Cambler

Akupunktura: jak to działa

Akupunktura, kiedyś uważano alternatywnych terapii, staje się coraz bardziej powszechny w zachodniej medycynie do leczenia licznych problemów zdrowotnych.

"Wiele osób korzysta z akupunktury, gdy tradycyjne metody leczenia zawiodły," mówi Alice Brunecky, MD, członek Europejskiej Akademii Akupunktury Medycznej. "Akupunktura stała się uzupełnieniem medycyny zachodniej w przypadkach, gdy pacjenci nie wyniki."

Poniższe informacje pomogą Ci zrozumieć więcej o tej procedurze.

Jak to działa?

Powszechnie, akupunktury wstawi sterylizowane, elastyczny, cienkich igieł w określone punkty na ciele. Punkty te znajdują się na szlakach nazywanych meridianami.

Teoria mówi, że ten chiński to przywraca qi lub naturalnego przepływu energii przez ciało. Igły przywrócić przepływ energii przez meridiany.

Współczesna nauka, jednak twierdzi, że punkty akupunktury needling uwalnia substancje chemiczne i hormony, które wpływają na mózg i centralny układ nerwowy.

Kwestie bezpieczeństwa

Mimo, że akupunktura nie ma wiele skutków ubocznych, jest kilka rzeczy do rozważenia przed poddaniem się leczeniu.

Na przykład, jeśli przyjmuje leki rozrzedzenie krwi, leki przeciwzapalne lub aspiryny, może wystąpić przedłużone krwawienie lub zasinienie w miejscu wkłuć.

Jedynie poważne powikłanie dla zdrowia związanych z akupunkturze jest odma, który występuje, gdy igła przebija opłucnej wyściółki płuc. To może być niebezpieczne, i procedura musi być wykonana natychmiast, aby naprawić ten problem. Ryzyko odmy opłucnowej jest wyższa u osób z rozedmą płuc.

"Z tego powodu, wielu nie-lekarza akupunktury nie wolno używać igieł w okolicy klatki piersiowej," mówi Dr Brunecky. Akupunktura medycznego oznacza licencjonowany lekarz wykonuje procedury.

Niektórzy ludzie obawiają się ukłucia igieł używanych w akupunkturze. Dr Brunecky mówi jednak, że "Dziewięćdziesiąt pięć procent moich pacjentów nie narzekają na ból. Wydaje się bardziej jak ugryzienie komara, niż igły."

Nawet więc, jeśli masz lęk przed igłami, akupunktura może nie być dla Ciebie.

Czy to dla Ciebie?

Ty i twój lekarz wspólnie decydują, czy akupunktura jest właśnie dla Ciebie. Twój wiek, styl życia, choroby i inne czynniki medyczne pomóc ustalić, czy leczenie będzie korzystać ci.

Akupunktura jest często stosowany w leczeniu uzależnienia, przewlekłe zmęczenie, emocjonalnego i pokarmowego, układu mięśniowo-szkieletowego, ginekologiczne, neurologiczne i problemy z oddychaniem.

Znalezienie akupunktury

Lekarze mogą skierowania do akupunktury. Niektórzy lekarze, w tym niektórych neurologów, anestezjologów i specjalistów medycyny fizykalnej, otrzymują szkolenie w akupunkturze się.

Po znalezieniu lekarza, sprawdzić jego referencje, zanim poddane obróbce. Wiele państw posiada procedury szkolenia w zakresie certyfikacji, ale nie wszystkie państwa wymagają akupunktury w celu uzyskania licencji.

"Powikłania mogą wystąpić w przypadku akupunktury nie jest dokładnie przeszkoleni w zakresie anatomii ludzkiego ciała," mówi Dr Brunecky. "Akupunktury musi być certyfikowany przez komisję."

Należy również dowiedzieć się o koszty leczenia i czy ubezpieczenie będzie ich pokrycie.