Cambler

Wiele osób z cukrzycą typu 2 są w bólu

Prawie połowa osób z cukrzycą typu 2 cukrzycy powiedzieć, że żyją z ostrego i przewlekłego bólu, a około jedna czwarta ma uszkodzenie nerwów, zmęczenia i depresji. Nowe badania sugerują, że opieka paliatywna powinna być normalną częścią leczenia cukrzycy.

"Dorosłych żyjących z cukrzycą typu 2 cierpi na niezwykle wysokim wskaźnikiem bólu i objawów nonpain, na poziomach zbliżonych do pacjentów cierpiących na raka," mówi główny autor badania, Rebecca Sudore, MD, z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. "Nasze wyniki wskazują na potrzebę rozszerzenia cukrzycy obejmują również zarządzanie opieki paliatywnej modelu. "

Opieki paliatywnej jest powszechnie stosowane w leczeniu raka, niewydolność serca i niewydolność nerek. Łagodzi to objawy choroby, nie oferując lekarstwo, i ma na celu poprawę jakości osoby życia.

W tym badaniu, dr Sudore i jej zespół wyglądał na więcej niż 13.000 dorosłych z cukrzycą typu 2, w wieku od 30 do 75.


Inne problemy

Okazało się, że oprócz przewlekłego bólu, zmęczenia i depresji, osoby z cukrzycą cierpi na bezsenność, niepełnosprawnych lub emocjonalnych, duszność, nudności i zaparcia. Prawie jedna czwarta powiedział mieli objawy neuropatii, która obejmuje mrowienie lub drętwienie w rękach, nogach lub stopach.

Objawy wystąpiły u osób w każdym wieku, ale były bardziej powszechne pod koniec życia.

Andrew Karter, Ph.D., przy Kaiser Permanente, powiedział, że wyniki powinny służyć jako pobudka.

Potrzeba opieki paliatywnej

"Lekarze nie mogą czekać do ostatnich stadiach cukrzycy, aby skupić się na tych wynikach pacjenta, donosi" Dr Karter mówi. "Zamiast tego, powinny rozważyć wczesną opiekę paliatywną jako część standardowego leczenie chorób przewlekłych."

Według CDC, prawie 26 mln osób - czyli ponad 8 procent populacji Stanów Zjednoczonych - ma cukrzycę. Najbardziej cierpi na cukrzycę typu 2, która jest związana z otyłością i siedzący tryb życia. Osoby z cukrzycą typu 2 albo nie produkują wystarczająco lub nie może prawidłowo wykorzystywać insuliny, hormonu potrzebnego do konwersji żywności w energię. Z biegiem czasu, szkody spowodowane przez cukrzycę typu 2 może prowadzić do poważnej choroby i śmierci.

Badanie zostało opublikowane w Journal of General Internal Medicine.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.