Cambler

Wysoki poziom cholesterolu

Co to jest wysoki poziom cholesterolu?

Cholesterol jest typu tłuszczu lub lipidu, co jest ważne dla wielu funkcji w ciele. Twój organizm potrzebuje cholesterolu do błon komórkowych, kwasów żółciowych i niektórych hormonów.

Istnieją dwa główne źródła cholesterolu. Twoje ciało sprawia, że ​​większość (75%), cholesterolu stwierdzono we krwi. Reszta (25%) pochodzi z jesz w postaci produktów zwierzęcych. Wysoki poziom cholesterolu, czy hipercholesterolemia, jest spowodowane spożyciem zbyt dużej ilości cholesterolu w diecie, albo przez organizm co zbyt dużo cholesterolu.

Istnieją dwa główne rodzaje: cholesterolu "zły" cholesterol, znany również jako lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL), oraz "dobry" cholesterol, znane również jako lipoproteiny o dużej gęstości (HDL). Przy zbyt LDL jest obecny we krwi, może gromadzić się w substancji zwanej tablicy na ściankach naczyń i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Są to m.in. miażdżycy tętnic, choroby wieńcowej serca, zakrzepy, zawał serca i udar mózgu. W przeciwieństwie do LDL HDL zapobiega zatykaniu tętnic.

Wyższe poziomy pomocy HDL zmniejsza ryzyko chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. Trójglicerydy to kolejny rodzaj tłuszczu, który jest zawarty w określaniu ryzyka wystąpienia chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. Gdy HDL, LDL i trójglicerydów są obecne w odpowiednich poziomach i równowagi w organizmie, funkcji cholesterolu do ochrony zdrowia, w tym zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

W Europie, w przybliżeniu jeden na sześciu dorosłych ma wysoki poziom cholesterolu, zdefiniowany jako 240 mg / dl (miligramów na decylitr) krwi i wyższy (Źródło: CDC ).

Są na ogół żadnych objawów wysokiego poziomu cholesterolu, a wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają. Oznacza to, że wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy z USA mają zwiększone ryzyko chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. Ponadto, choroby serca i udar mózgu są główną przyczyną śmierci w Europie. Ponad milion ludzi w Europie ataku serca każdego roku, a wielu z nich umiera. (Źródło: NHLBI ).

Ze względu na zagrożenie zdrowia wysoki poziom cholesterolu, istotne jest, aby panel cholesterolu lub badanie przesiewowe w regularnych odstępach czasu. Jeśli znasz swoje ryzyko, możesz pomóc kontrolować je za pomocą diety, ćwiczeń, zmian w stylu życia, regularną opiekę medyczną, a czasem leki.

Wysoki poziom cholesterolu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, które obejmuje zawał serca i udar mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mają objawy udaru mózgu lub zawał serca, takie jak ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, pocenie się, omdlenia, niepokój, nagłe drętwienie lub osłabienie, kłopoty z mówieniem lub rozumieniem mowy, problemy z widzeniem lub spacery, lub silne bóle głowy.

OBJAWY

Jakie są objawy wysoki poziom cholesterolu?

Zazwyczaj nie ma objawy wysokiego cholesterolu. Oznacza to, że może nie wiedzieć, czy poziom cholesterolu jest wysoki. Jednak proste badanie krwi, zwany panel lipidów lub cholesterolu przesiewowe, może określić swój poziom cholesterolu. Znając poziom pomaga wiedzieć, czy jesteś w grupie ryzyka chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. Twój lekarz pomoże Ci zrozumieć, co oznaczają wyniki badań, jakie stężenie powinno być, i jak kontrolować poziom cholesterolu, aby zmniejszyć ryzyko dla zdrowia.... Czytaj więcej o wysokich objawów cholesterolu

PRZYCZYNY

Co powoduje wysoki poziom cholesterolu?

Wysoki poziom cholesterolu występuje, gdy masz zbyt dużo cholesterolu poprzez dietę, Twój organizm zbyt dużo cholesterolu, lub organizm nie jest w stanie pozbyć się tyle cholesterolu. Cholesterol jest obecny tylko w produktach spożywczych zawierających produkty pochodzenia zwierzęcego. Dietę bogatą w tłuszcze nasycone i produktów zwierzęcych może być źródłem zbyt dużo cholesterolu. To się nazywa wtórny hipercholesterolemii.... Czytaj więcej na temat przyczyn wysokiego cholesterolu

ZABIEGI

Jak wysoki poziom cholesterolu jest traktowany?

Twój lekarz może zalecić leczenie wysokiego cholesterolu ze zmianami stylu życia, w monoterapii lub w skojarzeniu z lekami aktywnie obniżyć poziom cholesterolu. Zmiany w stylu życia obejmuje zdrową dietę, utrzymywanie prawidłowej wagi ciała, ćwiczenia fizyczne uzyskanie odpowiedniej i rzucenia palenia. Jednak może być konieczne leczenie lekami. Leki stosowane w leczeniu wysokiego cholesterolu to:... Czytaj więcej o wysokich zabiegów cholesterolu

Więcej artykułów