Cambler

Jak wyznaczać i osiągać cele zawodowe

Jeśli chcesz coś osiągnąć, a nie dryfuje bez celu, musisz ustawić cele. Nigdzie nie jest to bardziej istotne niż w dzisiejszym miejscu pracy.

Ustawianie celów zawodowych jest częścią planu gry dla siebie i swojej firmy. Wiedząc dokładnie, gdzie idziesz i co chcesz osiągnąć stawia się w fotelu kierowcy. Pomaga zaplanować trening i potrzeb edukacyjnych.

Ponadto, ważne jest wyznaczanie celów w zespole zorientowanych pracy. Możesz pomóc grupę roboczą, zapewniając swój zestaw umiejętności jest aktualny.

Wyznaczanie celów jest jednym z najtrudniejszych życiowych obowiązków - nie dlatego, że cele są tak trudne do ustalenia, ale ponieważ może brak motywacji lub odwagi, by zadać sobie pytanie, co chcesz. Jeśli jesteś jak większość ludzi, nie można wyobrazić sobie poza bezpieczeństwa i znajomości aktualnej strefy komfortu. Jednak wyznaczanie celów i osiągania ich może zwiększyć skuteczność, zwiększyć satysfakcję swoich osiągnięć i pogłębić swoją pewność siebie.

Kluczem do sukcesu

Należy pamiętać o następujących wskazówkach przy ustalaniu celów zawodowych:

Po pierwsze, należy zadać sobie pytanie, co będzie Cię zadowoli i sprawi, że szczęśliwy. Autorefleksji wymaga, aby zmierzyć swoje marzenia, lęki, ograniczenia i obowiązki na innych.

Zidentyfikować umiejętności jesteś biegły w i rozważyć, czy mogą one być stosowane w innych częściach organizacji.

Badania, co jest zaangażowany w spotkanie swoich celów. Pobierz zrozumienie umiejętności, informacji lub pomocy, potrzebne do ich osiągnięcia.

Zidentyfikować przyrostowe kroki i terminy związane z realizacji swoich celów. Jeśli chcesz chodzić do szkoły absolwent dodatkowych mandatów, na przykład, musi się uczyć do egzaminu wstępnego, egzaminu, a następnie ubiegać się o przyjęcie do szkoły.

Ustawić konkretne cele. Ustalenie celów, które są niejasne lub zbyt duża może spowodować frustrację i zniechęcenie i doprowadzić do rezygnacji. Aby stać się ekspertem w dziedzinie komputerów jest szeroki cel, który może być przytłaczająca. Zawężenie cel, aby to łatwiejsze. Ukończenie jeden kurs programowania komputerów w lokalnym community college jest bardziej uzasadnione. "

Dodać swoje cele mierzalne. To pozwala zobaczyć postępy i trzyma zmotywowani. "Podnieś mój kwotę sprzedaży o 10 procent w tym roku" jest przykładem wymiernego celu.

Ustaw limit czasu dla osiągnięcia swoich celów, w przeciwnym razie, nigdy nie zobaczysz zamknięcie.

Motywacji

Aby utrzymać motywację, potwierdzić swoje postępy i nagradzaj się po drodze. Pogratulować sobie za ukończenie pierwszego semestru kierunku zaawansowanym stopniu. Chwalić się do awansu.

Ważne jest również, aby zachować elastyczność i pozytywne. Twoje cele zmieni, jak udoskonalić swój plan kariery lub pojawiają się blokady dróg, które powoduje ustawienie tymczasowe objazdy Celem jest dynamiczny, ciągły proces, który jest nieodłączną część życia zawodowego.