Cambler

Najlepsze buty dla osób z cukrzycą

Kowbojskie buty, pompy, końcówki skrzydeł lub trampki? Jeśli masz cukrzycę, wybierając buty to więcej niż sprawa wygląda-to jest ważną częścią planu leczenia. Wykończyć strój z dobrze dopasowane, wygodne buty lub buty i można zapobiec rany, uszkodzenia nerwów, a nawet amputacji.

Może to zająć trochę czasu i cierpliwości, a może rada podiatrę lub doświadczonego specjalisty obuwia, ale można znaleźć obuwie, które jest zarówno pochlebne i zdrowe dla stóp. Spójrz na buty, które:

  • Oddychać. Cyrkulacja powietrza może utrzymać stopy bezpieczne z grzybów lub bakterii. Wybrać buty wykonane z materiałów porowatych, takich jak skóra i tkaniny. Przejdź tłumiąc te wykonane z tworzyw sztucznych. Nie należy jednak dążyć do za dużo, to niezdrowo. Klapki i japonki mogą dać stopom więcej tlenu, ale również zwiększyć ryzyko kontuzji. Ich unikać.

  • Pochłania wstrząsy. Specjalne amortyzujące podeszwy, często znajdują się w buty sportowe, może zmniejszyć wpływ stopy podjęcia z każdym krokiem. Jeśli buty nie pochodzą z tej funkcji, może być w stanie zakupić specjalne wkładki, które służą do tego samego celu.

  • Nie ściskać lub tłum. Wysokie obcasy i spiczaste palce mogą być w modzie, ale to może spowodować długotrwałe uszkodzenia. Szukaj na niskim obcasie stylów, które nie trzeć lub przyciąć stopy lub powodują modzele lub pęcherze. Z czasem te pozornie drobne przykrości, może prowadzić do poważnych problemów, w tym owrzodzenia i infekcji.

  • Dobrze pasują. Buty, które są zbyt duże, może spowodować przesunięcie stopy do wewnątrz bez ciebie zauważyć, miażdżąc palce lub zwiększenie nacisku na nich. Ale nie ulec pokusie, aby kupić buty, które są zbyt małe, co może utrudniać krążenie.


Jak masz to tylko w prawo? Lepiej nie polegać na jak but czuje, zwłaszcza jeśli wiesz, że masz uszkodzenie nerwów. Czy Twoje stopy mierzona regularnie, gdy idziesz do zakupu nowego obuwia. Następnie, wybrać styl i rozmiar, który opuszcza od 10 do 15 milimetrów między palcami i przedniej części buta. Spróbuj dopasować do kształtu palców polu buta do kształtu palców stóp. I sprawdzić, najszersza część twojego kolana w całej bazie palcach wyrównuje z najszerszej części buta.

Ponieważ stopy mogą puchnąć i kurczyć w trakcie dnia lub miesiąca, szukać butów z regulowanym dopasowanie. Sznurowadła, rzepy i klamry wszystkie pozwalają na wprowadzanie zmian w celu dostosowania komfortu.

Śledź zleceń lekarskich

Jeśli masz obawy o znalezienie odpowiedniego obuwia, lub jeśli już miał owrzodzenia stóp, lekarz może zalecić obuwie okulary zaprojektowane specjalnie do Twoich stóp. Oni często objęte ubezpieczeniem, a niektóre style mogą zmniejszyć presję na nogi nawet o 30 procent, według ostatnich badań w czasopiśmie Diabetes Care.

Marki zatwierdzone przez Europejską Podiatric stowarzyszenia medycznego dla osób z cukrzycą obejmują CrocsRx i dr Komfort.

Główne dania na wynos

  • Na sobie dobrze dopasowane, wygodne buty mogą zapobiec rany, uszkodzenia nerwów, a nawet amputacji.

  • Wybierz buty wykonane z materiałów porowatych, takich jak skóry lub tkaniny, ale uniknąć sandały i klapki.

  • Szukaj na niskim obcasie stylów, które nie trzeć lub przyciąć stopy lub powodują modzele lub pęcherze.

  • Czy Twoje stopy mierzona. Następnie, wybrać styl i rozmiar, który opuszcza od 10 do 15 milimetrów między palcami i przedniej części buta.