Cambler

Jak czyste ręce pomóc zarządzać cukrzycy

Powiedziano od dzieciństwa, że ​​mycie rąk trzyma zarazki z dala. Ten zdrowy nawyk może również pomóc w kontroli cukrzycy.

Czyste ręce Ci najbardziej dokładne odczyty z miernika glukozy, według dwóch nowych badań. Oto podły na szorowanie się.

Owocowy dylemat

Jesteś prawdopodobnie używany do uderzania zlew do mycia się przed posiłkami. Ale to może być tak samo ważne, aby umyć ręce po obiad, zwłaszcza jeśli owoce są w menu.

Peeling pomarańcze, winogrona lub kiwi może spowodować zbyt wysokie odczyty stężenia glukozy we krwi, badacze donoszą w Diabetes Care. I jedzenie owoców do ręki prawdopodobnie ten sam efekt. Produkcji pozostawia resztę glukozy na rękach. Mycie ją mydłem i wodą wodociągową pomaga upewnić się, że nie koliduje z wyników badań.

Weź dwie

W drugim badaniu opublikowanym w tym samym czasopiśmie, naukowcy odkryli, że umyte ręce zmienił glukozy liczników nawet o 10 procent.

Co zrobić, jeśli nie są w stanie umyć ręce przed sprawdzeniem poziomu glukozy? Po nakłuwania palca z lancetu, zetrzeć pierwszą kroplę krwi. Następnie należy użyć drugi dla dokładniejszego odczytu. Jednak ta metoda nie zadziała, jeśli twoje ręce są widocznie brudne lub jeśli już obsługiwane owoce.

Dlaczego wyniki sprawa

Twoje zdrowie zależy w części od tego, jak dobrze kontrolować poziom glukozy we krwi. Twój zespół opieki zdrowotnej może nauczyć się, jak korzystać z wyników, aby podjąć decyzję, kiedy i ile jeść, ćwiczenia, lub przyjmować insulinę lub inne leki.

Ogólnie rzecz biorąc, poziom glukozy we krwi powinien być od 70 do 130 mg / dl przed posiłkami i mniej niż 180 mg / dl po posiłku. Jeśli brudne ręce powodować fałszywie podwyższone odczyty, może zbyt dużo insuliny. To może powodować drżenie, osłabienie, bóle głowy i inne objawy niskiego poziomu glukozy we krwi.