Cambler

Zagrożenie zespołem metabolicznym

Zespół metaboliczny jest klaster czynników ryzyka, które znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy typu 2.

Czynniki ryzyka

Przyczyny, które prowadzą do rozwoju zespołu metabolicznego są otyłość i odporność na insulinę. Według Europejskiego College of Cardiology, te czynniki ryzyka tworzą zespół:

  • Wysoki poziom triglicerydów, więcej niż 150 mg / dl

  • Niski poziom HDL ("dobrego") cholesterolu poniżej 40 mg / dl dla mężczyzn lub 50 mg / dl dla kobiet

  • Wysoka pressure-130/85 krwi mmHg lub większa

  • Wysoki poziom cukru we krwi, który jest klasyfikowany jako pre-diabetes, 100 mg -125 mg / dl lub cukrzyca-126 mg / dl lub większe

  • Zwiększony poziom substancji chemicznych, które powodują zakrzepy

Im więcej czynników ryzyka masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie rozwijać się zespół metaboliczny, a ostatecznie, cukrzycy typu 2 i chorób serca.

Dokonywanie zmian

Jeszcze jest dobra wiadomość. "Same zmiany stylu życia będzie pokroić w ogromnych liczbach jesteśmy teraz widząc," mówi Daniel Einhorn, MD, rzecznik Europejskiego Kolegium Endokrynologii i autor wielu opracowań na ten temat. "Jeśli mamy złapać ludzi wystarczająco wcześnie, może dokonać zmian i ma duże szanse na uniknięcie cukrzycy. "

Raz masz cukrzycę, choć nie można cofnąć czasu, jak mówi, "i od 20 do 25 procent osób z zespołem metabolicznym przejść do cukrzycy." Cukrzyca jest istotnym czynnikiem ryzyka udaru i innych dolegliwości.

"Nie możemy pomóc naszym genetyki," Dr Einhorn mówi, "ale możemy zrobić bardzo dużo na temat diety i ćwiczeń fizycznych." Jeść niskotłuszczowej diety bogatej w owoce i warzywa, na przykład, a otrzymasz 30 minut ćwiczeń, który podnosi tętno większość dni.

Każdy starszy niż 35 powinna wiedzieć, pięć czynników ryzyka, ich numery i historii rodziny, dr Einhorn mówi. "Niczym własnej czujności zrobi różnicę."