Cambler

Zrozumienie wpływu alkoholu

Jeśli wiesz, jak alkohol wpływa na Ciebie, może to pomoże Ci się pić odpowiedzialnie.

Następujące czynniki wpływają, jak ludzie reagują na alkohol, zgodnie z Narodowego Instytutu Zdrowia i Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Twoja waga

Zakres efektu alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy, zależy od tego, ile jest w krwi, ile trzeba krwi. To dlatego, że alkohol jest rozprowadzany przez ciało przez wody w krwiobiegu, zgodnie z National Institute on Alcohol nadużyć i alkoholizm (NIAAA). Więcej wody we krwi, tym bardziej rozcieńczony alkohol będzie.

Generalnie, obniżenie masy ciała, tym mniej krwi i wody trzeba. Tak, mniejsze ludzie zwykle mają wyższy stosunek alkoholu w ich krwi, jeśli piją tyle samo cięższe ktoś pije.

Dla większości ludzi, zatrucie występuje po dwóch do trzech drinków, przy mniejszym spożyciu w lżejszej osoby. Pije to 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji alkoholu 80-dowód. Należy pamiętać, że zawartość alkoholu w różnych rodzajach piwa, wina i napojów spirytusowych destylowanych może znacznie się różnić.

Twoja płeć

Mężczyźni na ogół mogą pić więcej alkoholu niż kobiety w tym samym rozmiarze, zanim pokazać jego skutków. Jest tak, ponieważ kobiety mają mniejszą objętość wody w organizmie niż mężczyzn o podobnej masie ciała, aby kobiety mają wyższą zawartość alkoholu we krwi niż u mężczyzn w tym samym ciężarze, po wypiciu samą ilość alkoholu. Dlatego też, przy tej samej ilości o spożycie, mózgu i innych narządach kobiece jest wystawiona na większe alkoholu i więcej toksycznych produktów ubocznych.

Twój wiek

Jak ludzie starsi, zwykle mają wyższy stosunek tłuszczu do mięśni, a mniej wody w organizmie, więc z tej samej ilości spożycia mogą mieć więcej alkoholu we krwi niż osoby młodsze o tej samej masie.

Co jest w napoju

Wody w piwo lub wino zapewnia dodatkowy bufor dla alkoholu na prostym strzale z alkoholem. Dlatego ludzie odczuwać skutki piwa lub wina trochę mniej.

Jednak dwutlenek węgla szampana lub sody w mieszaninie napoju zwiększa szybkość wchłaniania alkoholu, powodując szybsze działanie.

Jak wiele żywności jest w żołądku

Jeśli zjeść posiłek przed piciem, wchłanianie alkoholu będzie znacznie wolniejszy niż pić na pusty żołądek.

Leki można podjąć,

Alkohol reaguje negatywnie z ponad 150 leków, w tym pigułek nasennych, leki przeciwzakrzepowe oraz niektórych leków przeciwdepresyjnych i leków przeciwlękowych, zgodnie z National Clearinghouse dla alkoholu i narkotyków Informacji. Ponieważ picie alkoholu z niektórymi lekami może zwiększyć swój poziom zatrucia, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, jeśli któryś z przyjmowanych leków może mieć takie działanie.

Twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne

Ludzie, którzy są zmęczeni lub bardzo zestresowane często mają silniejszą reakcję do umiarkowanych ilości alkoholu.

Alkohol i kontroli wagi

Alkohol zawiera znaczne ilości kalorii, i picie może prowadzić również do jedzenia i przejadania się, zwłaszcza gdy jesteś w otoczeniu społecznym, NIAAA mówi. Badanie 2005 r. przez NIAAA, że kobiety, które piły najmniejszej ilości alkoholu (jeden drink) z największą częstotliwością (od trzech do siedmiu razy w tygodniu) miał niższy wskaźnik masy ciała niż u kobiet, które piły mniej często, ale więcej na każdym piciu.