Cambler

Jak doustne leki mogą pomóc kontrolować stężenie cukru we krwi

Wraz ze zdrowej żywności i codziennej aktywności, leki odgrywają kluczową rolę w cukrzycy typu 2, zarządzający. Arkusz ten wyjaśnia, jak leki doustne (tabletki) pomóc pobyt poziom cukru we krwi w zdrowym zakresie. To również może odpowiedzieć na niektóre z pytań, które mogą mieć.

Co to jest cukrzyca typu 2?

Cukrzyca jest problem z hormonu zwanego insuliną. Kiedy jeść, trzustka uwalnia insulinę, aby pomóc ciała skręć żywności w energię. Insulina to poprzez pomoc w glukozę (cukier) wprowadzić do komórek z krwi. Gdy masz typ 2 cukrzycy, trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny. Albo twoje komórki nie reagują na insulinę tak, jak powinny. W efekcie zbyt mało glukozy trafia do komórek. Gromadzi się w krwi, a nie, prowadzące do coraz wyższego poziomu cukru we krwi. Z biegiem czasu, wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić serce, naczynia krwionośne, oczy, nerwy i nerki. To również znacznie zwiększa szansę konanie ataku serca lub udaru mózgu. Utrzymanie poziomu cukru we krwi tak blisko jak to możliwe, może normalne uniknąć poważnych problemów zdrowotnych. To może nawet uratować życie.


Jak doustne leki na cukrzycę pomóc?

Doustne leki na cukrzycę pracować na różne sposoby, w celu kontroli stężenia cukru we krwi. Często potrzebny jest więcej niż jeden rodzaj leczenia. W niektórych przypadkach, insulina jest również wykorzystywane, pigułki lub samodzielnie. Każdy leki doustne może wykonać jedną lub więcej z następujących czynności w celu obniżenia stężenia cukru we krwi:

 • Spowalniają trawienie skrobi i cukrów

 • Zwiększ ilość insuliny trzustka produkuje

 • Zmniejsz ilość przechowywanych glukozy, że wątroba uwalnia

 • Pomoc komórki bardziej efektywnie wykorzystać insuliny

Oto tylko niektóre z zalet które zyskuje się poprzez utrzymywanie poziomu cukru we krwi w zdrowym zakresie:

 • Zmniejszenie ryzyka zawału serca, udaru mózgu, ślepoty, lub utraty kończyny

 • Zmniejszone ryzyko niewydolności nerek i konieczności dializ

 • Mniejsze ryzyko niepełnosprawności

 • Zwiększona szansa na dłuższe, zdrowsze życie

Jakie działania należy podjąć?

Same z siebie, zdrowe odżywianie i codzienna aktywność nie zawsze wystarczy, by kontrolować poziom cukru we krwi. W tym przypadku, twój opieka zdrowotna dostawca prawdopodobnie przepisać leki. Jeśli masz receptę na leki na cukrzycę, nie jest wypełniona. Weź leki tak często jak zalecane przez lekarza. Może to być jeden do trzech razy dziennie, zwykle około posiłków. Opracować procedury do podejmowania go, aby nie zapomnieć. Oto kilka wskazówek, które może dokonać za pomocą leków łatwiej:

 • Organizator pigułka i rozkład dnia może pomóc śledzić swoje lekarstwa.

 • Po uruchomieniu tego leku, nie należy przerywać bez konsultacji z swoim lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się lepiej. Zatrzymanie może spowodować niebezpieczną wzrost poziomu cukru we krwi. Jeśli Twój lekarz zaleca zatrzymanie, należy uważnie wszystkie instrukcje.

 • Napełniać swoje recepty, podczas gdy jeszcze trochę lekarstw lewo. Jeśli używasz wysyłkowej, należy złożyć zamówienie z wystarczająco dużo czasu dla leków przyjechać, zanim zabraknie.

 • Przygotuj mały zestaw podróży, dzięki czemu można zabrać leki z tobą. M.in. glukometr, Lancet, szybko działającej i cukier, a także leki.

 • Jeśli twoja rodzina i przyjaciele nie rozumieją cukrzycę lub nie biorą swoją diagnozę poważnie, poproś, aby dowiedzieć się, wraz z tobą. I nie bój się poprosić o pomoc, jeśli masz problemy z zapamiętaniem brać leki.

Co może być zatrzymanie się od stosowania leku?

Leki nie mogą wyleczyć cukrzycę. Ale jak twój jedzenia i planów treningowych, leki mogą pomóc zachować zdrowie dłużej. Nie możesz brać leki z wielu powodów. Poniżej przedstawiono niektóre typowe bariery przyjmowania leków i kilka pomysłów na coraz obok nich.

 • Mój lek kosztuje zbyt wiele. Leki mogą być kosztowne. Ale niekontrolowane cukrzyca może skończyć kosztującej wiele więcej w czasie stracił ze swojego życia i na potrzeby bieżącej opieki medycznej. Jeśli masz problemy płaci za leki, nie zatrzymuj ich podjęcia lub użyj mniejszej niż określona. Zamiast tego, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę. Następnie zbadać te opcje:

  • Zapytaj swojego lekarza, czy można uzyskać te same leki po niższych kosztach. Może to oznaczać, biorąc lek generyczny zamiast nazwy marek, lub biorąc podobny lek, który ma lepszy zasięg na plan ubezpieczeń.

