Cambler

Jak radzić sobie z trudnymi ludźmi

My wszyscy spotkaliśmy je: przyjaciela, który ciągle narzeka, na współpracownika, który nie obietnice, krewnego, który wybucha w złości, gdy coś nie idzie po jego myśli.

Trudne ludzie są wszędzie, w pracy, na ulicy, w sklepach, w naszych domach. Jeśli nie można ich uniknąć, należy znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi, które sprawiają, że rzadziej będziesz się trudne sam człowiek.

"Zasadniczo istnieją dwa rodzaje trudnych ludzi", mówi Marta Dennis Christiansen, Ph.D., doradztwo i specjalistyczne konsultacje w Tempe w Arizonie, "ci, którzy są trudne ze względu na ich osobowości i tych, ze względu na szczególną sytuację."

Różne poglądy

Ale kto mówi, kto jest trudne? "To jest w oku patrzącego", mówi Naturopath Rick Brinkman, ND, z Portland w stanie Oregon, współautor czynienia z ludźmi, nie możesz znieść: Jak wydobyć z najlepszych w ludzi na najgorsze. "Jeśli osoba napędza cię do szaleństwa, postrzegają je jako trudne. Ktoś inny może wystąpić ten sam problem i nie ma to wpływa na nich. "

Ludzie mają pewne kłopotliwe cechy, dodaje psychiatra Stan Kapuchinski, MD, Punta Gorda na Florydzie, autor pożegnać się PDI (Osobowość Disordered indywidualnie). Ich potrzeba uwagi sprawia, że ​​dobre manipulatory. Trzymają jesteś uzależniony od gry na swojej niepewności i poczucia winy. Próbując kontrolować, sprawiają, że czujesz się nieszczęśliwy.

Dlaczego ci ludzie trudne? "To połączenie natury i wychowania," Dr Kapuchinski mówi. "Niektóre z nich to, jak są one przewodowy. Niektóre z nich to został wystawiony do pewnych zachowań w czasie ich wychowania, a następnie emulacji tych. Istnieje również teoria, że ​​ci ludzie są skazani na pewnym etapie dzieciństwa, że ​​"straszne dwójki" jest jednym z najczęściej. "

Nawet najlepsi z nas może stać się trudne. "Zmiany zachowania ludzi biorąc pod uwagę kontekst i relacje", mówi Dr Brinkman. "Jesteś może być trudne, gdy jesteś w stresie, czy nie dostajesz to, czego potrzebujesz. "

Trudne ludzie wpływają na nas wszystkich czasów, ale niektórzy z nas są magnesy. Jeśli jesteś "ratownik", przekonany, można zaoszczędzić innym, możesz spróbować zmienić osobę lub rozwiązać problem. A może jesteś "ludzie Pleaser," ignorując własne potrzeby w celu uzyskania zgody. Trudnych ludzi przyciągnąć również tych, którzy czują się niepewnie o sobie, łatwo się do winy i ponieśli nadużyć.

Odchodzić

Nie czekaj do werbalnych lub fizycznych zagrożeń przed wyjazdem. Wiedzieć, gdzie narysować linię. "Ktoś z zaburzeniami osobowości nie można zmienić, choć można przechowywać myślenia, że ​​tak. Tak więc, jeśli masz możliwość, wydostać się z relacji, "mówi Dr Kapuchinski. "Jeśli są rodziny lub współpracowników i nie można ich uniknąć, należy zauważyć, jak jesteś manipulowany. Przejmij kontrolę i nie daj się wciągnięta "

Jeśli trzymać się, mówi dr Christiansen, "nie bierz ich zachowanie osobiście. Tu nie chodzi o ciebie. Zazwyczaj wołanie o pomoc. "Utrzymuj kontakt wzrokowy, słuchać osoby, parafrazując jego słowa, i starać się zrozumieć, co on przeżywa. Ostatecznie będzie on zaniedbany. Następnie poproś go, jak możesz pomóc." Nie zmieni osobowości danej osoby, "Dr Christiansen mówi," ale możesz wpłynąć na sytuację. "

Czy ty w ogóle wiesz, jeśli jesteś trudny człowiek? "Nie, jeśli masz zaburzenia osobowości, co oznacza, że ​​jesteś kimś z głęboko zakorzenione maladaptive stylu zachowania. I nie będzie wiedział, że w siebie, "Dr Kapuchinski mówi. Ale jeśli kiedykolwiek byłeś pod wpływem stresu i reakcji z wybuchami złości (a kto nie?), Pewnie dał komuś ciężko.

Aby uniknąć trudności, utrzymać stresu poziomy w dół i twoje szczęście iloraz się. Bądź tolerancyjny nieoczekiwane i elastyczne, aby zmienić. Pobyt trzeźwo myślący i emocjonalnie zrównoważony, więc gdy masz do czynienia z kimś, kto jest trudne, to wiesz, co robić.

Pięciu ludzi do ucieczki

Dr Kapuchinski identyfikuje pięć rodzajów ludzi z zaburzeniami osobowości, które utrudniają życie innych:

  • Pan i Pani Negatywy-Starają się uzyskać wzrost z tobą, by cię kontrolować, i czujesz, jak nieszczęśliwa jak są.

  • Kusicielami-Pełne dramatyzmu, że stale trzeba uwagę, aby przekonać się, że są tego warte.

  • Smooth Operatorzy-Ich charyzma ssie cię, to ich kłamstwo i oszukiwanie bani ci suche.

  • Śmiertelne Attractors-Energiczne i wymagający, że pułapka jesteś z intensywnością w pobliżu skraju szaleństwa.

  • Pompatyczny egoistami-Oni czują się lepsi od wszystkich, i uważają, że świat powinien obracać się wokół nich.

Aby dowiedzieć się, czy mają związek z kimś, kto ma zaburzenia osobowości, podjęcia quizu dr Kapuchinski za co http://www.stopyourmisery.com.