Cambler

Znać historię swojej rodziny zdrowie

Masz mama włosy i wysokość taty. To świetnie, ale geny mogą przechodzić w dół chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, cukrzycy i niektórych nowotworów. Dowiedz się historię zdrowia rodziny, aby pomóc ocenić ryzyko choroby. Następnie zrobić wszystko, aby udać się go.

Jeśli wiesz, że Twój dziadek zmarł na atak serca, na przykład, może chcesz rzucić palenie. Jeśli twoja ciocia miała raka piersi i jesteś kobietą, możesz dostać mammografii. "Środowisko, kultura i styl życia również odgrywać rolę w swoim ryzykiem choroby", mówi epidemiolog Paula Yoon, sc.D., z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Nie można zmienić swoje geny, ale można zmodyfikować swój styl życia, aby zmniejszyć ryzyko. Jeśli wiesz, że możesz mieć ryzyko genetyczne choroby przewlekłej, modyfikacji stylu życia może być nawet ważniejsze dla Ciebie.

Aby dowiedzieć się, jakie są zagrożenia rodziny, zapytać ludzi z obu stron rodziny. Zacznij od swoich rodziców, rodzeństwo i dzieci. "Dalej są dziadkowie, ciotki i wujkowie i siostrzenice i siostrzeńców," Dr Yoon mówi.

Potrzebujesz pomocy organizując swoje wyniki? Sprawdź "My Family Health Portret" na stronie internetowej US Surgeon Generalnego, http://www.hhs.gov/familyhistory. Przechowywać kopie dla siebie, rodziny i lekarzy.

Co zawiera każdy członek rodziny

  • Częste choroby przewlekłe. Należą do nich choroby serca, cukrzycy, chorób neurologicznych, hemofilię, mukowiscydozę, sierpowatej anemię, udar, i raka. Uzyskać jak najwięcej szczegółowych informacji na temat tych chorób, jak to tylko możliwe.

  • Inne poważne choroby medycznych. Przykład: powikłania ciąży lub wady wrodzone.

  • Wiek w chwili rozpoznania choroby.

  • Pochodzenie etniczne. Niektóre choroby są bardziej powszechne w niektórych grupach etnicznych.

  • Zapytać także o członków rodziny nie zamieszkuje już: Jaki był wiek w chwili śmierci i powodować?

Co to znaczy

Są to przypadki, gdy można zmierzyć się z większym ryzykiem dla zdrowia, ponieważ z rodzinną historią choroby:

  • Choroby wystąpiło we wcześniejszym wieku (w pewnych przypadkach).

  • Choroby wystąpił więcej niż jeden bliskiej po tej samej stronie rodziny.

  • Choroba wystąpiła w połączeniu z innej choroby, na przykład, twoja matka miała zarówno piersi i raka jelita grubego.

  • Choroby wystąpiły w płci zwykle nie podatne na to, na przykład raka sutka u mężczyzn.