Cambler

Zmęczenie

Chroniczne zmęczenie syndrom

Przewlekły zespół zmęczenia (CFS) jest wyniszczającą chorobą charakteryzującą się głębokim zmęczenia, niezależnie od tego, ile reszta masz. Dowiedz się więcej o syndrom chronicznego zmęczenia ›

Co jest zespół przewlekłego zmęczenia?

Choroba niegdyś znany jako "yuppie grypa" i zespół przewlekłego Epsteina-Barr, ponieważ jego podejrzenia link do tej choroby wirusowej., Ale więcej niż 15 lat po chroniczne zmęczenie i zespół zaburzenia odporności (CFIDS) wszedł do publicznego oka, naukowcy nauczyli zaburzeniem jest ponad wypalenia wśród młodych miejskich profesjonalistów, i to nie jest związane z wirusem.

Nawet jeśli przyczyna nie jest jeszcze znana, CFIDS wciąż nosi piętno, co frustruje ludzi z chorobą.

Dowiedz się więcej o syndrom chronicznego zmęczenia ›

Chroniczne zmęczenie zespół nadal tajemnicą

Wyobraź sobie uczucie zmęczenia kości przez miesiące, bez względu na to, jak dużo snu masz.

Obraz jest w stanie wykonać tylko połowę mniej każdego dnia, jak kiedyś - nie ma nic oczywistego do odpowiedzialności za wyczerpanie. Takie jest życie dla osób cierpiących na zespół przewlekłego zmęczenia.

Długotrwały zmęczenie

Zespół zmęczenia przewlekła (CFS) to choroba charakteryzująca się zbyt długotrwałe zmęczenie, który nie ulega zmniejszeniu w spoczynku lub spowodowane przez inne choroby. To jest dwa do czterech razy częściej u kobiet niż u mężczyzn i zwykle dotyczy osób w wieku od 40 do 50 lat.

Dowiedz się więcej o tym tajemniczym zespołem ›

Życie z przewlekłą chorobą zdrowia

Nauki masz chorobę przewlekłą jest przerażające. W zależności od tego, co to jest i dostępne możliwości leczenia, może czuć się smutny spanikowany lub w najlepszym.

Ale nauka o swojej chorobie i robi wszystko, aby zarządzać może pomóc żyć mniej straszne i bardziej ekspansywną życie.

Zrozumienie chorób przewlekłych

W przeciwieństwie do ostrych chorób, takich jak: ból gardła, przeziębienia lub grypy, które są w dużym stopniu uleczalne i krótkotrwałe, przewlekłe choroby mogą trwać przez wiele miesięcy, lat lub całe życie.

Chorób, takich jak zapalenie stawów, astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia tętniczego, zapalenie wątroby typu C, AIDS i pewnych nowotworów kilka znanych chorób przewlekłych. Niektóre mniej znane z nich to zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgii, zespół jelita drażliwego i choroby Parkinsona.

Dowiedz się więcej o życiu z chorobą przewlekłą zdrowia ›

Diagnozować syndrom chronicznego zmęczenia

Rozpoznanie CFS zależy od dwóch warunków:

  1. Nasilenie i czas trwania: ciężkie i przewlekłe zmęczenie trwa dłużej niż sześć miesięcy i innych chorób medycznych zostały wykluczone.

  2. Liczba objawów: Pacjent ma cztery lub więcej objawów przewlekłego zmęczenia.

Specyficzne leczenie CFS ma jeszcze okazał się skuteczny. Suplementy witaminowe i leki mają jakieś korzyści terapeutycznej dla niektórych pacjentów z CFS, ale wielu zabiegów tylko łagodzić objawy CFS.

Dowiedz się więcej o rozpoznawaniu CFS ›