Cambler

Mężczyzna twarz osteoporozy

Jak ludzie żyją dłużej, są one konieczności radzenia sobie z chorobą, które kiedyś być traktowane jako choroba dla kobiet.

Osteoporoza, choroba, charakteryzująca się utratą masy kostnej i gęstości oglądana głównie problemem zdrowotnym dla starszych kobiet. Jeśli jesteś członkiem płci męskiej, może być wdychane małe westchnienie ulgi - lub po prostu na bieżąco z - gdy osteoporoza wymyślił. To nie była choroba, co potrzebne, aby martwić.

Niestety, panowie, to nie jest takie proste.

Prawda, osteoporoza jest częstsza u kobiet. Ale ludzie nie są bynajmniej odpornościowy. Dwa miliony mężczyźni europejskie choroby, a kolejne miliony mają osteopenii, mniejszy stopień utraty masy kostnej. Do 2020 r.,

Oczekuje się, że liczba ludzi w Europie rozrzedzania kości do góry 20 milionów. Zgonów z choroby serca i innych tradycyjnych zabójców mężczyzn spada, więc mężczyźni żyją wystarczająco długo, aby zmagać się z chorób związanych z wiekiem, takich jak osteoporoza. Osteoporoza rozpoczyna się wcześniej i pogarsza się szybciej u kobiet z powodu zmian hormonalnych, wieku średniego, ale już od około 65 lat, obu płci utratę kości w tym samym tempie.

Spowodowane niskim testosteronem

Osteoporoza jest związane z pewnymi mężczyzn jedynie chorobom -. na przykład wyjątkowo niskich poziomów testosteronu (hipogonadyzmem), łuszczyca nie wyłącznie mężczyzn choroby, ale badania sugerują, choroby skóry związane z utratą masy kostnej u mężczyzn, lecz nie u kobiet. Jedna strategia sterowania zaawansowanego raka prostaty jest androgenów, które zazwyczaj obejmuje biorąc leki, które zaburzają testosteronu. Ale testosteron promuje tworzenie kości, więc te leki mogą skończyć osłabiające kości.

Niektóre leki wpływają na kości u obu płci. Długoterminowe leczenie kortyzonem dla chorób takich jak astma i reumatoidalne zapalenie stawów może zmniejszyć masę kości. Inhibitory pompy protonowej (Nexium, prevacid, inne) stosowane w leczeniu choroby refluksowej przełyku ( GERD ) i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny leki przeciwdepresyjne (Paxil, Prozac, inne), znalazły się pod kontrolą po opublikowaniu badań sugerujących, że oni też mogą przyczyniać się do utraty kości. Eksperci ostrzegają, że jest zbyt wcześnie na wyciąganie ostatecznych wniosków na temat zagrożeń dla zdrowia kości z tych leków. Mimo to, może warto przyznawać się z lekarzem, jeśli przyjmuje te leki.

Styl życia i zdrowia nawyki są także ważnym czynnikiem ryzyka osteoporozy, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu alkoholowych osłabienia kości, a mężczyźni częściej niż kobiety do angażowania się w tych zachowaniach.

Szczególnie tragiczna konsekwencją osteoporozy są złamania kości. Jeden na czterech mężczyzn powyżej 50 roku życia może spodziewać się, że złamanie związane z osteoporozą jakiś czas w jego życiu, które jest jeszcze lepsze niż szanse kobiet w tym wieku twarz. Dla kobiet, jest szansa jedna na każdym dwa złamania. Niezależnie od płci, złamane kości w średnim lub starszym wieku mogą egzekwować wysoką cenę: przewlekły ból, utrata sprawności ruchowej, długotrwałej niepełnosprawności, utraty niepodległości.

Kości rada zdrowia: takie same dla wszystkich?

Jeśli chodzi o zapobieganie osteoporozie, wiele z porad dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Utrzymując mocne kości jest jeszcze jeden powód, aby wykonywać. Witamina D jest ważna dla zdrowia kości - jak również ogólnego stanu zdrowia. Wielu ekspertów twierdzi, że teraz należy się co najmniej 800 do 1000 jednostek międzynarodowych (IU) witaminy D dziennie, szczególnie w okresie zimowym w północnych szerokościach geograficznych, gdy ogranicza się światło słoneczne zmniejsza ilość witaminy wytwarzane naturalnie przez skórę.

Ale jeśli chodzi o być może najbardziej znany końcówka zapobieganie - utrzymać wysokie spożycie wapnia - zalecenia dla mężczyzn są pochmurne. Wiele badań wskazuje na związek pomiędzy spożyciem długoterminowego codziennie wapnia na poziomie 1500 mg lub więcej i większe ryzyko rozwoju zaawansowanego raka prostaty - choć ważne jest, aby pamiętać, że nie wszyscy mają. Z drugiej strony, nie ma wątpliwości, że wapń jest potrzebny do utrzymania niektórych wytrzymałości kości, a nie ciąg wyników, które sugerują mineralnej może obniżyć raka jelita grubego ryzyko. Badacze także pamiętać, że połączenie wapnia raka prostaty może wynikać z niskiego spożycia witaminy D.

Wielka Brytania ustawić swój dzienny rekomendacji wapnia na 700 miligramów (mg), co może być bliżej do kwoty, że większość ludzi powinna być czasochłonne. Dla mężczyzn w niebezpieczeństwie wystąpienia osteoporozy, równowagę może wynosić około 700 mg do 1000 mg wapnia dziennie, które mogą być osiągnięte z normalnej diety, który zawiera 01:59 porcje produktów mlecznych i dużo witaminy D, które zwykle Oznacza biorąc witaminy w tabletkach.

Korzysta z doświadczenia kobiet

Ludzie są szczęśliwi, ponieważ kobiety pionierem diagnostyki i leczenia osteoporozy. Ludzie mogą jednakże mieć mniej wyborów terapeutycznych w tym czasie, ponieważ niektóre leki były testowane tylko u kobiet. Alendronian (Fosamax), najstarszych i najbardziej badany lek w kategorii bisfosfonianów, okazało się skuteczne u mężczyzn. Alternatywą dla mężczyzn otrzymujących androgenów jest selektywnych modulatorów receptora estrogenu leków. Leki te, pierwotnie opracowane w celu leczenia raka piersi, pomaga zachować kość, naśladując działanie estrogenów. I badania kliniczne wskazują, że eksperymentalny lek, denosumab, może mieć nadzieje na leczeniu mężczyzn z utratą masy kostnej wynikające z terapii hormonalnej.