Cambler

Związek między cukrzycą a depresją

Depresja jest czynnikiem ryzyka w przypadku typu 2, cukrzyca i cukrzyca typu 2 jest czynnikiem ryzyka dla depresji. Pacjenci z obydwu chorób się lepiej, kiedy obydwie choroby są leczone w tym samym czasie.

Naukowcy z University of Pennsylvania po 180 pacjentów w okresie 12 tygodni. Wszystkie zdiagnozowano cukrzycę typu 2 i depresji. Połowa grupy został zapisany w programie, który skupia się na leczeniu chorób zarówno w tym samym czasie, a reszta otrzymywali standardową opiekę obu chorób.

Plan zintegrowanej opieki zawarte nacisk na przyjmowanie leków dla obu chorób, zgodnie z przepisami. Pomogło również pacjenci znaleźć poparcie społeczne dla swoich chorób.


Lepsze wyniki

Pod koniec badania, naukowcy odkryli, że około 60 procent pacjentów, którzy otrzymywali zintegrowanej opieki poprawić zarówno ich wyniki badań cukru we krwi i ich objawy depresji.

W grupie, która otrzymała standardową opiekę, 36 procent miało lepsze wyniki cukru we krwi, a 31 procent odpowiedziało, złagodzenia objawów depresji.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Annals of Family Medicine.

Wyższe ryzyko

Europejski Diabetes Association (ADA), mówi, że choć większość osób z cukrzycą nie mam depresji, osoby z cukrzycą są bardziej narażone na depresję niż ludzie bez cukrzycy.

I słaba kontrola cukru we krwi może spowodować objawy przypominające depresję, ADA mówi.

Kilka programów

"Chociaż badania wskazują na związek między depresją a cukrzycą, kilka zintegrowane programy są realizowane w praktyce", mówi główny autor badania Hillary Bogner, MD

Mówi, że ma nadzieję, że wyniki badań zachęcą więcej lekarzy używać zintegrowanego podejścia do leczenia obu chorób.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.