Cambler

Czerwona twarz może sygnalizować różowaty

Większość z nas nie widziałem kogoś z trądzikiem różowatym, przewlekłą chorobą skóry, która może powodować zaczerwienienie twarzy, guzki, krosty, grubą skórę, a nawet przekrwione oczy. Ale często nie wiesz, tylko to, co widzimy, kiedy patrzymy na ten problem w twarz.

"Czasami ludzie uważają to zaczerwienienie twarzy pochodzi z picia alkoholu," mówi John E. Wilk Jr, MD, rzecznik Narodowego Rosacea Society (NRS). "Ludzie myślą, WC Fields miał lumpy nos od picia. Ale miał profilaktyczne, postać trądziku różowatego powoduje pogrubienie skóry nosa." Inne gwiazdy z trądzikiem różowatym: były prezydent Bill Clinton i późno księżnej Diany.

Około 14 milionów ludzi, w większości w wieku od 30 do 50, mają trądzik różowaty do pewnego stopnia, NRS szacuje. "Nie może być więcej. Większość osób z trądzikiem różowatym nie wie, że ma go", mówi dr Wolf, który przewodniczy dział dermatologii w Baylor College of Medicine w Houston. To zwykle widać na policzkach i nosie, ale trądzik różowaty może uderzyć w szyję i klatkę piersiową, zbyt.

Chociaż przyczyną trądziku różowatego jest nieznana, ludzie o jasnej skórze, które z łatwością mogą być rumienić na największe ryzyko dla niej, NRS mówi. W czasie, zaczerwienienie skóry są bardziej widoczne i naczyń krwionośnych może być widoczne. Nieleczona, guzy i krosty mogą rozwijać i może stać się obrzęk nosa.

W 2002 NRS badania 1900 osób z trądzikiem różowatym, 68 procent mówi, choroby spowodowane niska samoocena, 25 procent odpowiedziało, lęk i depresję były o 20 procent. "Leczenie trądziku różowatego mogą pomóc pacjentom nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie," dr Wolf mówi.

Leczenie obejmuje unikanie wyzwalaczy, mycie skóry z łagodnym mydłem i ciepłą lub zimną wodą, stosując nawilżające, picie zimnej wody i za pomocą chłodnego ręcznika na twarz po pracy. Żele receptę, kremy, płyny i antybiotyki mogą pomóc. Lekarze używać laserów i innych fototerapii w leczeniu niektórych form trądziku różowatego. "Niektóre procedury są kosmetyczne i nie mogą być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym," dr Wolf mówi.