Cambler

Jak cukrzyca wpływa na ryzyko chorób serca

Cukrzyca zwiększa ryzyko chorób serca przez cztery do pięciu razy w porównaniu z osobami bez tej choroby. Z tego względu, dodatkowo do kontroli poziomu cukru we krwi osoby z cukrzycą trzeba zwracać szczególną uwagę na kontrolowanie ich ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Cele leczenia dla osób chorych na cukrzycę są bardziej rygorystyczne niż dla osób bez cukrzycy. Dobrą wiadomością jest to, że zmiany w stylu życia - i utrata masy ciała, w szczególności, aby poprawić swój poziom cukru we krwi zazwyczaj będzie miało korzystny wpływ na inne wartości, jak również.

Docelowe ciśnienia krwi dla osób z cukrzycą

Twój odczyt ciśnienia krwi ma dwie części, ciśnienie skurczowe (pierwsza liczba) i rozkurczowego ciśnienia krwi (drugi numer). Liczba oznacza ciśnienie skurczowe podczas serce kurczy się i naciska krwi do naczyń, a liczba oznacza rozkurczowe ciśnienie podczas napełniania serca krwi między bitami.

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi (znany medycznie jako nadciśnienie ) są ponad dwukrotnie częściej cierpią na zawał serca lub udar mózgu, jak te z prawidłowym ciśnieniem tętniczym. Z tego powodu, osoby chore na cukrzycę powinni zachować ich ciśnienie krwi tak blisko ideału, jak to możliwe, i zawsze mniej niż 130/80 mm słupa rtęci (mm Hg).

Wiele z porad żywieniowych powszechnie zalecane dla osób z cukrzycą, takich jak ograniczenie spożycia soli, zwiększenie aktywności fizycznej i utraty wagi powinny pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Aby upewnić się, Twój lekarz będzie regularnie badać ciśnienie krwi. Jeśli sama dieta i ćwiczenia nie przynoszą ciśnienie krwi w zdrowym zakresie, leki mogą być konieczne do jej obniżenia.

ABC kontroli cukrzycy

Chorych na cukrzycę, zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i udaru mózgu. Jeśli masz cukrzycę, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na czynniki, które mogą narazić Cię na większe ryzyko na problemy z sercem. Są one często określane jako "ABC"

  • hemoglobiny 1c (HbA1c) badanie poziomu cukru we krwi

  • B Ciśnienie lu we krwi

  • C holesterol.

Bramki "ABC"

HbA1c

Mniej niż 7%

Ciśnienie krwi

Mniej niż 130/80 mm Hg

LDL (złego) cholesterolu

Mniej niż 100 mg / dl

Trójglicerydy

Mniej niż 150 mg / dl

HDL (dobry cholesterol)

Więcej niż 40 mg / dl u mężczyzn i 50 mg / dl u kobiet

Poziom cholesterolu

Twój poziom cholesterolu we krwi odzwierciedla ilość jednego z krążących lipidów (tłuszczów) we krwi. Materiał ten przemieszcza się w krwiobiegu wewnątrz kulistych cząstek zwanych lipoprotein. Około dwóch trzecich cholesterolu w formie lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Jest to czasami określa się jako "zły" cholesterol, ponieważ wyższe poziomy cholesterolu LDL większe ryzyko choroby serca i udaru. Lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL), z drugiej strony, zapobiega szkodliwym skutkom LDL. Z tego powodu, HDL są czasami określane jako "dobry" cholesterol. Innym aspektem swojego profilu lipidowego jest poziom trójglicerydów. Triglicerydy są podstawową formą zapasów tłuszczu w organizmie i przenoszona przez innego rodzaju lipoprotein. Wysoki poziom triglicerydów również zwiększać ryzyko chorób serca, choć nie tak bardzo jak cholesterolu LDL.

Badania krwi na poziom cholesterolu, które są wyceniane po szybki osiem godzin lub więcej, dostarczają informacji na temat całkowitego cholesterolu oraz LDL, HDL oraz trójglicerydów. Pomiary te stanowią kolejny wskaźnik, czy zmiany wprowadzone w diecie i aktywności poziomów i żadnych leków przyjmowanych zmniejszyły ryzyko na choroby serca, i czy trzeba dokonywać żadnych dalszych dostosowań.

Cele dla cholesterolu LDL u chorych na cukrzycę są bardzo rygorystyczne, jak cukrzyca, samo w sobie, stawia ludzi z wysokim ryzykiem chorób serca. Krajowy serce, płuco, and Blood Institute (NHLBI) zaleca, aby każdy z cukrzycą utrzymać poziom LDL poniżej 100 mg / dl. Dla osób z cukrzycą, których ryzyko sercowo-naczyniowe jest szczególnie wysoki, ponieważ mają historię poprzedniej choroby serca lub innych źle zarządzanych czynniki ryzyka (np. palenie papierosów), NHLBI sugeruje obniżenie poziomu LDL nawet dalej, do mniej niż 70 mg / dl. Chociaż podejście dietetyczne jest ważnym pierwszym krokiem, leki są często wymagane w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL do idealnych poziomów.