Cambler

Jak kobiety płci wpływa na jej zdrowie

Zdrowie może być mylące, niezależnie od płci. Ale kobiety mają dodatkową wadę. W przeszłości Lek dominuje męskiego punktu widzenia. I na początku badania medyczne skupia się na-Zgadłeś-men.

"Teraz nie rośnie zrozumienie, że istnieją znaczne różnice płci w ochronie zdrowia", mówi Wendy Klein, MD, chorób wewnętrznych i specjalista od zdrowia kobiet.

Raport Instytutu Medycyny podkreślić, że naukowcy potrzebne do poznania różnic w biologii mężczyzn i kobiet, w celu poprawy praktyki medycznej i terapii. Różnice między kobietami i mężczyznami istnieją w systemie, organów, tkanek, komórek i na poziomie sub-komórkowej, według Towarzystwa Badań Zdrowia Kobiet (SWHR). Mężczyźni i kobiety różnią się także ich reakcji na leki.

Niektóre różnice między kobietami i mężczyznami są oczywiste. Ale inni wykracza poza podstawowe anatomii. Oto kilka sposobów, zdrowie może różnić się od mężczyzn w swoim życiu.

Różne objawy

Kobiety często nie mają "klasyczne" objawy ataku serca.

Ataki serca na telewizorze lub na dużym ekranie wydają się iść tak: Ofiara łapie się w pierś i pada na kolana. Mimo, że te sceny mogą być dramatyczne, mogą być również mylące.

"Klasyczne objawy zawału serca, takie jak kruszenie ból w klatce piersiowej i ból w ramieniu, może być klasyczny dla mężczyzn ", mówi lekarz rodzinny Judy Chamberlain, MD, członek Europejskiej Akademii zarządu Family Physicians 'dyrektorów. "Ale kobiety często mają bardziej subtelne objawy, takie jak duszność, uczucie pieczenia lub kołatanie serca. często czują się one coś nowego i poczucie, że to nie jest w porządku, ale nie wiem co to jest. "

Narodu głównym zabójcą, choroby serca twierdzi, więcej kobiet niż mężczyzn, co roku. Kobiety są również bardziej narażone niż mężczyźni umierają w pierwszym roku w wyniku ataku serca. Jednak wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy choroby serca to główne zagrożenie dla ich zdrowia. "Przeraża mnie, że kobiety martwić się więcej o raka piersi, niż ich serca, "Dr Chamberlain mówi.

Większy wpływ

Palenie i picie są bardziej niebezpieczne dla kobiet.

Tytoń jest zabójcze dla mężczyzn i kobiet, palenie może mieć jeszcze gorszy piętno na kobiety. Kobiety, które palą papierosy są bardziej prawdopodobne, aby mieć atak serca niż mężczyźni, którzy palą, SWHR mówi. Kobiety, które palą, są bardziej narażone na rozwój cukrzycy, wysokiego poziomu cholesterolu, udaru mózgu i choroby płuc, w tym raka płuc. Niepalacych kobiety narażone są na większe ryzyko raka płuc niż dla niepalących mężczyzn.

Co gorsza, rzucenie palenia jest trudniejsze dla kobiet. Kobiety mają więcej ciężkich objawów odstawienia. I chociaż ludzie są uzależnieni od nikotyny, kobiety trudniej zrezygnować zarówno nikotyny i fizyczne nawyku.

Kobiety młodsze niż 50, kto pije tę samą ilość alkoholu, jako człowiek w tym wieku będzie pijany, bo więcej alkoholu osiągnie jej krew. To dlatego, że kobiety wytwarzają mniej enzymu żołądka, które trawi alkohol. Mniej alkoholu, który jest trawiony, bardziej który kończy się we krwi.

Picie stawia również kobiety na większe ryzyko raka piersi, serca i problemami udaru. To także trudny dla kobiety, która regularnie pije ciążę.

Zdrowie psychiczne

Kobiety są bardziej narażone na klinicznie depresji lub zaburzeń lękowych.

Gdy kobiety są w dołku, mogą one, że powinni po prostu poradzic. Często nie jest to łatwe.

