Cambler

Na cukrzycę typu 2, olej z ryb nie chroni serca

Jeśli masz cukrzycę typu 2 i podjąć suplementów oleju rybnego, aby zapobiec chorobom serca, nie dostarczają wiele pomocy, nowe badanie mówi.

Suplementy - bogate w zdrowe kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe - pomagają obniżyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu i innych problemów z sercem w ludzi, którzy nie mają cukrzycy.

"Wcześniejsze badania sugerowały, że suplementy oleju rybnego może mieć skromny zasiłek" dla osób z cukrzycą, mówi badacz Hertzel Gerstein, MD, z Uniwersytetu McMaster w Hamilton, Ontario, Kanada. "Nie stwierdzono, że w ogóle."

Prawie 26 milionów ludzi ma cukrzycę, zarówno typu 1 lub 2. Osoby chore na cukrzycę, którzy nie utrzymują poziomu cukru we krwi pod kontrolą, są w grupie wysokiego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Ale, jak mówi dr Gerstein, "jeśli chcesz, aby zapobiec chorobom układu krążenia, zawałów serca i udarów mózgu, wychodzisz i kupowania omega-3 kwasy tłuszczowe, nie zamierza tego robić."


Grupy wysokiego ryzyka

Do badania, opublikowane w Internecie w tym tygodniu w New England Journal of Medicine, badacze następnie ponad 12.500 osób z cukrzycą typu 2 albo czy przedcukrzycowego, prekursora choroby. Wszystkie były z wysokim ryzykiem zawału serca lub udaru mózgu.

Uczestnicy losowo przypisano do podjęcia albo codziennego przyjmowania omega-3 kwasów tłuszczowych lub placebo.

Podczas studiów na sześć lat, naukowcy przyjrzeli się jakichkolwiek przyczyn zgonów wśród uczestników. Okazało się, że przy dodatku nie ma wpływu na śmierć z ataku serca, udaru, innych przyczyn sercowo-naczyniowych, - albo z jakiegokolwiek innego powodu.

Nie oddziałują na cholesterol LDL

Mimo, że suplementy nie niższy poziom trójglicerydów, nie wpływają na poziom HDL ("dobrego") cholesterolu i frakcji LDL ("zły" cholesterol).

Spyros Mezitis, MD, w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, mówi pacjenci zapytać, czy powinny brać suplementy omega-3 w celu obniżenia poziomu cholesterolu.

"Mówimy im, że statyny są lekami, które są sprawdzone w celu obniżenia złego cholesterolu," Dr Mezitis mówi.

Niektórzy pacjenci biorą tran na własną rękę, mówi. "Mówimy tych pacjentów mogą kontynuować przyjmowanie oleju rybnego, ale nie zastąpić statyny."

Zmiany w stylu życia zarządzania cukrzycy

Ponieważ z najnowszych osiągnięć medycznych, osoby z cukrzycą mogą zrobić dużo więcej tych dni, aby lepiej kontrolować swoją chorobę. Oto zmiany w stylu życia, które można wprowadzić:

  • Skóry. Do trzecia osób z cukrzycą mają choroby skóry, takie jak infekcje. Skóra samoopieki obejmuje prowadzenie skórę czysta i sucha. Zapobiega wysuszaniu skóry, stosując nawilżające skórę krem.

  • Zdrowia jamy ustnej. Osoby chore na cukrzycę mają zwiększone ryzyko infekcji jamy ustnej i problemy gumy. Aby zapobiegać chorobom dziąseł, myć zęby dwa razy dziennie, nici codziennie, i odwiedzić dentystę co najmniej dwa razy w roku.

  • Żywienie. Dążyć do zrównoważonej diety o niskiej zawartości tłuszczu, cholesterolu i cukru. Pracy z dietetykiem, a zwłaszcza prosić o pomoc w opracowywaniu planów posiłków i uczenia się, jak na zakupy do sklepów spożywczych.

  • Ćwiczenia. Aktywność fizyczna poprawia krążenie i pomaga zarządzać wagi i skrajnych poziomów, wśród innych ważnych korzyści. Porozmawiaj z lekarzem o wyborze najlepszych opcji do ćwiczeń dla Ciebie.

  • Waga. Otyłość zwiększa odporność organizmu na insulinę i przyczyniają się do chorób serca i choroby naczyń krwionośnych. Zwrócić się do lekarza lub dietetyka o pomoc w znalezieniu sensownego programu odchudzania.

  • Alkohol. Picie alkoholu sprawia, że ​​trudniej jest kontrolować poziom cukru we krwi. Alkohol może znacznie niższy poziom cukru we krwi u niektórych osób cierpiących na cukrzycę, i mogą wchodzić w interakcje z określonymi leków na cukrzycę.

  • Stres. Stres fizyczny lub umysłowy dąży do podniesienia poziomu adrenaliny i stresu hormonów, które mogą zrzucić swój poziom cukru we krwi. Znajdź sposób, aby ograniczyć źródła stresu i odkrywać terapie relaksacyjne.

  • Palenia. Palenie szkody i zwęża naczynia krwionośne i zwiększa ryzyko uszkodzenia nerwów i choroby nerek.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.