Cambler

Wskazówek bezpieczeństwa insuliny

Jeśli potrzebujesz do wstrzykiwania insuliny do zarządzania cukrzycy, dbać o insuliny prawidłowo. Należy zapytać farmaceutę, jak bezpiecznie przechowywać i wykorzystywać swoje leki insuliny i zapamiętanie tych ogólnych wskazówek z Europejskiego Diabetes Association:

  • Przechowywać insulinę bezpiecznie. Staraj się dodatkowe butelki w lodówce, od bardzo gorących lub bardzo niskich temperatur. Nigdy nie należy przechowywać w lodówce insuliny lub w bezpośrednim świetle słonecznym.

  • W ogóle, po otwarciu butelki, nie przechowywać go dłużej niż 28 dni. Kasety niektórych zagród insuliny konieczne może wyrzucić tylko 10 dni w temperaturze pokojowej.

  • Przed otwarciem nowej butelki, sprawdź datę, która jest na nim wydrukowany. Nie stosować insulinę, jeśli jest to poza jego daty ważności.

Powiedzieć o cukrzycy zespołem opieki zdrowotnej i farmaceutę, jeśli masz jakieś specjalne potrzeby, takie jak zaburzenia widzenia, które zakłócają bezpiecznego stosowania insuliny. Mogą one zaproponować sposoby, które pomogą Ci bezpiecznie zarządzać leki.