Cambler

Botox może pomóc z pęcherza nadreaktywnego

Ten sam lek stosowany w celu wygładzenia zmarszczek może również pomóc złagodzić jeden rodzaj nietrzymania moczu, według badań opublikowanych w Internecie 05 stycznia w czasopiśmie European Urology. Pęcherz nadreaktywny (OAB), które jest spowodowane przez mimowolne skurcze mięśni, które prowadzą do pilnej potrzebie mocz-jest dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn jest to, zwłaszcza kobiet w wieku.

OAB jest zazwyczaj traktowane z interwencji w stylu życia, takich jak pęcherza przekwalifikowania i leków, które zrelaksować pęcherza. Jednakże, leki te, zwane leki antycholinergiczne, może powodować działania niepożądane, takie jak suchość w ustach, zaparcia i zaburzenia widzenia. Toksyna botulinowa jest wyłania się jako potencjalny nowy terapii, choć do tej pory nie było wiele badań, aby udowodnić jej skuteczność dla pęcherza nadreaktywnego.

Naukowcy w Anglii studiował toksyny botulinowej A w 240 kobiet z nadreaktywnością pęcherza moczowego, którzy nie odpowiedzieli na leczenie farmakologiczne. Łącznie 122 mężczyzn losowo przypisano do otrzymywania toksyny botulinowej wstrzyknięcia do pęcherza, a 118 kobiet otrzymało placebo. Po sześciu tygodniach, około 40 procent kobiet leczonych odzyskał wstrzemięźliwość, a trzecia to wciąż kontynent sześć miesięcy po leczeniu. Po sześciu miesiącach efekty leku zaczęła mijać. Toksyna botulinowa nie mają skutków ubocznych, które obejmowały zakażenia dróg moczowych (w 31 procentach) i leczonych kobiet kłopoty pełni opróżnieniu pęcherza (w 16 procent leczonych kobiet). Było to największe badanie na bieżąco toksyny botulinowej w leczeniu pęcherza nadreaktywnego, a to sugeruje, to leczenie może być rozwiązaniem dla kobiet, które nie znalazły ulgę od innych terapii.