Cambler

Życie z przewlekłą chorobą zdrowia

Nauki masz chorobę przewlekłą jest przerażające. W zależności od tego, co to jest i dostępne możliwości leczenia, może czuć się smutny spanikowany lub w najlepszym.

Ale nauka o swojej chorobie i robi wszystko, aby zarządzać może pomóc żyć mniej straszne i bardziej ekspansywną życie.

Zrozumienie chorób przewlekłych

W przeciwieństwie do ostrych chorób, takich jak: ból gardła, przeziębienia lub grypy, które są w dużym stopniu uleczalne i krótkotrwałe, przewlekłe choroby mogą trwać przez wiele miesięcy, lat lub całe życie.

Chorób, takich jak zapalenie stawów, astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia tętniczego, wirusowe zapalenie wątroby typu C, AIDS i niektóre nowotwory są niektóre znane choroby przewlekłe. Niektóre mniej znane z nich to przewlekłe zmęczenie syndrom, fibromialgię, zespół jelita drażliwego i choroby Parkinsona.

Jak człowiek ma wpływ choroby przewlekłej zależy od choroby, jak poważne lub zaawansowany to jest i jak on reaguje na leczenie. Oczywiście z chorobą przewlekłą również może mieć wpływ dziedziczności, wiek, stres, dieta, ćwiczenia i stan psychiczny człowieka.

Narzędzia do radzenia sobie

Poniższe wskazówki mogą pomóc w radzeniu sobie z chorobą przewlekłą.

 • Zrozumieć swoją chorobę. Poznawania swojej choroby może zmniejszyć lęk i pomóc poczuć się bardziej kontrolować swojej choroby i swojego życia. Źródła informacji obejmują lekarza lub organizacje krajowe, takie jak Europejskie Stowarzyszenie Serca, Europejskiej Diabetes Association i Europejskiego Stowarzyszenia Płuc. Jest też dobra informacja w Internecie, ale należy upewnić się, że strona jest wiarygodnym źródłem informacji, zanim wierząc w to co czytasz.

 • Odgrywać aktywną rolę w ochronie zdrowia. W przeciwieństwie do wielu ostrych chorób, które mogą być utwardzane po prostu antybiotyków lub po operacji, większość przewlekłych chorób wymagają codziennego monitorowania objawów. Na przykład, jeśli masz astmę, musisz regularnie mierzyć przepływ szczytowy. Wiedząc, jak zarządzać swoją chorobą na co dzień i jakie kroki podjąć w nagłych przypadkach pomoże Ci pozostać świadomi i zaangażowani.

 • Dokonać zmian w stylu życia, w zależności od potrzeb. Jeśli masz choroby takie jak rak, na przykład, choroba i Twoje leczenie może powodować zmęczenie. Przez stymulację codziennych czynności i wystarczającej ilości snu i odpoczynku, będziesz czuć się lepiej każdego dnia.

 • Jeść prawo rodzajów żywności. W zależności od choroby, może być konieczne, aby uniknąć pewnych rodzajów żywności lub dodać innych do swojej diety. Zdrowej diety i umiarkowanej części również może pomóc schudnąć, jeśli trzeba, i utrzymać zdrową wagę, co może zmniejszyć niektóre objawy i ryzyko wystąpienia powikłań, jeśli masz cukrzycę lub choroby serca.

 • Wykonywać odpowiednio. Aktywność fizyczna może pomóc w zarządzaniu wielu przewlekłych chorób. Zapytaj swojego lekarza, jakie ćwiczenia należy zrobić i jak długo każdego dnia, jeśli masz zapalenie stawów, choroby serca lub cukrzycy. Regularne treningi również może poprawić siłę i wytrzymałość i może przyczynić się do zmniejszenia niepokoju i depresji, które często towarzyszą choroby przewlekłe.

 • Śledź swój plan leczenia. Jeśli masz astmę, cukrzycę, chorobę Parkinsona, HIV lub innych chorób, może być skomplikowany plan leczenia. W następstwie planu jak najbliżej pomoże zarządzać objawy i choroby.

 • Wszystkie leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Wiele osób z chorobami przewlekłymi mają podjąć wiele leków. Tyle na dawki, dawkowanie lub podwójne przyjmowania niektórych leków z alkoholem lub niektórych pokarmów może być niebezpieczne. Pamiętaj, że jesteś świadomy i śledzić ostrzeżenia na etykietach leków. Zadzwoń do lekarza, jeśli masz pytania lub nietypowe reakcje na lek.

 • Na bieżąco. Zabiegi, leki i zalecenia dla swojej choroby może się zmienić, dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco. Jest podłączony do grupy wsparcia lub łączenia dyskusyjną e-mail dla osób z chorobą są dwa sposoby na bieżąco. Jeśli dowiesz się o nowej terapii, nie zmieniają swój plan bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

 • Prowadzić dziennik zdrowia. W nim, śledzenie planu leczenia, prowadzi listę przyjmowanych leków i zanotować jakieś pytania, jak one powstają. Również powinna rejestrować wszelkie zmiany w objawach i możliwych wyzwalaczy. Podziel się notatki z lekarzem przy następnej wizycie.

 • Utrzymać normalnej działalności najlepiej jak potrafisz. Jeśli choroba utrudnia zdolność do robienia rzeczy, które lubisz, porozmawiać z lekarzem na temat możliwych sposobów, aby pozostać niezależny.

 • Otwarcie rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi. Pozwalając tym, którzy są blisko was wie, co masz do czynienia z fizycznie i emocjonalnie może pomóc im zapewnić pomoc i wsparcie, kiedy jej potrzebujesz.

 • Bądź świadomy swoich uczuć. Osoby z przewlekłymi chorobami często czują złość, strach i zamieszanie, niepokój. Stres jest również i ze względu na dodatkowe naciski radzenia sobie z niepewnością ich chorób. Jeśli czujesz się przytłoczony lub mają problemy z radzeniem sobie ze swoimi emocjami, poprosić o pomoc służby zdrowia psychicznego. On lub ona może uczyć się radzenia sobie umiejętności, ćwiczenia relaksacyjne i praktyki, które mogą pomóc żyć w tej chwili, a nie martwić się o przyszłość.

 • Band z innymi. Dołączenie do grupy wsparcia mogą pomóc dowiedzieć się, czego się spodziewać, pozwalają korzystać z doświadczeń innych, aby pomóc walcz sposoby radzenia sobie i daje możliwość dotarcia do innych osób, które uczą się radzić sobie z ich chorobą ci.

 • Utrzymać perspektywę. Jeśli właśnie zdiagnozowano przewlekłą chorobę lub mieli nawrót choroby lub porażkę, łatwo na Twój choroba zdrowie, aby stać się głównym celem w życiu. Przypominając sobie, że Twoja choroba jest tylko częścią tego, kim jesteś i co robisz, może pomóc odzyskać równowagę.