Cambler

Cukrzyca może wpływać słuchu

Powikłania cukrzycy może mieć wpływ na oczy, nerki, serce - i słuchu. Kobiety z cukrzycą źle wyrównaną mogą być bardziej narażeni na utratę słuchu niż ci, którzy utrzymać poziom cukru we krwi i dobrze opanowane.

To wniosek z badań w Henry Ford Hospital w Detroit. Naukowcy przyjrzeli się grupie 990 mężczyzn i kobiet, którzy badania wykonane w szpitalu w latach 2000 i 2008 miał słuchu. Rozdzielili się ci, którzy mieli cukrzycę, i podzielić tę podgrupę do osób z dobrze kontrolowaną cukrzycą i chorych na cukrzycę źle kontrolowaną.

Kobiety w wieku od 60 do 75 z cukrzycą dobrze kontrolowanych miał słuchu, który był gorszy niż 14 procent kobiet w tej grupie wiekowej, którzy nie mają cukrzycy. Wśród kobiet w tej grupie wiekowej z Źle kontrolowana cukrzyca, utrata słuchu było 28 procent gorzej.


Większy efekt

Młodsze kobiety z cukrzycą, dobrze zarządzane, czy nie, byli bardziej narażeni na utratę słuchu niż nienaruszone przez choroby.

Nowe badania, przedstawione na ostatnim posiedzeniu Triological Towarzystwa, jest ważne, ponieważ spojrzał na kontroli cukrzycy. Wcześniejsze badania na temat cukrzycy i utrata słuchu nie uwzględniają poziomu glukozy we krwi. Triological Społeczeństwo, znany również jako Europejskiej laryngologiczne, Rhinological i otologiczne Society Inc, jest profesjonalną organizacją specjalistów uszu, nosa i gardła.

Mężczyzn w badaniu nie wydaje się, aby pokazać związek pomiędzy cukrzycą i utraty słuchu. Ale ludzie są bardziej narażeni na utratę słuchu niż kobiety, więc to może maskować występowanie cukrzycy "efekt, mówi autor badania Kathleen Yaremchuk, MD

Mężczyźni są narażone na więcej przyczyn utraty słuchu na środowisko, takich jak hałas, zarówno w miejscu pracy, jak i podczas zajęć rekreacyjnych, mówi.

Leczenie cukrzycy

Najważniejsze dla osób chorych na cukrzycę jest znaczenie kontroli stężenia glukozy we krwi. Zarządzanie cukrzycy prawidłowo powinno zapobiec utracie słuchu lub zachować go z coraz gorzej, Dr Yaremchuk mówi.

Co to jest, jeśli nie wiadomo lepsze zarządzanie cukrzycy może cofnąć utratę że już wystąpił słuchu.

Rekomendacje zadzwonić dla osób z cukrzycą, aby ich wizja sprawdziła się co roku, mówi Spyros Mezitis, MD, w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku.

Badanie to sugeruje, osoby chore na cukrzycę mogą także mieć badane ich przesłuchanie, Dr Mezitis mówi.

Zawsze porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej informacji.