Cambler

Zmiana nazwy zespołu niespokojnych nóg

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że RLS dotyczy zdenerwowanie, odbijając ruchów nóg-niektórzy ludzie robią, gdy są lęk lub overstimulated. Częściowo z powodu tego, RLS Foundation, organizacja non-profit, która dostarcza informacji na temat tego zaburzenia, lobbuje, aby zmienić jego nazwę oficjalnie z RLS do choroby Willis-Ekbom. Zgodnie z założeniem, określenie "zespół niespokojnych nóg" trywializuje problem, który może mieć "poważne i głębokie" wpływ na sen i codziennego funkcjonowania.

Co jest w nazwie?

Angielski lekarz Sir Thomas Willis (1621/75) pierwszy opisał chorobę teraz znany jako zespołu niespokojnych nóg (RLS) w 1672 roku. Pisał o "leapings i skurczów" tak intensywne, że osoby cierpiące na "nie są w stanie spać, niż gdyby były one w miejscu największego tortur." Inne opisy pojawiły się w literaturze medycznej w 19 wieku, w tym jeden, który przypisać problem do histerii, diagnozy, które obejmowałoby zakres problemów psychologicznych i fizycznych. Szwedzki neurolog Karl-Axel Ekbom (1907/77) wprowadzono termin "zespół niespokojnych nóg" w 1944 roku, w artykule szczegółowo cechy zaburzenia w.

W styczniu 2011 r. Fundacja RLS jednogłośnie zmienić "niespokojnych nóg" na "choroby Willis-Ekbom" - przyznać wkład tych lekarskich i aby było jasne, że zaburzenie nie jest po prostu zbiorem objawów (zespół), ale choroby (choroba), związane ze zmianami genetycznymi i neurochemicznymi.