Cambler

Badanie umożliwia ćwiczenie na zapalenie stawów kolanowych

Ćwiczenie prawdopodobnie jest najlepsze leczenie inne niż operacja dla bólu kolana spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów, ocena badania znajdzie. Aktualne wytyczne już zalecane ćwiczenia. Ale przegląd nie obsługuje inne polecane zabiegi. To nie znalazła długoterminowe korzyści z tai chi lub masażu. Poprzez stymulację elektryczną, ból rzeczywiście gorzej z czasem, przeglądu stwierdzono. Nowe badania oparto na przeglądzie 193 wcześniejszych badań. Okazało się, że tylko kilka rodzajów terapii fizycznej pomógł zmniejszyć ból lub niepełnosprawność lub funkcji pomocy kolana. Ćwiczenie najlepiej pracował. Autorzy powiedział, że ludzie powinni dostać receptę ćwiczeń z fizjoterapeuta. Ćwiczenia aerobowe lub trening siłowy jak może pomóc, mówili. Trzyma się planu poprawie wyników. Ale forsowne treningi nie były lepsze niż umiarkowane ćwiczenia. Czasopismo annały Internal Medicine opublikowano badania. HealthDay Aktualności pisał o tym 6 listopada.

Jaka jest reakcja lekarza?

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która nie znika. Zazwyczaj pogarsza się w czasie. Głównym problemem jest utrata chrząstki, która pokrywa i chroni końce kości w którym spotykają się na złączu. Bez tej powłoki ochronnej, kość ociera kości. Powoduje to, że wspólne dostać podrażniona i stan zapalny. Wynikiem jest ból i sztywność. Często też tworzy bóle mięśni i więzadeł otaczających staw.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w Europie. Zapalenie kości i stawów mogą występować w dowolnym połączeniu. Ale to uderza kolana, biodra, kręgosłup i ręce najczęściej. Szansa na rozwój osteoarthritis wzrasta z wiekiem.

Kolanowego choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka 37% osób w wieku 65 lat i starszych. Inne niż wiek, głównym czynnikiem, który zwiększa ryzyko niesie większą masę ciała.

Inne niż operacja nie ma lekarstwa na zapalenie kości i stawów kolana. Więc cele leczenia są:

  • Ból kontrolowania

  • Zmniejszenie sztywności

  • Pozostała aktywna do ograniczenia niepełnosprawności

  • Utraty wagi, jeśli to konieczne, w celu spowolnić jak szybko choroba pogarsza

Leki przeciwbólowe pomagają zmniejszyć dyskomfort. Czasami też mogą poprawić sztywność. Jednak same tabletki nie wystarczą. Aktywność fizyczna jest niezbędna. Ale jakie rodzaje ćwiczeń i fizykoterapii są najbardziej przydatne?

To pytanie to analiza wielu opublikowanych badań próbował odpowiedzieć. Badacz analiza sugeruje, że następujące działania są najbardziej skuteczne:

  • Ćwiczenia aerobowe - poprawiła niepełnosprawność, zmniejszony ból i zmniejszenie sztywności

  • Wodne ćwiczenia - poprawiła niepełnosprawność

  • Wzmocnienie ćwiczenia - zmniejszone bóle i sztywność

  • USG leczenie - pod warunkiem krótkoterminową ulgę w bólu


Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Najważniejsze, możemy dowiedzieć się z tego przeglądu jest to, że ćwiczenie musi być głównym leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Ćwiczeń może być ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy stawy są sztywne i achy. Ale to jest kluczowe dla złagodzenia bólu i aktywnego wypoczynku.

Ćwiczenia aerobowe powinny być pierwszym wyborem, jeśli to możliwe. Wybierz co działa, aby zwiększyć swoje serca. Opcje obejmują spacery, jogging, jazda na rowerze (w plenerze lub w domu na rowerze stacjonarnym) lub pływanie.

Naukowcy nie mają wystarczająco dużo dowodów, aby spojrzeć na tego, czy ćwiczenia aerobowe wodne może pomóc złagodzić ból i sztywność. Ten rodzaj ćwiczeń, który zwiększa tętno i odbywa się w basenie. Powinno to być pomocne jak każdy inny rodzaj aerobowych. Nawet, jeśli nie można uzyskać tętno się, wykonując w basenie poprawia niepełnosprawności.

Większość lekarzy zaleca wzmocnienie mięśni nóg. Silniejsze i większe mięśnie absorbują więcej wpływu, jak użyć kolana i zmniejszyć bezpośrednie obciążenie nimi.


Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała i unikanie wspólnego szkody może zapobiec zapaleniu kości i stawów. Ale wielu ludzi, którzy robią wszystko to, co nadal się tej choroby. Mamy jeszcze wiele do nauczenia się o profilaktyce. I skuteczne leczenie inne niż zabiegu pozostaje nieuchwytny.