Cambler

Równoważenia pracy i domu

Pierwsze zorganizowane w pracy, rodziny i życia osobistego, może pomóc stworzyć równowagę w każdym z tych ważnych obszarach.

Aby utrzymać wagę pracy i życia zrównoważony, musi być zorganizowane. Oznacza to, że należy nie tylko zorganizować swoje rzeczy, ale także swój czas.

"Równoważenie życie oznacza ważenie swoje priorytety. Podobnie jak w skali równowagi, czasami będziesz cięższe z jednej strony niż z drugiej. Chodzi o to, aby zmienić wagi na każdej stronie, aby spróbować zatrzymać nawet, "mówi Eileen Roth, autor Organizowanie dla opornych.

Możesz czuć, że tworząc strukturę swoich dni będzie ograniczenie. Wręcz przeciwnie, będzie to wyzwalające, ponieważ będzie zwolnić czas, aby cieszyć się życiem.

Roth zaleca następujące wskazówki, które pomogą Ci zorganizować swoje życie tak, masz więcej wolnego czasu, w którym można cieszyć się nim.

Zorganizuj swój dzień pracy

  • Czy najpierw swoją najtrudniejszą robotę. Uporania się z rzeczą, którą zostały odwlekania najbardziej, wtedy reszta dnia będzie wiatr, bo już zakończył swoją najtrudniejszą robotę. Ponadto, będziesz mniej zestresowany, ponieważ nie będzie w twoim umyśle.

  • Nie przerywaj sobie. Zakończ zadanie robisz, a potem zrobić sobie przerwę. Jeśli przerwę podczas zadania, złamiesz koncentrację.

  • Ustaw dobrą zbioru. Składanie jest uciążliwe, a większość ludzi raczej spędzają czas robić coś bardziej interesującego. Dobry zbiór, jednak uwolni swój czas i obniżyć stres.

  • Utworzenie systemu drażniącymi. System ten jest przypomnieniem, aby podjąć działania. Wielu ludzi to zrobić przez miesiąc i dzień. Roth sugeruje robi to przez zadania - takie jak telefony lub listy pisać.

  • Uchwycić swoje myśli. Carry notatnika lub PDA z tobą przez cały czas, aby napisać swoje pomysły, gdy myślisz o nich. "Wiele razy można wymyślić coś kreatywnego, gdy nie pracuje na tym konkretnym projekcie," mówi Roth. "Jeśli nie napisać, że myśli, że najprawdopodobniej znikną w mgnieniu oka."

  • W ciągu ostatnich 10 minut każdego dnia, utworzyć listę zadań na następny dzień. Wtedy będziesz wiedzieć dokładnie, co masz zamiar zrobić, gdy pojawi się do pracy. To sprawi, że bardziej wydajne, jak tylko pojawi się tam w godzinach porannych. Następnie oczyścić swoje biurko.

Zorganizować swoje życie osobiste

Jeśli masz dzieci, zaplanować szczególny czas z każdym dzieckiem raz w tygodniu. Potem coś zrobić dziecko cieszy. Nawet jeśli po prostu udać się do ulubionej restauracji, czas jest cenny dla Ciebie i Twojego dziecka.

Ważne jest również, że ty i twój małżonek trochę czasu, aby zrobić przyjemne rzeczy razem, że nie wiążą się z dzieci.

"Masz jakiś specjalny czas co wieczór dla dwóch z was, i wybrać co najmniej jedno wydarzenie miesiąca, że ​​będziesz zarówno cieszyć, jak pójście do teatru, grając w golfa lub kręgle," mówi Roth.

Organizowanie wolnego czasu

Trzeba też czas tylko dla siebie. Robi coś, co jest zabawne dla będziesz naładować swoje baterie. Zrób listę rzeczy, które kochasz robić, i spędzić trochę czasu w każdym tygodniu robi coś z listy.

"Nie masz czasu, aby zrobić to wszystko - dom, rodzina i osobiste? Jest wielce prawdopodobne, że nie zaplanować go w kalendarzu jako priorytet, "radzi Roth. "Kiedy można osiągnąć pewien rodzaj równowagi, więc wszystko jest w jednej linii, będziesz naprawdę cieszyć się czas w twoim życiu - zamiast marnować go."