Częstość występowania depresji rośnie u kobiet. W rzeczywistości kobiety są dwa do trzech razy częściej niż mężczyźni, aby zmierzyć się z niszczycielskich skutków depresji. Kobiety również depresję inaczej niż mężczyzn: Kobiety są bardziej narażone na problemy ze snem i apetytem. Depresja jest także poważne zagrożenie dla zdrowia w czasach, gdy kobiety oczekują być najszczęśliwszym: w trakcie i po ciąży.

Kobiety są o wiele bardziej prawdopodobne, że to lęk zaburzenia i mieć ataki paniki, SWHR mówi.

Reakcja na leki

Kobiety mogą różnie reagować na niektóre leki.

Kobiety zwykle ważą mniej niż mężczyźni, ale mają więcej tkanki tłuszczowej. Mają też mniejsze narządy. Różnice te mogą mieć wpływ na ciało kobiety reaguje na leki, SWHR mówi.

Niektóre leki wysokie ciśnienie krwi i antybiotyki są bardziej skuteczne u kobiet. Kobiecy cykl menstruacyjny może wpływać na działanie leków przeciwdepresyjnych pracy. Znieczulenie jest równie skuteczna u kobiet. Budzą się szybciej i są bardziej skłonne powiedzieć, że były one na jawie podczas zabiegu.

Kobiety podejmują również więcej leków, które wykonują mężczyźni. To stawia ich na większe ryzyko wystąpienia interakcji pomiędzy lekami, SWHR mówi.

Istotne zmiany

Potrzeb zdrowotnych kobiet zmienić więcej podczas życia.

Kobiety napotykają wiele problemów zdrowotnych w zależności od tego, czy są one w okresie dojrzewania, w wieku rozrodczym, czy menopauzy. "Nasze ciała bardziej zmienia się znacząco w czasie naszej żywotności," Dr Klein mówi. "Gdzie jesteśmy w naszej długości życia powinno mieć wpływ na sposób w jaki patrzymy na nasze zdrowie."

Na różnych etapach życia kobiet, mogą borykać się z antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową, problemów reprodukcyjnych, depresja, choroby serca, raka szyjki macicy, raka piersi, moczu, i osteoporozy. I dlatego, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, kobiety są bardziej skłonne do życia z chorobami przewlekłymi i sprostać wyzwaniom starzenie sam.

Mniej uwagi

Kobiety umieścić własne zdrowie na bok.

Wiele kobiet zadbać o dzieci, mężów, starzejących się rodziców, a czasami nawet zwierząt przed ich tendencję do ich własnego zdrowia. Jednak eksperci twierdzą, ignorowanie potrzeb osobistych jest niebezpieczne.

"Nie może być zestresowany zaspokajania potrzeb wszystkich innych i oczekiwać, aby zachować zdrowie," mówi Dr Chamberlain. "Idąc do lekarza regularnie nie wystarczy. To ważne, że stawiamy się pierwszym czasem i dbać o nasze zdrowie."

Znajomość sztuki rola płci w ochronie zdrowia może upoważnić kobietom żyć zdrowiej. Eksperci twierdzą, że kobiety muszą kształcić się, być aktywne o ich zdrowie, i podjąć swoich problemów zdrowotnych do swoich lekarzy.

"Możemy dodać życia do naszych lat jeść prawo, porusza nasze ciała, a nie palenia lub rzucenia palenia," mówi Dr Marts. "Kluczem do zwalczania chorób przewlekłych jest przewlekła profilaktyka."

Inne różnice zdrowotne

Według SWHR, te problemy zdrowotne są bardziej prawdopodobne u kobiet:

  • Astma. Kobiety również są bardziej skłonni do szpitala i częściej umierają z astmą.

  • Otyłość. Zmiany hormonalne mogą odgrywać rolę.

  • Zaburzenia jedzenia.

  • Zwyrodnienie plamki żółtej. Ryzyko wzrasta, jeśli kobieta pali.

  • Osteoporoza. Kobiety stanowią 80 procent osób z tą chorobą kości osłabienia.

  • Choroby przenoszone drogą płciową. Objawy często nie są oczywiste, tak wiele kobiet nie wie, że ma chorobę weneryczną.

  • Bezsenność. Hormony, ciąży i menopauzy mają wpływ na sen.

  • Choroby autoimmunologiczne. Te obejmują stwardnienie rozsiane oraz toczeń.