Cambler

Tajemnice na znalezienie szczęścia w pracy

Rodzaj pracy, którą wykonują, tytule lub pensji ma niewiele wspólnego z tym, czy jesteś szczęśliwy w pracy. Poczucie własnej wartości i wiarę, że zasługujesz, aby być szczęśliwym do.

"Poczucie własnej wartości jest pierwszym kluczem do znalezienia szczęścia w pracy", mówi Denis Waitley, Ph.D., głośnik i współautor kilku książek o sukcesie osobistym i zawodowym, w tym radości z pracy. "Poczucie własnej wartości jest uczucie głęboko w twojej duszy własnej własnej wartości. Osoby, które korzystają z ich pracy rozwijać silne przekonania o własnej wartości i pewności siebie w zakresie wszystkiego, co robią."

Ustawianie i osiągnięcie celów, które są dla Ciebie ważne są niezbędnym elementem rozwoju własnej wartości. "Radzę ludzi gonić swoje pasje, a nie ich emerytur," Dr Waitley mówi. "Ludzie, którzy pracują na ich pensje sam się niewolnikami swojej pracy. Ludzie, którzy są zaangażowani w to, co robią, którzy wkładają swój podpis na wszystko co robią, znaleźć satysfakcję i szczęście w pracy."

Wake up happy

"Optymizm to dowiedziałem postawa," Dr Waitley mówi. "Jeśli zaczniesz myśleć pozytywnie na początku dnia, masz większe szanse, aby utrzymać pozytywne nastawienie jak dzień postępuje." Mieć szczęśliwsze rano: Obudź się muzyki zamiast alarmu. Na dobry początek dnia, mówiąc coś pozytywnego do współmałżonka, dzieci lub pierwszej osoby, co widzisz.

Pozytywne self-talk

"Rola samorządu pozytywnego dialogu w utrzymywaniu pozytywnego nastawienia została dobrze udokumentowana," Dr Waitley mówi. "I to zostało uznane za najbardziej skuteczne, jeśli umieścić je w czasie teraźniejszym."

Dr Waitley zaczyna swój dzień z tych stwierdzeń: "To będzie dobry dzień." "Mam zamiar podjąć kroki dziś, że przeniesie mnie bliżej do moich celów."

Oto inne pomysły Dr Waitley:

 • Zawsze witają swoich współpracowników i szefa, z uśmiechem. "Tak proste, jak się wydaje, uśmiech ustanawia własne poczucie własnej wartości i akcja się nią z innymi," Dr Waitley mówi.

 • Skręć dylematy w możliwości. Aby to zrobić, zbadać swoje najpilniejsze problemy w pracy. Następnie, w celu uzyskania lepszej perspektywy, wymyślić rozwiązania jakbyś doradztwie jednego ze swoich najlepszych przyjaciół.

 • Trzymaj się z dala od stron litości lub sesji narzekać. Przyłączyć się może poczuć się jak solidarność pracowników, ale to faktycznie wspinaczka na pokładzie tonącego statku. Zamiast znaleźć szczęśliwe i udane modele do naśladowania wzór się z samą sobą. Otaczaj się ludźmi, którzy lubią swoją pracę.

 • Zobacz zmiany w normalny sposób. Stale monitoruje i ocenia swoje zdolności, aby być elastyczne, otwarte na nowe pomysły i dostosować się do zmian.

 • Bądź wytrwały w wizualizacji ostatecznego cele i marzenia osiągnięcia. Nieustannie ćwiczyć pozytywne self-talk i zachować pozytywne nastawienie, gdy czasy są trudne i wytrwałości potrzebuje bolstering.

 • Nie pozwól, aby drobiazgi przeszkadzam. "Jeśli wysiłku trzeba zmienić coś znacznie przekracza jego wartość, zapomnieć i nauczyć się z tym żyć," Dr Waitley mówi. "Trzymaj swój umysł swobodnie skupić się na większych problemów i zagadnień."

 • Nie rób zbyt dużo błędów. Są one częścią bycia człowiekiem. Skoncentrować się na wnioskach, które można wyciągnąć z nawet najtrudniejszych konfrontacji.

 • Ustaw swoje własne standardy, a nie porównując się do innych. Wybrani ludzie prowadzą własne wyścigi.

 • Doceniać każdą chwilę swojego dnia pracy. Jeśli praca staje się nudne, korzystać z uprawnień, aby zobaczyć wizualizację siebie sukces w swoich celach.

 • Odkryć poczucie celu. Wiedząc, dlaczego chcesz, co chcesz robi różnicę między sukcesem a porażką, szczęścia i nieszczęścia, radości i frustracji.

 • Spodziewać najlepiej od innych; że obejmuje swoim szefem, współpracownikami i podwładnymi. "Być liderem w szerzeniu zachęty i pochwały," Dr Waitley mówi. "Będziesz zaskoczony, jak ludzie będą żyć do tego, co można się spodziewać, gdy podziel się pozytywne oczekiwania."