Cambler

Zgaga i refluks

Zgaga i refluks

Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) jest zaburzeniem pokarmowego, które jest spowodowane przez kwas żołądkowy wypływającego z żołądka do przełyku. Więcej ›

Objawy zgagi i refluksu

Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) jest przewlekłą chorobą przewodu pokarmowego, które jest spowodowane przez nieprawidłową przepływu kwasu żołądkowego z żołądka do przełyku.

Refluks żołądkowo-odnosi się do żołądka i przełyku, a refluks oznacza płynąć z powrotem lub zwrot. Refluks żołądkowo-przełykowy (GER) jest powrót kwaśnych soków żołądkowych, lub żywności i płynów, z powrotem do przełyku.

GERD jest bardzo powszechne u dzieci, ale mogą wystąpić w każdym wieku. To jest najczęstszą przyczyną wymiotów w okresie niemowlęctwa.

GERD jest często wynikiem choroby, które wpływają na dolny zwieracz przełyku (LES). LES mięśni znajduje się w dolnej części przełyku, otwiera się aby żywność i zamyka do przechowywania świeżej żywności w żołądku. Gdy ta mięśni rozluźnia zbyt często lub zbyt długo, kwasu refluksów powrotem do przełyku, powodując wymioty lub zgaga.

Dowiedz się więcej na temat objawów zgagi i Gerd ›

Leczenie zgagi i choroby refluksowej przełyku

GERD można leczyć kilkoma rodzajami ponad bez recepty lub na receptę leków. W wielu przypadkach, leki mogą być używane razem, aby pomóc leczyć się z GERD. Lekarz powie, które leki lub leki są najlepsze dla Twoich objawów.

Wiele ponad-the-counter leki zobojętniające są dostępne. Te neutralizują kwas żołądkowy lub osłabiać. Nie trzeba recepty na ich zakup. Należy wziąć te leki zobojętniające tylko, gdy trzeba, zgodnie z zaleceniami lekarza.

UWAGA: Działania niepożądane mogą obejmować zaparcia lub biegunki. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, skonsultować się z lekarzem. Leki zobojętniające mogą być wysokie w sód.

Jeśli sam nie działają leki zobojętniające sok żołądkowy, lekarz może zalecić silniejsze leki zwane H-2 blokery. Leki te hamują większość produkcji kwasu w żołądku. Wiele z tych leków są obecnie dostępne w niższej dawce, bez recepty.

Dowiedz się więcej na temat leków na GERD ›

Życie z zgaga i GERD

Znasz to uczucie: spalanie dyskomfort w klatce piersiowej, wznoszące się do szyi i gardła. Może nawet zostawić kwaśny smak w ustach. To zgaga, coś, więcej niż 60 milionów ludzi doświadcza przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli jesteś jednym z nich, nie jest dobra wiadomość: Wykonywanie kilku prostych zmian w stylu życia może pomóc ugasić pożar. Unikaj żywności i napojów, które mogą mieć wpływ na działanie dolnego zwieracza przełyku, w tym czekolady, mięty pieprzowej, sos pomidorowy, owoce cytrusowe i soki, napoje gazowane, i ketchup. Pij wodę zamiast sody i szukać makarony wykonane z sosami lekkie, typu bulion zamiast ciężkich tych pomidorów.

Dowiedz się więcej o życiu z zgaga i GERD ›