  • Porównaj ceny w różnych aptekach. Również zajrzeć do apteki wysyłkowej, które mogą dać Ci rabat na dostawę 3-miesięcznego leczenia.

  • Jeśli wziąć dwa doustne leki, zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę, jeśli pochodzą one w jednej tabletce. Leki kombinowane mogą kosztować mniej.

  • Zapytaj o Pacjentów Programów Pomocy. Są one prowadzone przez firmy farmaceutyczne, aby pomóc ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich lekarstwa. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do www.rxassist.org.

  • Jeśli kwalifikujesz się do Medicare, możesz być w stanie uzyskać pomoc rządu, aby pomóc zapłacić za lekarstwa. Więcej informacji na temat leków na receptę Medicare planów, przejdź do www.medicare.gov. Można również zwrócić się do farmaceuty lub pracownika służby zdrowia o pomoc w tej informacji.

 • Mój lek wywołuje skutki uboczne. Leki Cukrzyca może powodować biegunki, gazy, ból brzucha, nudności, wymioty i wysypka. Te działania niepożądane często poprawić, jak twoje ciało dostosowuje się do leków. Jeśli skutki uboczne są uciążliwe, należy skontaktować się z lekarzem. Nie mogą być sposoby minimalizowania lub łagodzenia objawów i zrobić biorąc leki łatwiejsze.

 • Mój lek nie działa. Każdy człowiek jest niepowtarzalny. Może to zająć trochę czasu, aby znaleźć odpowiedni lek lub kombinację leków dla Ciebie. Jeśli jeden lek nie działa dobrze dla ciebie, drugi może działać lepiej. Ponadto, niektóre z cukrzycą leki nie działają w czasie. Powodu często nie jest znany. Jeśli tak się stanie, świadczeniodawca będzie zaproponować inne opcje. Należy pamiętać, że doustne leki nie działają dla każdego. Są bardziej skłonni do pomocy, jeśli rozwinęła się cukrzyca niedawno, a poziom cukru we krwi nie jest zbyt wysokie.

 • Moje leki mnie przytyć. Niektóre leki cukrzyca może powodować zwiększenie masy ciała. Ale trzymanie się planu diety i wystarczająco dużo aktywności dzienny może pomóc. Jeżeli nie, to świadczeniodawca może przepisać inny lek.

 • Mój poziom cukru we krwi ma zbyt niski po użyłem tego leku. Powiedz się z lekarzem, jeśli tak się stanie. On lub ona wyjaśnić, jak zapobiec niski poziom cukru we krwi. Jeśli masz niski poziom cukru we krwi często, Twój lekarz może zmienić lek.

 • Czuję się lepiej, więc przestałem używać mojego leczenia. Jeśli czujesz dobrze, to oznacza, że lek działa. Należy pamiętać, że cukrzyca jest chorobą, przez całe życie. Bez leczenia, może spowodować poważne problemy zdrowotne, a nawet śmierć. W następstwie swojego ustalonego planu leczenia, w tym przyjmowanie leków, może pomóc w zapobieganiu komplikacjom i utrzymać się czuje.

Rodzaje doustnych leków na cukrzycę

Klasa narkotyków

Nazwy rodzajowe

Nazwy marek

Funkcja

Inhibitory alfa-glukozydazy

akarboza

miglitol

Precose

Glyset

Spowalnia trawienie niektórych węglowodanów, więc poziom cukru we krwi nie wzrośnie zbyt dużo po posiłkach.

Biguanidami

metformina

metformina (długo działające)

metformina (ciecz)

Glucophage

Glucophage XR

Riomet

Zmniejszyć produkcję glukozy w wątrobie i uczynić komórki bardziej wrażliwymi na insulinę.

Inhibitory DPP-4

saksagliptyna

sitagliptyna

Januvia

Onglyza

Zwiększenie organizmu uwalnianie insuliny w odpowiedzi na wzrost poziomu glukozy we krwi.

Meglitynidy

nateglinid

repaglinide

Starlix

Prandin

Spowodować wybuch insulina ma zostać wydany tuż po jedzeniu.

Sulfonylomocznika

chlorpropamid

glimepirydu

glipizyd

glipizyd (długo działające)

gliburyd (mikronizowany)

tolazamid

tolbutamid

Diabinese

Amaryl

Glucotrol

Glucotrol XL

DIABETA, MICRONASE

Glynase Pres Tab

Tolinase

Stymulują trzustkę do wytwarzania większej ilości insuliny i prasowa. (Większość ostatnie 24 godziny lub mniej.)

Tiazolidynodiony

pioglitazon

rozyglitazonu

Actos

Avandia

Dodać komórki bardziej wrażliwymi na insulinę. Pomaga zmniejszyć produkcję glukozy w wątrobie.