Cambler

Zapalenie spojówek

Co to jest zapalenie spojówek?

Zapalenie spojówek jest zakażenie lub zapalenie spojówek, cienką membranę, że linie powieki, a także obejmuje białą część oka, zwane twardówki. Delikatne tkanki spojówki są chronione powiek i łzy, które pomagają zmyć drażniące i zawierają przeciwciała zwalczające zakażenia. Czasami, bakterie, alergeny i inne substancje obrażając pokonać te mechanizmy ochronne i prowadzić do zapalenia spojówek. W zależności od przyczyny, zapalenie spojówek może mieć wpływ na jednym lub obu oczach.

Zapalenie spojówek ma wiele różnych przyczyn, w tym infekcje, reakcje alergiczne i podrażnienie spowodowane przez kontakt z substancjami chemicznymi, ciał obcych, a nawet zły adres rzęs. Zakaźne zapalenie spojówek mogą być wywołane przez bakterie, grzyby lub wirusy. Jeden wspólny wysoce zakaźna forma zapalenia spojówek, często nazywane Pinkeye jest spowodowane przez wirus. Stosowanie soczewek kontaktowych lub rozszerzonym zużycia niewłaściwego czyszczenia i przechowywania soczewek może spowodować infekcję. Noworodków matek zakażonych Chlamydia i rzeżączka może uzyskać poważne zakażenie spojówek podczas przechodzenia przez kanał rodny, a zatem większość szpitali w Europie wymaga, że wszystkie noworodki otrzymują profilaktyczne antybiotyk krople do oczu.

Alergie są inną częstą przyczyną zapalenia spojówek. Alergiczne zapalenie spojówek może być sezonowe, występujące tylko w określonych porach roku, w odpowiedzi na pyłki, lub może to być byliny, występujący przez cały rok w odpowiedzi na alergeny, takie jak sierść zwierząt lub piór. Drażniące fizyczne, takie jak substancje chemiczne i ciała obce w oku, może powodować zapalenie spojówek. Nieprawidłowości w strukturze powiek może również powodować zapalenie spojówek: jeśli okaże zewnątrz powieki, spojówki jest narażona na podrażnienia, jeśli powieki obraca się do wewnątrz, że mogą natrzeć na rzęsy spojówki.

Objawy zapalenia spojówek należą zaczerwienienie twardówki i wewnątrz powiek, swędzenie oraz piaszczysty uczucie. Możesz mieć łzawienie lub wydzielina z oka i powieki mogą być skorupą, gdy budzisz się rano. Może być ból i zwiększona wrażliwość na światło. Objawy zwykle ustępują z leczenia w ciągu kilku dni. Ponieważ każda infekcja oka może potencjalnie powodować problemy z widzeniem, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli masz objawy.

Objawy niewyraźne widzenie, nadwrażliwość na światło, lub podwójne widzenie po urazowym uszkodzeniu może być oznaką poważnej choroby. Ekstremalne czułość i ból głowy może być także objawem zapalenia opon mózgowych, choroby zagrażające życiu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, jeśli po urazu głowy, takie jak niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, wrażliwość na światło, lub rozładowania z oczu.

Wszelkie infekcje oczu ma potencjał wpływać na wzrok. Szukajcie szybką opiekę medyczną dla objawów zapalenia spojówek.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia spojówek?

Objawy zapalenia spojówek przede wszystkim wpływa na wzrok i rozpocząć w ciągu kilku dni od zakażenia. Są niewygodne, ale zwykle nie jest ciężkie lub zagrażające życiu, i na ogół ustępują w ciągu kilku dni leczenia.... Czytaj więcej o objawy zapalenia spojówek

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie spojówek?

Zapalenie spojówek występuje, gdy spojówek, cienką membranę, że linie powieki i obejmuje białą część oka, ulegnie zakażeniu lub stanie zapalnym. Spojówek może być spowodowane zakażeniem bakteriami, grzybami, wirusami lub innymi mikroorganizmami. Jeden wspólny wysoce zakaźna forma zapalenia spojówek, często nazywane Pinkeye jest spowodowane przez wirus. Stosowanie soczewek kontaktowych lub rozszerzonym zużycia złej higieny soczewek kontaktowych może prowadzić do zapalenia spojówek. Noworodki mogą rozwijać zapalenie spojówek z narażenia na bakterie w kanał rodny matki.... Czytaj więcej o przyczynach spojówek

ZABIEGI

Jak jest zapalenie spojówek leczone?

Leczenie zapalenia spojówek rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem, który określi odpowiednie podejście w zależności od typu zapalenia spojówek masz. Leczenie obejmuje antybiotyki, bakteryjne zapalenie spojówek, kropli do oczu lub maści stosowane bezpośrednio do oka.... Więcej o leczenie zapalenia spojówek

Więcej artykułów