Cambler

Częste choroby oczu

Jakie są najczęstsze schorzenia oczu?

Poniższa lista zawiera krótki opis kilku typowych chorób oczu. Skonsultować się z lekarzem lub okulisty, aby uzyskać więcej informacji.

Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej to rozbicie lub degeneracji, w ​​obszarze plamki żółtej siatkówki oka.

Niedowidzenie jest zmniejszenie lub ściemnianie widzenia w oku, który wydaje się być normalne.

Astygmatyzm jest chorobą, w której nieprawidłowej krzywizny rogówki może spowodować dwa punkty ogniskowe spadać w dwóch różnych miejscach - co przedmioty z bliska i na odległość wydaje się rozmyte.

Zapalenie powiek jest zapalenie brzegów powiek udziałem mieszków włosowych i gruczołów, które otwierają się na powierzchni.

Zaćma jest chorobą, w której soczewka staje się gęsta oka lub nieprzezroczysty, a właściwie nie przepuszczają światło.

Gradówka jest mała, że tworzy wypukłości na górnej i dolnej powieki. Jest to spowodowane stanem zapalnym meibomian gruczoły, które produkują olej ze łzami w oczach.

Zapalenie spojówek, a czasem nazywane spojówek, zapalenie naczyń krwionośnych w spojówce, błona obejmuje twardówki i wewnątrz powiek. Spojówek może być spowodowane przez bakterie i wirusy, co jest bardzo zakaźny.

Retinopatia cukrzycowa jest chorobą siatkówki wynikające ze zmian w naczyniach krwionośnych oka i znaleźć w niektórych ludzi, którzy mają cukrzycę.

Suche oko występuje, gdy nie ma wystarczającej ilości wilgoci w oku, powodując jej się suche, gorące, piaszczyste i piaszczysty. Zespół suchego oka może być spowodowana niską wilgotnością powietrza, dymu, starzenie, niektóre choroby, a niektóre leki (np., leki przeciwhistaminowe, leki zmniejszające przekrwienie).

Męty pojawiają się plamy, kropki lub linie i wpływają lub przerwać wizję. Męty są zwykle spowodowane przez kawałki gruzu w humoru vitreus.

Jaskra jest chorobą, która utrudnia nerwu wzrokowego podczas pobierania płynu, a wzrost ciśnienia w oku, powodując uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Nadwzroczność lub dalekowzroczność, czyli osoba ma problemy z widzeniem wyraźnie bliska.

Zapalenie tęczówki jest zapalenie tęczówki oka.

Krótkowzroczność lub krótkowzroczność, czyli osoba ma problemy z widzeniem wyraźnie na odległość.

Starczowzroczność jest inny rodzaj dalekowzroczności i powstaje, gdy w centrum soczewki oka twardnieje zarówno w stanie pomieścić bliży.

Odwarstwienie siatkówki jest oddzielenie siatkówce z tyłu oka.

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki jest rzeczywiście nazwa nadana grupie dziedzicznych chorób oczu, z których wszystkie wiążą się siatkówki oka, światłoczułej warstwy nerwów, że linie z tyłu oka, i z których wszystkie powodują stopniowe, a jednocześnie progresywny, utratę lub zmniejszenie zdolności widzenia.

Zeza jest zez.

Jęczmień jest noncontagious bakteryjne zakażenie jednym gruczołów łojowych powieki. Chlew wygląda jak mały, czerwony guz albo na powieki lub na krawędzi powieki.

Zapalenie błony naczyniowej oka jest choroba, która występuje w uvea lub środkowa warstwa oka. Ponieważ Uvea zawiera naczyń krwionośnych, które dostarczają składników odżywczych dla oka, każda forma zapalenia błony naczyniowej oka mogą być poważne i mogą być objawem innych poważnych chorób.