Cambler

Zespół jelita drażliwego (IBS)

Zespół jelita drażliwego fakty

Zespół jelita drażliwego jest częstym zaburzeniem jelit, które prowadzi do skurczów gassiness, wzdęcia i zmian w funkcjonowaniu jelit. Dowiedz się więcej na temat zespołu jelita drażliwego ›

Zespół jelita drażliwego (IBS)

IBS jest nazywany zaburzenia funkcjonalne, ponieważ nie ma objawów choroby, gdy jelita grubego jest badana. Ponieważ lekarze nie byli w stanie znaleźć przyczynę organiczną, IBS często uważa się, że zostały spowodowane przez konflikt emocjonalny lub stres. Chociaż stres może nasilić objawy IBS, badania sugerują, że inne czynniki również są ważne.

Dowiedz się więcej o IBS ›

Bliższe spojrzenie na zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest chorobą, jest zaburzeniem, które zakłóca normalne funkcjonowanie jelita grubego (okrężnica) i charakteryzuje się skurcze, ból brzucha, wzdęcia, zaparcia i biegunki. W przeszłości, został nazwany okrężnicy, śluzu okrężnicy, jelito spastyczne lub spastyczne jelit. IBS dotyczy sposobu mięśnie jelita pracy i jak ból jest postrzegany jelita, ale nie trwałe uszkodzenia okrężnicy i nie prowadzić do krwawienia lub poważną chorobą, takich jak rak i choroby zapalne jelita (choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie okrężnicy). Większość ludzi może kontrolować swoje objawy z dietą, stresem i leków. Ale dla niektórych ludzi, IBS mogą zakłócać pracy, spotkań towarzyskich lub podróży.

Dowiedz się więcej na temat tej choroby ›

Pomysłów, które pomogą się włókna diety

Chew na to: Jeśli jesteś jak wielu ludzi, jesteś włókna kwestionowane. Większość ludzi zjada tylko 15 gramów błonnika dziennie, zamiast zalecanych 20 g do 35 g, zgodnie z National Cancer Institute. Wytyczne USDA 2005 zaleca 14 gramów błonnika na każde 1000 kalorii w diecie.

Dowiedz się więcej sposobów, aby włókna się diety ›

Zespół jelita drażliwego (IBS): pytania zadać lekarzowi

  1. Co to jest IBS? Jak to się dzieje?

  2. Jakie choroby mogą naśladować IBS?

  3. Czy istnieją skuteczne sposoby, aby zmniejszyć stres? Joga lub medytacja może pomóc?

  4. Jaki rodzaj diety pomaga z objawami IBS? Jaki rodzaj żywności lub substancji należy unikać?

Dowiedz się więcej o pytania zapytać lekarza o IBS ›

Zespół drażliwego jelita u dzieci

Zespół nadwrażliwości jelita grubego jest jednym z objawów bólu funkcjonalnego brzucha. Funkcjonalne oznacza, że ​​nie ma choroby ekologicznej. Funkcjonalny zespół bólu brzucha opisuje Konstelacja symptomów, w wyniku zaburzeń motoryki jelit. Objawy mogą obejmować:

  • bębnica

  • wzdęcia

  • biegunka

  • zaparcie

Dowiedz się więcej o IBS u dzieci ›

Gdy dziecko ma zespół drażliwego

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest powszechną chorobą u dzieci. To wpływa na przewód pokarmowy dziecka, gdzie żywność jest w podziale dać swoją energię i pomóc mu dzieci rosną. IBS powoduje podrażnienia jelita (okrężnicy). To gdzie woda jest absorbowana z odpadów przed przejściem z organizmu. IBS może przyjść i odejść, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc dziecku poczuć się lepiej.

Dowiedz się, co zrobić, gdy dziecko ma IBS ›