Cambler

Zwyrodnienie plamki żółtej

Zwyrodnienie plamki fakty

AMD dotyka centralną wizję danej osoby, co jest niezbędne do jazdy, czytanie, rozpoznawanie twarzy i wykonywania zbliżeń pracy. Dowiedz się więcej na temat zwyrodnienia plamki ›

Niskie urządzenia wizyjne

Niski wizja jest choroba, która polega na minimalną zdolność widzenia (szczególnie widzenie centralne), który jest nierozwiązany lub niepoprawione z tradycyjnych okularów, soczewek kontaktowych, implantów wewnątrzgałkowych soczewek lub operacji naprawczej. Jednakże, w niektórych przypadkach, osoby o małej widzenia może być wspomagane za pomocą specjalnych urządzeń wizualnych.

Istnieje wiele różnych powodów słabym wzrokiem, w tym, ale nie ograniczając się do nich, następujące:

  • zwyrodnienie plamki żółtej (najczęstszą przyczyną niskiej wizji; obejmuje uszkodzeń osoby widzenie centralne co trudno odczytać, napęd, lub wykonywać inne codzienne czynności, które wymagają drobnych, widzenie centralne)

  • aging (starzenie się jest czynnikiem ryzyka dla słabo widzących, jednak osoby w każdym wieku może być ograniczona.)

  • wady wrodzone (obecna od urodzenia)

  • szkoda

  • choroby (w tym cukrzycy)

  • inne choroby oczu (np. jaskra, zaćma)

Dowiedz się więcej o niskich urządzeń wizyjnych ›

Nadzieja na zwyrodnienie plamki żółtej

Nie ma lekarstwa na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), w tym czasie, ale leczenie może spowolnić postęp choroby i nowe metody leczenia są w rozwoju.

Ludzie, którzy tracą swoje widzenie centralne na zwyrodnienie plamki żółtej może być wspomagany przez specjalistów, często nisko wzroku. Przy pomocy specjalnych urządzeń niskiego wizyjnych, takich jak urządzenia powiększające, dużą drukowania materiałów do czytania, lub komputerów obiegu zamkniętego, ludzie z zwyrodnienie plamki żółtej może nauczyć się korzystać z ich pozostały wizji. Organizacje społeczne i grupy wsparcia mogą pomóc ludziom z AMD i ich rodzin do czynienia z utratą wzroku i dowiedzieć się o innych dostępnych środków.

Wysokie dawki niektórych witamin mogą spowolnić utratę wzroku spowodowaną przez AMD. Age-Related Eye Disease Study (AREDS) wykazały, że ludzie na ryzyko rozwoju zaawansowanego AMD może spowolnić postęp utraty wzroku poprzez wysokie dawki cynku, beta-karoten oraz witaminy C i E. przetestowane połączenie suplement był dzienna dawka 500 mg witaminy C, 400 IU witaminy E, 15 mg Beta-karoten 80 mg cynk (w postaci tlenku glinu) i dwie mg miedź (w postaci tlenku miedziowego). Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem tych dodatków, ponieważ nie może być zagrożenia dla zdrowia. Jeśli jesteś palaczem lub były palacz, wysokie dawki beta-karotenu (witamina A), może zwiększyć ryzyko raka płuc. Dawki witaminy E większym niż 400 IU nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem zgonu.

Dowiedz się więcej na temat zwyrodnienia plamki ›

Lepiej żyć z wadami wzroku

Osoby z wadami wzroku znaleźć codziennych zadań - czytanie poczty, zakupy, gotowanie, oglądanie telewizji - trudno. Jest tak, ponieważ niska widzenia nie może zostać poprawiony przez okularów lub soczewek kontaktowych, chirurgii oka lub leków.

Słabym wzrokiem zazwyczaj wynikiem chorób oczu i chorób zdrowotnych, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma, jaskra i cukrzyca. Mimo że dostępne są nowe leki do leczenia jedną postać zwyrodnienia plamki żółtej, choroby stanowi prawie 45 procent wszystkich przypadków słabym wzroku, zgodnie z National Eye Institute (NEI).

Lekarze zwykle nie może przywrócić utracone wzrok, ale ludzie mogą w pełni wykorzystać to, co zostało.

Dowiedz się więcej o słabym wzroku ›

Określania zakresu na okulary

Możesz myśleć, że możemy nosić okulary przeciwsłoneczne dla komfortu i mody. Ale tu jest kolejny ważny powód, aby nosić okulary: do ochrony zdrowia Twoich oczu.

Jeśli spędzasz długie godziny na słońcu bez ochrony, można zwiększyć ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe (UV) promieni, niewidocznej postaci promieniowania światła słonecznego. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV-A i promieniowania UV-B, który powoduje uszkodzenie skóry i oczu. Można uszkodzić powierzchnię oczu w ten sam sposób można uzyskać opalony - z jednym ekspozycji na światło słoneczne odbite bardzo jasny piasek, śnieg off lub wody. Ekspozycja na światło słoneczne w ciągu roku może prowadzić do utraty wzroku od zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej.

Dowiedz się więcej o okulary ›

Zwyrodnienie plamki żółtej

Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej-(AMD) jest chorobą, która wpływa danej osoby widzenie centralne. AMD jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku ciężkiej wśród osób powyżej 60 lat. Bo tylko w centrum widzenia zależy, ludzie rzadko oślepnąć od tej choroby. Jednak AMD może to trudne do odczytania, napęd, lub wykonywać inne codzienne czynności, które wymagają drobnych, widzenie centralne.

AMD występuje, gdy plamki, który znajduje się w centrum siatkówki i daje nam widok w centrum naszego pola widzenia, zaczyna się degenerują. Z mniejszą plamką pracy, widzenie centralne - co jest niezbędne do jazdy, czytanie, rozpoznawanie twarzy i wykonywania zbliżeń pracy - zaczyna się pogarszać.

Dowiedz się więcej na temat zwyrodnienia plamki ›