Cambler

Zespół metaboliczny

Zespół metaboliczny

Zespół metaboliczny to grupa czynników ryzyka, które mogą spowodować, że bardziej narażone na rozwój niektórych chorób, w tym na zdrowie choroby serca, udaru mózgu i cukrzycy. Dowiedz się więcej o zespole metabolicznym ›

Zespołu metabolicznego i cukrzycy wstępnego

Jedną z cech, zespół metaboliczny jest podwyższony poziom glukozy we krwi. To może być również oznaką pre-diabetes. Gdy masz cukrzyce, ryzyko rozwoju pełnowymiarową wzrost cukrzycy. Twoja szansa na rozwój chorób serca i udaru mózgu wzrasta też. Dobrą wiadomością jest to, że możesz pomóc w kontroli i ewentualnie odwrócić cukrzyce poprzez kilka podstawowych zmian w stylu życia.

Dowiedz się więcej o zespole metabolicznym i pre-diabetes ›

Zagrożenie zespołem metabolicznym

Zespół metaboliczny jest klaster czynników ryzyka, które znacznie podnosi ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2.

Czynniki ryzyka

Przyczyny, które prowadzą do rozwoju zespołu metabolicznego są otyłość i odporność na insulinę. Według Europejskiego College of Cardiology, te czynniki ryzyka tworzą zespół:

  • Wysoki poziom triglicerydów, więcej niż 150 mg / dl
  • Niski poziom HDL ("dobrego") cholesterolu poniżej 40 mg / dl dla mężczyzn lub 50 mg / dl dla kobiet
Dowiedz się więcej na temat zagrożenia zespołem metabolicznym ›

Związek między chorobami serca i zespołem metabolicznym

Zespół metaboliczny to grupa czynników ryzyka, które mogą spowodować, że bardziej narażone na rozwój niektórych chorób zdrowia. Należą do nich choroby serca, udar, i cukrzycy. Otyłość, brak aktywności fizycznej i genetyka może odgrywać rolę w, czy ktoś rozwija się zespół metaboliczny. Te same czynniki przyczyniają się również na choroby serca. Dokonywania pozytywnych zmian w stylu życia mogą pomóc przejąć zarządzanie zespołem metabolicznym i chorobom serca.

Dowiedz się więcej o związku między chorobami serca i zespołem metabolicznym ›

Zespół metaboliczny stawia nastolatków zagrożonych

Lekarz może powiedzieć Ci schudnąć i oglądać swój poziom cholesterolu. Teraz lekarz nastolatek może być ostrzeżenie go, aby zrobić to samo.

Powód? "Zespołu X" lub zespół metaboliczny. Zespół metaboliczny to nazwa nadana do klastra czynników ryzyka związanych z metabolizmem organizmu, które może prowadzić do problemów zdrowotnych w dół drogi, w tym zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, choroby nerek i cukrzycy typu 2. Grupę czynników ryzyka, zwany zespół metaboliczny pojawia się najczęściej u osób z otyłością brzuszną. Szacuje się, że od 8 do 9 procent nastolatków w wieku od 12 do 19 ma zespół metaboliczny, a stawka podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Dowiedz się, jak zespół metaboliczny stawia nastolatków zagrożonych ›

Można mieć zespół metaboliczny?

Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) rozpoznaje zespołu metabolicznego jako problem coraz większej troski, zwłaszcza dla osób powyżej 60 roku życia. Badania wskazują, że ponad 47 milionów ludzi ma go. Ponieważ ludność Europy starzeje się, a ponieważ zespół metaboliczny występowania zwiększa się z wiekiem, AHA szacuje, że zespół metaboliczny wkrótce staną się podstawowym czynnikiem ryzyka dla chorób układu krążenia, przed paleniem papierosów. Wzrost stopy otyłości są również myśli się być związane z rosnącymi stawkami zespołu metabolicznego.

Dowiedz się, czy można mieć zespół metaboliczny ›