Cambler

Ważenia korzyści z nowej technologii cukrzycy

Urządzenia Newfangled łatwiej niż kiedykolwiek, aby monitorować poziom cukru we krwi, ale analiza ponad 30 badań sugeruje, że nowszy nie jest lepsza w zakresie kontroli poziomu cukru we krwi.

Sporne są ciągłe glukometrów i pomp insulinowych. Ciągłego monitorowania glukozy znajduje się pod skórą, aby komuś pomóc z poziomem cukru we krwi typu 1 lub cukrzycą typu 2 torze przez cały dzień. Pompy insulinowe są umieszczone pod skórą i wyeliminować potrzebę dziennych wstrzyknięć insuliny.

Osoby z cukrzycą leczonych insuliną musi śledzić ich poziom cukru we krwi, aby upewnić się, że ich ciało utrzymuje zdrowy poziom cukru we krwi. Zbyt dużo lub zbyt mało insuliny może spowodować niezdrowe poziom cukru we krwi i prowadzić do powikłań, takich jak zawroty głowy lub nerek oraz choroby serca.


Codzienne monitorowanie

Aby zarządzać poziomu cukru we krwi, osoby z cukrzycą muszą monitorować kilka razy dziennie. Zazwyczaj oznacza to, nakłucie palca do krwi. Kropla krwi jest umieszczany na pasku testowym i dodaje do monitora glukozy we krwi. Ciągłe monitory glukozy nie zastępują tradycyjne badania krwi palec-stick, ale robią zmniejszyć liczbę potrzebnych testów.

Jednak urządzenia - w kombinacji lub sam, - nie wydaje się dawać żadnych lepszej kontroli poziomu cukru we krwi niż tradycyjnych metod. Naukowców doszedł do tego wniosku po porównaniu poziomów HbA1c ludzi z cukrzycą. Poziom HbA1c dostarczyć dwa do trzech miesięcy migawkę kontroli cukru we krwi.

"Okazało się, podobny poziom kontroli glikemii i hipoglikemii [niski poziom cukru we krwi], kiedy w porównaniu pomp insulinowych porównaniu wielokrotnych wstrzyknięć," mówi autor badania Sherita Hill Złoty, MD, na Johns Hopkins University School of Medicine.

Pompy do pomocy

Dr Złoty mówi, że osoby korzystające z pompy insulinowej zgłosiła nieco lepszej jakości życia. Ona również mówi, że ludzie z typu 1 cukrzycy, którzy używali pompy zrobił nieco lepiej niż ludzie, którzy używali innych metod.

Wyniki wykazały tylko 0,10 proc spadek poziomu HbA1c hemoglobiny w wśród dzieci i młodzieży, którzy używali pompy w porównaniu z wielu ujęć. Ta różnica jest tak niewielka, jak się za nieistotne.

U osób dorosłych, naukowcy odkryli, spadek HbA1c wynosiła 0,30 procent dla tych na pompie w porównaniu z tymi, na strzały. Nie znaleźli żadnej znaczącej różnicy w ryzyku dla ciężkiej hipoglikemii między nimi.

Numery porównawcze

Gdy ciągły monitoruje glukozy porównano z pojedynczego monitorowania stężenia glukozy we krwi, poziomy HbA1c zostały obniżone do 0,26 procent bez zwiększania ryzyka ciężkiej hipoglikemii. I czujnik rozszerzony pompa - urządzenie, które łączy w sobie dwie technologie - zmniejszone stężenie HbA1c o 0,68 procent u osób z cukrzycą typu 1.

Złoty mówi dr Głównym czynnikiem, czy nowa technologia pomogła było jak spójne osoba była w użyciu.

Analiza miała pewne ograniczenia. W badaniach oceniano były małe, a niektóre z tych badań pompy insulinowej używane inny typ insuliny z tego, co jest obecnie powszechnie przepisywany.

Badanie zostało opublikowane w Annals of Internal Medicine.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.