Cambler

Trądzik

Co to jest trądzik?

Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry w Europie. Większość z nas, w pewnym momencie lub innego, prawdopodobnie miał trądzik. Wpływa na to od 40 do 50 milionów ludzi w Europie każdego roku. Jest to najczęściej w okresie dojrzewania, wpływa trzy z czterech nastolatków. Jednak może ona również wpływać na ludzi w latach 30. i 40., kobiety w ciąży są również podatne na wybuchy (Źródło: AAD ).

Wiele mity związane z przyczyny i leczeniu trądziku. Na przykład przekonanie, że czekolada i tłuste pokarmy powodują trądzik jest nieporozumieniem. Trądzik pojawia się, gdy nasze pory lub otwory w skórze, zatkania z martwych komórek skóry. Nadprodukcja oleju zatrzymuje te komórki skóry wewnątrz porów. Z kopii zapasowych kanałów stają się wypełnione brudu i bakterii, tworząc znany jako wtyczkę comedone. Górna część wtyczki ma białą końcówkę, która jeśli przebite, uwalnia olej i bakterie w głąb skóry. Zapalenie może iść w głąb skóry, powodując torbiel lub guzek.

Osoby z trądzikiem często czują napiętnowaną i zakłopotany o swojej chorobie. Może powodować niepokój, niska samoocena i depresja.

Istnieje wiele metod leczenia trądziku, w tym self-care, miejscowo leków, leki na receptę, oraz chirurgii. Nie należy próbować pop lub zakłócić pryszcze, ponieważ może to doprowadzić do pogorszenia choroby. Trądzik często postanawia na własną rękę, zwłaszcza jak ludzie wyrastają z młodości.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią objawy szerzącej lub głębszej infekcji, które jest związane z trądzikiem, takich jak obrzęk, ciepło i zaczerwienienie zajętego obszaru lub gorączka i dreszcze.

OBJAWY

Jakie są objawy trądziku?

Trądzik jest chorobą skóry, która ma pewną liczbę objawów. Nie jest on ograniczony tylko do czerwonych plam, które znamy jako wyprysków, ale także zawiera szereg różnych podrażnień skóry. Mogą one występować na całym ciele, w tym twarzy, co jest najczęstszą lokalizacja, jak również nóg, ramion, pleców, ramion i pośladków.... Więcej o objawy trądziku

PRZYCZYNY

Co powoduje trądzik?

Trądzik jest zatkane pory, które są niewielkie otwory w powierzchni skóry. Nadprodukcja ropy przez gruczoły łojowe może zatykać pory, blokując je z brudu i bakterii. Powstały wtyczka comedone nazywa. Można comedone rozerwania materiału wycieki do okolic, powodując stan zapalny. Wieksze bolesne infekcje, w tym torbiele, mogą również rozwijać pod skórę.... Czytaj więcej o przyczynach trądziku

ZABIEGI

Jak jest trądzik leczyć?

Mimo, że trądzik nie można wyleczyć, wiele skutecznych metod leczenia są dostępne w celu zmniejszenia jego objawów. Obejmują one over-the-counter (OTC) leków, leki na receptę i zabiegów. Na szczęście, wraz z upływem czasu, w większości młodzi ludzie z trądzikiem wyrośnie choroby.... Czytaj więcej na temat leczenia trądziku

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.