pięciu tygodni. W ramach tej procedury, lekarz może usunąć niewielką ilość własnego kwasu hialuronowego, aby zrobić miejsce dla wersji syntetycznej. Według Europejskiej Akademii Surgeons ortopedyczne (AAOS), nie mogą bezpośrednio doświadczyć bólu. Można nawet mieć jakiś obrzęk, ból i uczucie ciepła w miejscu wstrzyknięcia. Przyłożenie lodu pomoże i objawy powinny ustąpić szybko. Dla pierwszych 48 godzin, należy zatrzymać się nogę jak najwięcej i unikać podnoszenia ciężkich.

Okaże się, że twój ból zmniejsza po otrzymaniu kolejne zastrzyki. Kwas hialuronowy nie ma działanie przeciwzapalne, ale może stymulować ciało bardziej własnej kwasu hialuronowego. Wydaje się najbardziej przydatne dla osób z wczesnym, łagodnym do umiarkowanego chorób kolan. Viscosupplementation nie jest zalecany dla osób, które miały zapalenie kości i stawów przez długi czas.

Zastrzyki z kortykosteroidów

Czasami lekarze wstrzykiwać kortykosteroidy do swojego stawu kolanowego w celu łagodzenia bólu. Kortyzon jest specyficzny rodzaj sterydu, że nadnercza wytwarzają. Gruczoły te znajdują się powyżej każdej nerki. Kortyzon zmniejsza zapalenie i z kolei zmniejsza ból.

Osoby z umiarkowanym do ciężkiego bólu kolana są prawdopodobnymi kandydatami na kortykosteroidy. Według AAOS, kortykosteroidów zastrzyki są bardzo pomocne, jeśli masz dużo obrzęk. Oni nie są tak przydatne, jeśli choroba zwyrodnieniowa stawów wpływa na wspólną Mechaniczno-zdolność do poruszania się. Lekarz ma do wyboru kortykosteroidów korzystania.

Jak z viscosupplementation, w miejscu wstrzyknięcia może stać się stan zapalny od razu po szczepieniu. Pudru i unikanie wysiłku może pomóc aktywność z kortyzonu, jak również.

Producenci twierdzą, że kortykosteroidami może przynieść ulgę w bólu i stanu zapalnego, w czasie od kilku dni do ponad sześciu miesięcy. Jednak badania znaleźć korzyścią jest krótkotrwałe, od jednego do czterech tygodni.

Chociaż zastrzyki kortyzonu nie mają te same efekty uboczne jak sterydy doustne, mają jeszcze zagrożeń. Jeśli masz zbyt wiele zastrzyków, Twój chrząstki może rozbić, powodując większe zniszczenie stawów. Zastrzyki kortyzonu może również prowadzić do uszkodzenia nerwów. Z tego powodu lekarz może ograniczyć liczbę razy można mieć kolana wstrzykuje. AAOS zaleca nie więcej niż cztery iniekcje na stawu rocznie.

Viscosupplementation porównaniu zastrzyki kortyzonu

Oba podejścia mają mieszane opinie. 2009 analiza badań dotyczących obu rodzajów zastrzyków wykazały, że ludzie mieli lepsze początkowe korzyści z kortyzonu niż z viscosupplementation. Po czterech tygodniach, wyniki były prawie takie same. Za trzy i sześć miesięcy znaków, jednak ulga była lepsza od kwasu hialuronowego (Viscosupplementation).

Kolejna analiza w 2012 oferuje inny punkt widzenia. Stwierdzono, że zastrzyki z kwasu hialuronowego mają niewielki wpływ na ból, a kiedy nie, wyniki zaczynają zanikać po ośmiu tygodniach. Badanie sugeruje również, że zastrzyki miał skutki uboczne, w tym przewodu pokarmowego i zdarzeń sercowo-naczyniowych. Lekarze nadal nie wiedzą skutki długoterminowe zastrzyków kwas hialuronowy, więcej badań do zrobienia w tej dziedzinie.

Najważniejsze jest to, że istnieje niepewność co oba rodzaje zastrzyki kolana.

Porozmawiać z lekarzem, aby podjąć właściwą decyzję dla Ciebie.

Główne dania na wynos

  • Jeśli nie dostajesz ulgę trzeba z leków doustnych na ból kolana, lekarz może zalecić zastrzyki do swojego stawu.

  • Istnieją dwa główne rodzaje iniekcji, wiskosuplementacja i kortykosteroidów.

  • Viscosupplementation proponuje dla osób z łagodną lub umiarkowaną chorobą zwyrodnieniową stawów. Kortykosteroidy są sugerowane dla osób z umiarkowanym do ciężkiego bólu.

  • Oba zastrzyki mają skutki uboczne, a korzyści mogą być krótkotrwałe. Porozmawiać z lekarzem, aby pomóc w podjęciu właściwej decyzji dla Ciebie.